- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 2024 р.
за № 1391/42736
Про затвердження Інструкції із застосування територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- та відеофіксації
Відповідно до частини шостої
статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" і з метою фото- і відеофіксації процесу пред’явлення та перевірки уповноваженими представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки військово-облікових документів у громадян України у період проведення мобілізації та/або дії правового режиму воєнного стану НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію із застосування територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- та відеофіксації, що додається.
2. Головнокомандувачу Збройних Сил України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України |
Р. Умєров |
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Голова Національної поліції України Міністр внутрішніх справ України Уповноважений Верховної Ради України з прав людини |
Ю. Мироненко І. Вигівський І. Клименко Д. Лубінець |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
06 серпня 2024 року № 532
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 2024 р.
за № 1391/42736
ІНСТРУКЦІЯ
із застосування територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки технічних приладів і технічних засобів, що мають функції фото- та відеофіксації
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція регулює механізм застосування уповноваженими представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП) технічних приладів і технічних засобів, що мають функції автоматичної фото- та відеофіксації, доступ до відеозаписів посадових осіб, здійснених за допомогою таких приладів та засобів, порядок зберігання, видачу та приймання технічних приладів і технічних засобів, а також зберігання, видалення та використання інформації, отриманої з цих приладів.
2. Уповноважені представники ТЦК та СП (далі - уповноважені представники), які здійснюють заходи оповіщення громадян, перевірку військово-облікових документів у період проведення мобілізації та/або дії правового режиму воєнного стану, призначаються наказом керівника ТЦК та СП.
3. Застосування уповноваженими представниками технічних приладів і технічних засобів, що мають функції автоматичної фото- та відеофіксації, здійснюється з метою:
1) попередження, виявлення або фіксування порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку;
2) фіксації дій уповноважених представників.
4. У цій Інструкції терміни вживаються у таких значеннях:
карта пам’яті або флеш-карта - компактний електронний носій інформації, що використовується для зберігання цифрової інформації;
відеозапис - процес фіксації динамічних властивостей об’єктів, подій, явищ, що проводиться за допомогою відеокамери на цифрових носіях інформації;
портативний відеореєстратор - пристрій, призначений для запису, зберігання та відтворення відеоінформації, технічні характеристики та особливості конструкції якого дають змогу закріпити його на форменому одязі уповноваженого представника;
сервер зберігання фото- і відеозаписів - програмно-апаратний комплекс, призначений для зберігання цифрової фото- і відеоінформації з усіх видів технічних засобів, що використовуються уповноваженим представником;
станція для заряджання та зберігання відеозаписів портативних відеореєстраторів - програмно-апаратний комплекс, призначений для зберігання цифрової фото- і відеоінформації, а також автоматичного заряджання їх акумуляторних батарей (далі - док-станція).
5. Уповноваженим представникам забороняється розголошувати персональні дані осіб, що отримані під час фото- і відеофіксації, крім випадків, передбачених законом.
II. Порядок застосування портативних відеореєстраторів та карт пам’яті до них, їх облік, зберігання та видача відеозаписів
1. Наказом керівника ТЦК та СП призначається відповідальна особа з числа посадових осіб ТЦК та СП (далі - відповідальна особа), яка забезпечує:
1) зберігання, видачу та приймання портативних відеореєстраторів;
2) зберігання, видачу та приймання карт пам’яті;
3) неможливість зміни системної дати та часу;
4) облік, зберігання та видачу інформації, отриманої з портативних відеореєстраторів;
5) належне ведення відповідної документації.
2. Портативний відеореєстратор та карта пам’яті обліковуються з наданням відповідного інвентарного номера.
3. Портативні відеореєстратори та карти пам’яті зберігаються у службових приміщеннях ТЦК та СП та видаються уповноваженим представникам під підпис у Журналі обліку видачі, повернення портативного відеореєстратора та карт пам’яті, копіювання цифрової інформації (додаток 1) (далі - Журнал обліку), який зберігається в ТЦК та СП.
4. Під час здійснення фото- та відеофіксації процесу пред’явлення та перевірки уповноваженими представниками військово-облікових документів портативний відеореєстратор закріплюється на його форменому одязі на грудях або іншим способом, який забезпечує відеозйомку. У випадках, пов’язаних з необхідністю якісної фіксації подій, уповноважені представники можуть тримати портативний відеореєстратор у руках. Дозволяється закріплення портативного відеореєстратора на екіпіруванні (шоломі) або зброї, якщо їх конструкцією передбачені відповідні кріплення.
5. Включення портативного відеореєстратора уповноваженими представниками відбувається з моменту початку виконання ними службових обов’язків щодо здійснення заходів оповіщення громадян, перевірки їх військово-облікових документів, а відеозапис ведеться безперервно до завершення виконання заходів, крім випадків загрози попадання на відеореєстратор військових об’єктів або інформації з обмеженим доступом та випадків, пов’язаних з виникненням у уповноваженого представника особистого приватного становища (відвідування вбиральні, перерви для приймання їжі тощо). У процесі включення портативного відеореєстратора уповноважений представник переконується в точності встановлених на пристрої дати та часу.
6. Уповноважений представник, який застосовує портативний відеореєстратор, інформує осіб, відносно яких проводиться фото- і відеофіксація.
7. Під час здійснення повноважень уповноважений представник забезпечує збереження та належні умови експлуатації виданого йому портативного відеореєстратора.
У разі пошкодження портативного відеореєстратора уповноважений представник доповідає про це відповідальній особі та керівнику ТЦК та СП.
................Перейти до повного тексту