1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 лютого 2025 р. № 194
Київ
Про затвердження Порядку організації та проведення громадських слухань у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього)
Відповідно до частини дев’ятої статті 6 Закону України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок організації та проведення громадських слухань у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього), що додається.
2. Ця постанова набирає чинності одночасно із Законом України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення".

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 лютого 2025 р. № 194
ПОРЯДОК
організації та проведення громадських слухань у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього)
1. Цей Порядок визначає процедуру організації та проведення громадських слухань у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього) (далі - громадські слухання) відповідно до Закону України "Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення" (далі - Закон).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі. Термін "громадськість" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про оцінку впливу на довкілля".
3. Міндовкілля готує та надає через засоби Єдиного державного реєстру інтегрованих довкіллєвих дозволів (далі - Реєстр) оголошення про початок громадського обговорення у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього) (далі - оголошення) оператору установки, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям, органу виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань екології та природних ресурсів за місцезнаходженням установки та органам місцевого самоврядування територіальних громад, які можуть зазнати впливу внаслідок діяльності установки, для його оприлюднення.
Міндовкілля визначає територіальні громади та адміністративно-територіальні одиниці, які можуть зазнати впливу внаслідок діяльності установки, на підставі заяви про отримання інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього) та з урахуванням переліку територіальних громад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, які можуть зазнати впливу внаслідок діяльності установки, наданого оператором установки разом із заявою.
4. В оголошенні Міндовкілля зазначає інформацію про громадські слухання, зокрема про адміністративно-територіальні одиниці, в яких плануються громадські слухання, умови, за яких вони проводяться, та порядок реєстрації засобами Реєстру для участі в них.
5. Якщо внаслідок діяльності установки впливу може зазнати Автономна Республіка Крим, більш як одна область, громадські слухання проводяться за місцезнаходженням установки та в Автономній Республіці Крим, кожній області, які можуть зазнати впливу внаслідок діяльності установки.
Кожні громадські слухання проводяться з урахуванням абзацу першого цього пункту за умови, що для участі в них зареєстровано не менше п’яти осіб.
6. Реєстрація для участі у громадських слуханнях проводиться засобами Реєстру протягом п’яти робочих днів з дня, що настає за днем оприлюднення оголошення. Фізична особа, яка реєструється засобами Реєстру для участі у громадських слуханнях, дає згоду на обробку своїх персональних даних. На наступний робочий день після завершення п’ятиденного строку Міндовкілля інформує засобами Реєстру органи, які проводять громадські слухання, про кількість осіб, які зареєструвалися на громадськості слухання, та необхідність проведення громадських слухань.
7. Громадські слухання проводяться обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань екології та природних ресурсів (далі - орган, який проводить громадські слухання).
8. Не пізніше ніж на другий робочий день після отримання інформації від Міндовкілля згідно з пунктом 6 цього Порядку орган, який проводить громадські слухання, визначає умови, місце, дату і час проведення громадських слухань, вносить інформацію про це до Реєстру та одночасно оприлюднює її на своєму офіційному веб-сайті. Зазначена інформація надсилається особам, які зареєструвалися для участі у громадських слуханнях, та оприлюднюється через засоби Реєстру.
Місце проведення громадських слухань визначається органом, який проводить громадські слухання, з урахуванням кількості осіб, які зареєструвалися для участі у громадських слуханнях.
9. Громадські слухання проводяться не раніше ніж на п’ятий робочий день з дня оприлюднення інформації про умови, місце, дату і час проведення громадських слухань засобами Реєстру.
10. Головуючим на громадських слуханнях є уповноважений представник органу, який проводить громадські слухання.
11. Орган, який проводить громадські слухання, забезпечує:
реєстрацію учасників громадських слухань у журналі (відомості) реєстрації учасників громадських слухань у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього) за формою згідно з додатком 1 (далі - журнал учасників);
реєстрацію виступів учасників громадських слухань у журналі (відомості) реєстрації виступів учасників громадських слухань у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього) за формою згідно з додатком 2 (далі - журнал виступів);
аудіо- та/або відеофіксацію перебігу громадських слухань;
здійснення головування під час громадських слухань;
проведення громадських слухань відповідно до цього Порядку;
підготовку протоколу громадських слухань у процесі видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього) за формою згідно з додатком 3 (далі - протокол громадських слухань).
Аудіо- та/або відеозапис є невід’ємною частиною протоколу громадських слухань.
12. Головуючий на громадських слуханнях:
відкриває громадські слухання (представляє оператора установки, інформує про інтегрований довкіллєвий дозвіл, щодо якого проводяться громадські слухання);
визначає процедуру громадських слухань;
оголошує порядок денний і процедуру громадських слухань;
інформує про ведення аудіо- та/або відеозапису громадських слухань, про порядок ведення протоколу громадських слухань, подання усних та письмових зауважень і пропозицій під час громадських слухань;
надає можливість оператору установки викласти основні відомості щодо установки та положення заяви про отримання інтегрованого довкіллєвого дозволу (внесення змін до нього);
надає можливість представникам громадськості ставити запитання оператору установки, присутнім експертам та спеціалістам та висловити свою думку;
забезпечує ведення обговорення, подання зауважень і пропозицій громадськості з дотриманням процедури;
закриває громадські слухання та інформує учасників громадських слухань про те, в який спосіб зауваження і пропозиції громадськості будуть враховуватися.

................
Перейти до повного тексту