1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
НАКАЗ
23.01.2025 № 103
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 березня 2025 року
за № 351/43757
Про затвердження Порядку виконання контрольних функцій у сфері оренди державного майна
Відповідно до частини п’ятої статті 26 Закону України від 03 жовтня 2019 року № 157-IX "Про оренду державного та комунального майна" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок виконання контрольних функцій у сфері оренди державного майна, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Фонду державного майна України від 14 травня 2012 року № 655 "Щодо виконання контрольних функцій Фонду державного майна України у сфері оренди", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22 травня 2012 року за № 809/21121.
3. Департаменту оренди та розпорядження державним майном забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Голови Фонду державного майна України.

В. о. Голови Фонду

Іванна СМАЧИЛО

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної регуляторної служби України



Олексій КУЧЕР
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Фонду
державного майна України
23 січня 2025 року № 103
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 березня 2025 року
за № 351/43757
Порядок
виконання контрольних функцій у сфері оренди державного майна
I. Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює механізм організації та здійснення контролю за виконанням умов договорів оренди та використанням державного майна, переданого в оренду.
2. Контрольними заходами у сфері оренди державного майна є:
постійний контроль за виконанням умов договору оренди та використанням державного майна, переданого в оренду (далі — постійний контроль);
періодичний комплексний контроль за виконанням умов договору оренди та використанням державного майна, переданого в оренду (далі — періодичний комплексний контроль);
позаплановий контроль за виконанням умов договору оренди та використанням державного майна, переданого в оренду (далі — позаплановий контроль).
3. Під час здійснення контрольних заходів учасники перевірки керуються Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, цим Порядком та договором оренди.
4. За результатами здійснення контролю за виконанням умов договорів оренди та використанням державного майна, переданого в оренду, складається звіт за формою, наведеною в додатку до цього Порядку.
II. Постійний контроль
1. Постійний контроль здійснюється:
балансоутримувачем — за використанням об’єкта оренди;
орендодавцем — за виконанням умов договору оренди.
2. Під час здійснення постійного контролю балансоутримувачем перевіряється:
1) документально:
надходження плати за оренду державного майна на рахунок балансоутримувача у розмірі, порядку та строки, встановлені договором оренди;
підписання орендарем договору про відшкодування витрат балансоутримувача на утримання орендованого майна та надання комунальних послуг орендарю;
2) з оглядом об’єкта оренди:
використання об’єкта оренди відповідно до цільового призначення, якщо орендар не має права використовувати майно за будь-яким цільовим призначенням;
використання об’єкта оренди, з урахуванням обмеження щодо використання майна для розміщення об’єктів (у кількості не більш як п’ять категорій), якщо зазначене визначено додатковими умовами оренди майна;
підтримання об’єкта оренди у стані не гіршому, ніж на момент передачі його в оренду, з урахуванням нормального фізичного зносу;
відповідність займаної орендарем площі об’єкта оренди до встановленої договором оренди;
режим використання об’єкта оренди у разі встановлення договором оренди.
Якщо об’єкт оренди розташований не за місцезнаходженням балансоутримувача, постійний контроль з оглядом об’єкта оренди проводиться не рідше одного разу на рік.
3. Під час здійснення постійного контролю орендодавцем перевіряється:
надходження плати за оренду державного майна до державного бюджету у розмірі, порядку та строки, встановлені договором оренди;
наявність чинного договору страхування об’єкта оренди;
відповідність орендаря вимогам частини четвертої статті 4 Закону України "Про оренду державного та комунального майна".
4. У разі виявлення порушень за результатами здійснення постійного контролю балансоутримувачем складається звіт у трьох примірниках, два з яких протягом трьох робочих днів з дня його підписання надсилаються рекомендованим листом або вручаються нарочно орендарю та орендодавцю, а інший зберігається у балансоутримувача.
5. Орендодавцем складається звіт у разі, якщо:
орендар допустив прострочення сплати орендної плати на строк більше трьох місяців або сумарна заборгованість з орендної плати більша, ніж плата за три місяці;
відсутній договір страхування об’єкта оренди.
Звіт складається у трьох примірниках, два з яких протягом трьох робочих днів з дня його підписання надсилаються рекомендованим листом або вручаються нарочно орендарю та балансоутримувачу, а інший зберігається у орендодавця.
III. Періодичний комплексний контроль
1. Періодичний комплексний контроль здійснюється не менше ніж раз на три роки протягом строку дії договору оренди, але не пізніше ніж за два місяці до припинення договору оренди, згідно із щорічним планом-графіком, затвердженим розпорядчим актом орендодавця до 25 числа місяця, що передує року, у якому він буде проводитися. У разі необхідності до плану-графіка можуть бути внесені зміни не пізніше ніж до 25 числа місяця, що передує кварталу, в якому буде проводитися періодичний комплексний контроль.
У плані-графіку зазначаються реквізити договору оренди, об’єкт оренди, орендар за договором оренди та орієнтовний строк проведення контрольних заходів.
2. Участь у періодичному комплексному контролі беруть представники орендаря, представники орендодавця та балансоутримувача (або/та уповноваженого органу управління — якщо об’єкт оренди перебуває на балансі орендаря) (далі — учасники періодичного комплексного контролю).
Про проведення періодичного комплексного контролю орендодавець письмово повідомляє інших учасників періодичного комплексного контролю (не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку його проведення) з дати відправлення рекомендованого листа.
За ініціативи орендодавця або наявності відповідної умови у договорі оренди до проведення періодичного комплексного контролю щодо нерухомого майна можуть залучатися представники уповноваженого органу управління.

................
Перейти до повного тексту