1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ КІНО
НАКАЗ
03.09.2024 № 163
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 жовтня 2024 року
за № 1549/42894
Деякі питання надання державної підтримки кінематографії у формі, передбаченій пунктом 8 частини першої статті 7 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні"
Відповідно до абзацу другого частини другої, частини п’ятої статті 8, пункту 4 частини першої статті 10 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні", Положення про Державне агентство України з питань кіно, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2014 року № 277, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії про надання державної субсидії для оплати заходів із збереження, відновлення, реставрації та популяризації національної кінематографічної спадщини, повернення її в Україну, якщо вона знаходиться за кордоном, а також для оплати виготовлення архівних комплектів вихідних матеріалів національних фільмів, що відповідають сучасним технологічним вимогам щодо тривалого консерваційного зберігання в Державному фонді фільмів України архівного комплекту вихідних матеріалів, вихідних матеріалів та фільмокопій усіх національних фільмів, що додається.
2. Затвердити Істотні умови договору про надання державної підтримки кінематографії у формі державної субсидії для оплати заходів із збереження, відновлення, реставрації та популяризації національної кінематографічної спадщини, повернення її в Україну, якщо вона знаходиться за кордоном, а також для оплати виготовлення архівних комплектів вихідних матеріалів національних фільмів, що відповідають сучасним технологічним вимогам щодо тривалого консерваційного зберігання в Державному фонді фільмів України архівного комплекту вихідних матеріалів, вихідних матеріалів та фільмокопій усіх національних фільмів, що додаються.
3. Юридичному відділу (Зімодро А.С.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Визнати таким, що втратив чинність, підпункт 7 пункту 1 наказу Міністерства культури України від 08 жовтня 2019 року № 792 "Про затвердження істотних умов договорів про надання державної підтримки кінематографії у формах, передбачених частиною першою статті 7 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 жовтня 2019 року за № 1098/34069.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Заступник Голови

Максим АЛЕКСАНДРОВ

ПОГОДЖЕНО:

Т.в.о. Міністра культури та інформаційної
політики України

Голова Державної регуляторної
служби України

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України




Ростислав КАРАНДЄЄВ


Олексій КУЧЕР


Олексій ВИСКУБ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного агентства
України з питань кіно
03 вересня 2024 року № 163
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
15 жовтня 2024 року
за № 1549/42894
ПОРЯДОК
прийняття рішення Радою з державної підтримки кінематографії про надання державної субсидії для оплати заходів із збереження, відновлення, реставрації та популяризації національної кінематографічної спадщини, повернення її в Україну, якщо вона знаходиться за кордоном, а також для оплати виготовлення архівних комплектів вихідних матеріалів національних фільмів, що відповідають сучасним технологічним вимогам щодо тривалого консерваційного зберігання в Державному фонді фільмів України архівного комплекту вихідних матеріалів, вихідних матеріалів та фільмокопій усіх національних фільмів
1. Цей Порядок визначає механізм прийняття Радою з державної підтримки кінематографії (далі - Рада) рішення про надання державної підтримки кінематографії (далі - державна підтримка) у формі, визначеній пунктом 8 частини першої статті 7 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" (далі - Закон).
2. У цьому Порядку терміни вживаються в значенні, визначеному Законами України "Про кінематографію", "Про культуру", "Про охорону культурної спадщини", "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей", "Про запобігання корупції", "Про захист персональних даних", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
3. Державна підтримка надається суб’єкту кінематографії на умовах, визначених частиною першою статті 8 Закону.
4. Державна підтримка не надається суб’єктам кінематографії, на яких поширюється дія частини першої статті 12 Закону.
5. Для отримання державної підтримки суб’єкт кінематографії (далі - заявник) на офіційному вебсайті Держкіно створює власний електронний кабінет, заповнює та подає електронну заяву за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку (далі - заява), а також завантажує документи, що додаються до заяви (далі - документи):
лист-гарантія від заявника про відсутність обмежень, передбачених статтею 12 Закону, за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку;
інформаційна довідка заходу, в якій зазначаються:
відомості щодо діяльності заявника за останні 2 роки (проведені заходи, реалізовані проєкти, залучені партнери та інвестори, участь в інших заходах тощо);
кадровий, матеріально-технічний та фінансовий потенціал заявника;
кошторис витрат, що включає в себе перелік та кошторисну вартість товарів, робіт, послуг, необхідних для реалізації заходу;
копії документів, які підтверджують наявність фінансових ресурсів, які заплановано долучити до проведення заходу (у разі необхідності);
інші документи, які заявник вважатиме за потрібне надати для прийняття рішення про надання державної підтримки, та які підтверджують його професійні якості.
Для проведення заходів, спрямованих на популяризацію національної кінематографічної спадщини, заявник додатково подає такі документи:
концепція проведення заходу, в якій в довільній формі зазначається мета, завдання, очікувані результати та інша інформація щодо його проведення;
календарний план, в якому зазначається дата, час та місце його проведення;
інформаційна довідка, в якій зазначаються учасники заходу (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності); дата народження; країна громадянства).
Для проведення заходів, спрямованих на збереження, відновлення та реставрацію національної кінематографічної спадщини, повернення її в Україну, якщо вона знаходиться за кордоном, та/або на виготовлення архівних комплектів вихідних матеріалів національних фільмів, вихідних матеріалів та фільмокопій усіх національних фільмів, заявник додатково подає обґрунтування проведення заходу, в якому в довільній формі зазначається мета, завдання, очікувані результати та інша інформація щодо його проведення.
Для виконання робіт по виготовленню архівних комплектів вихідних матеріалів національних фільмів, вихідних матеріалів та фільмокопій усіх національних фільмів заявник додатково подає такі документи:
технічне завдання із зазначенням переліку технологічних вимог, які будуть застосовані;
подання Державного фонду фільмів України.
Для здійснення заходів, спрямованих на повернення національної кінематографічної спадщини в Україну, заявник додатково подає такі документи:
копії документів, що підтверджують місцезнаходження об’єкта національної кінематографічної спадщини, умови та строк їх зберігання;
копії документів, що підтверджують надання дозволу уповноваженими особами іноземних органів державної влади, підприємств, установ, організацій на передачу об’єкту національної кінематографічної спадщини.
Заява та документи, подані заявником, викладаються державною мовою. До копій документів, складених іноземною мовою, додаються засвідчені в установленому законодавством порядку копії таких документів у перекладі українською мовою.
6. Заявник завантажує документи у власному електронному кабінеті в електронній формі (кожний документ завантажується окремим файлом, заголовок якого відповідає короткому змісту цього документа).
На документи, створені в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, чи кваліфікована або удосконалена електронна печатка, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронної печатки відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги". Електронна ідентифікація, автентифікація заявника та підписання електронних документів здійснюється за допомогою інтегрованої системи електронної ідентифікації.
До початку функціонування електронних кабінетів на офіційному вебсайті Держкіно заявник подає документи, визначені пунктом 5 цього Порядку, на офіційну адресу Держкіно у паперовій формі або в електронній формі із накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, чи кваліфікованої або удосконаленої електронної печатки, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронної печатки відповідно до вимог Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
7. Достовірність інформації, зазначеної в заяві та документах, забезпечує заявник.
8. Датою реєстрації заяви вважається дата її подання заявником у власному електронному кабінеті. Офіційним повідомленням заявника про реєстрацію заяви вважається відображення зазначеної події у власному електронному кабінеті.
До початку функціонування електронних кабінетів на офіційному вебсайті Держкіно датою реєстрації заяви вважається дата отримання Держкіно поданих заявником документів.
9. Заявник має право скасувати подану ним раніше заяву протягом 3 робочих днів в порядку, визначеному пунктом 6 цього Порядку.
10. Держкіно протягом 3 робочих днів з дня реєстрації заяви проводить перевірку поданих документів на предмет їх відповідності вимогам, визначеним пунктами 5, 6 цього Порядку.
У разі подання заявником заяви та документів, які не відповідають вимогам, визначеним пунктами 5, 6 цього Порядку, Держкіно протягом 3 робочих днів з дня отримання заяви приймає рішення про залишення заяви без руху та повідомляє про це заявника шляхом направлення заявнику повідомлення в електронному кабінеті та/або на адресу електронної пошти заявника, вказану у заяві.
У повідомленні про залишення заяви без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також способи, порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху. Строк усунення виявлених недоліків може бути продовжений за клопотанням заявника, поданим відповідно до пункту 6 цього Порядку.

................
Перейти до повного тексту