1. Правова система ipLex360
  2. Судові прецеденти
  3. Ухвала суду


У Х В А Л А

2 листопада 2021 року

м. Київ

Справа № 9901/418/21

Провадження № 11-451заі21

Велика Палата Верховного Суду у складі:

судді-доповідача Прокопенка О. Б.,

суддів Анцупової Т. О., Британчука В. В., Власова Ю. Л., Григор`євої І. В., Гудими Д. А., Данішевської В. І., Золотнікова О. С., Катеринчук Л. Й., Князєва В. С., Крет Г. Р., Пількова К. М., Пророка В. В., Рогач Л. І., Ситнік О. М., Сімоненко В. М., Ткача І. В.,

розглянувши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 18 жовтня 2021 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Верховної Ради України про визнання протиправними та нечинними положень закону,

УСТАНОВИЛА:

12 жовтня 2021 року ОСОБА_1 звернувся до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду як суду першої інстанції з позовом, у якому просив:

- визнати протиправним і нечинним у повному обсязі Закон України від 5 жовтня 2005 № 2939-IV "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закон № 2939-IV) щодо законності положень статей 12 - 16 Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закон № 3551-XII) в редакції розділу І (пункти 2 - 6) Закону № 2939-IV;

- повернути до виконання Закон України від 23 листопада 1995 року № 458/95-ВР "Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" у повному обсязі.

Позовні вимоги ОСОБА_1, який згідно з наданим посвідченням має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій, обґрунтовує тим, що оскаржуваним законом усупереч статті 22 Конституції України обмежено права і пільги ветеранів війни, зокрема зменшено розміри підвищень до пенсій зазначених осіб.

Ухвалою від 18 жовтня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), відмовив у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, оскільки він не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

ОСОБА_1 не погодився з таким судовим рішенням і 26 жовтня 2021 року подав апеляційну скаргу.

Положеннями частини третьої статті 292 КАС визначено, що Велика Палата Верховного Суду переглядає в апеляційному порядку судові рішення Верховного Суду, ухвалені ним як судом першої інстанції.

Апеляційна скарга подана у строк, установлений частиною першою статті 295 КАС, із дотриманням передбаченого статтею 297 цього Кодексу порядку, за формою та змістом відповідає вимогам статті 296 КАС.

Підстав для повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження немає.

З доповіді судді-доповідача вбачається, що виконано необхідні дії для підготовки справи до апеляційного розгляду, передбачені статтею 306 КАС. Потреби у проведенні додаткових підготовчих дій, як і перешкод для призначення справи до розгляду не встановлено.

Згідно із частиною третьою статті 311 КАС Велика Палата Верховного Суду як суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження), якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають участі сторін.

З огляду на те, що предметом апеляційного перегляду в цій справі є ухвала суду першої інстанції про відмову у відкритті провадження у справі, Велика Палата Верховного Суду вважає, що такий перегляд не вимагає участі сторін та призначає розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами без виклику учасників справи.

Керуючись статтями 292, 300, 301, 304, 306, 311 КАС, Велика Палата Верховного Суду


................
Перейти до повного тексту