- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ЦІННИХ ПАПЕРІВ ТА ФОНДОВОГО РИНКУ
РІШЕННЯ
31.10.2024 № 09/21/1353/К03
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 листопада 2024 року
за № 1698/43043
Про затвердження Вимог до договору про введення неемісійних цінних паперів до системи депозитарного обліку
Відповідно до пункту 1 частини першої
статті 7 Закону України "Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків",
Закону України "Про депозитарну систему України",
Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки",
Закону України "Про аграрні ноти", Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Вимоги до договору про введення неемісійних цінних паперів до системи депозитарного обліку, що додаються.
2. Департаменту методології регулювання професійних учасників ринку цінних паперів забезпечити подання цього рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Управлінню адміністративної діяльності забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному вебсайті Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
4. Це рішення набирає чинності з 01 січня 2025 року.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на члена Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку Барамія І.
Голова Комісії | Руслан МАГОМЕДОВ |
Протокол засідання Комісії
від 31.10.2024 року № 197
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної комісії
з цінних паперів та фондового
ринку
31 жовтня 2024 року
№ 09/21/1353/К03
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 листопада 2024 року
за № 1698/43043
ВИМОГИ
до договору про введення неемісійних цінних паперів до системи депозитарного обліку
I. Загальні положення
1. Ці Вимоги поширюються на особу, яка має намір видати неемісійний цінний папір, на особу, яка видала неемісійний цінний папір, або здійснила переведення таких цінних паперів в електронну форму існування та перемістила на облік до системи депозитарного обліку цінних паперів, та Центральний депозитарій цінних паперів (далі - Центральний депозитарій) при укладенні договору про введення неемісійних цінних паперів до системи депозитарного обліку, обслуговування відповідного цінного папера, прав на нього, прав та обов’язків за ним (далі - Договір), внесенні змін до нього.
2. Договір укладається між особою, яка має намір видати неемісійний цінний папір, або видала неемісійний цінний папір, або здійснила переведення таких цінних паперів в електронну форму існування та переміщення їх на облік до системи депозитарного обліку цінних паперів, (далі - Особа), та Центральним депозитарієм, відповідно до якого Центральний депозитарій відкриває Особі рахунок в цінних паперах та здійснює проведення депозитарних операцій відповідно до законодавства. На такому рахунку у цінних паперах у порядку, встановленому законодавством та внутрішніми документами Центрального депозитарію, обліковуються неемісійні цінні папери, які видані Особою, введені до системи депозитарного обліку, або переведені в електронну форму існування, та обмеження прав на них.
3. Договір має укладатися виключно в письмовій формі, викладатися у формі єдиного документа, підписаного сторонами, у паперовому вигляді або у вигляді електронного документа відповідно до законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Скріплення договору печатками (у разі їх використання) може бути визначено за письмовою домовленістю сторін.
За згодою Особи Договір може укладатися шляхом приєднання Особи, до запропонованого Центральним депозитарієм Договору в цілому відповідно до
Цивільного кодексу України та
Господарського кодексу України з урахуванням вимог, встановлених частиною п’ятою
статті 9 Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії". У разі якщо укладення Договору відбувається шляхом приєднання Особи до запропонованого Центральним депозитарієм Договору, текст такого Договору та зміни до нього мають бути оприлюднені на вебсайті Центрального депозитарію. При укладенні Договору шляхом приєднання Центральний депозитарій зобов’язаний забезпечити інформування Особи про всі умови такого Договору, про порядок припинення дії Договору, а також про всі зміни до нього. При укладенні Договору Центральний депозитарій не має права обмежувати право Особи на укладення Договору з Центральним депозитарієм у формі єдиного документа, визначеного цим пунктом.
Центральний депозитарій не має права відмовити Особі в укладенні Договору у разі звернення Особи до Центрального депозитарію та надання документів, передбачених законодавством та внутрішніми документами Центрального депозитарію для укладення Договору та надання послуг, крім випадків, якщо укладання правочинів з Особою заборонено згідно з законодавством.
5. Забороняється включати до Договору положення, що передбачають:
стягнення з Особи окремої плати за роботу та послуги, які не є самостійними і призначені для забезпечення належної якості послуг, ліквідації технічних пошкоджень або аварій, що виникли не з вини Особи;
отримання та/або сплату Особою послуг, не передбачених законодавством та/або які він не замовляв;
надання Особою відомостей не передбачених законодавством України та внутрішніми документами Центрального депозитарію для укладення Договору та надання послуг;
ускладнення порядку пред’явлення претензій та скарг з боку Особи;
умови, які ставлять сторони Договору у нерівне становище, обмежують чи погіршують права однієї зі сторін порівняно з визначеними законодавством та цими Вимогами;
інші положення, що суперечать законодавству.
6. Умови Договору, що обмежують права Особи порівняно з правами, встановленими законом, є нікчемними.
Будь-які пропозиції Центрального депозитарію Особі про зміну істотних умов Договору повинні здійснюватися у строки, встановлені Договором, шляхом направлення Центральним депозитарієм Особі повідомлення у спосіб, що дає змогу встановити дату відправлення такого повідомлення. Умови Договору про надання Особі пропозицій про зміну істотних умов Договору в інший спосіб, ніж той, що дає змогу встановити дату відправлення повідомлення Особі, без її письмової згоди є нікчемними.
II. Вимоги до Договору
1. Договір повинен містити:
дату та місце укладення;
реквізити сторін Договору;
предмет Договору;
організаційні та технічні умови надання послуг;
права та обов’язки сторін;
інформацію щодо тарифів на послуги та порядок розрахунків за надані послуги;
умови щодо порядку розкриття інформації, що відповідно до закону належить до інформації з обмеженим доступом;
умови захисту інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, під час її запитування, обробки, пересилання та отримання з інформаційно-комунікаційної системи депозитарного обліку;
відповідальність сторін;
порядок розгляду спорів, що можуть виникнути між сторонами в процесі виконання, зміни чи розірвання Договору;
строк дії Договору, внесення змін та припинення його дії;
інші умови, що не суперечать законодавству.
2. Сторонами Договору є Особа та Центральний депозитарій.
Реквізити сторін Договору мають містити такі відомості для Центрального депозитарію:
повне або офіційне скорочене найменування та ідентифікаційний код юридичної особи за Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - ідентифікаційний код), банківські реквізити, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти для офіційного каналу зв’язку.
Реквізити сторін Договору мають містити такі відомості для Особи:
для юридичної особи - резидента - найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код;
для юридичної особи - нерезидента - найменування та ідентифікаційний код із витягу з торговельного, банківського, судового реєстрів або іншого офіційного документа, що підтверджує реєстрацію іноземної юридичної особи її місцезнаходження;
для фізичної особи - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і в паспорті якої зроблено відмітку про право здійснювати будь-які платежі за серією та/або номером паспорта);
номери засобів зв’язку;
адреси електронної пошти для офіційного каналу зв’язку.
3. Предметом Договору є відкриття та обслуговування рахунків у цінних паперах Особи, облік на таких рахунках неемісійних цінних паперів, проведення інших депозитарних операцій відповідно до законодавства.
4. Умовами Договору мають бути визначені форма обміну між Центральним депозитарієм та Особою розпорядженнями/повідомленнями (інформацією), що надаються у зв’язку з виконанням сторонами Договору.
................Перейти до повного тексту