- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 вересня 2024 р.
за № 1371/42716
ПОРЯДОК
та строки проведення атестування військовослужбовців Національної гвардії України з числа іноземців та осіб без громадянства
І. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм організації та проведення атестування в Національної гвардії України військовослужбовців з числа іноземців та осіб без громадянства (далі - військовослужбовці).
2. Атестування проводиться з метою забезпечення добору, розстановки, виховання і вдосконалення підготовки військових кадрів шляхом об’єктивного оцінювання професійного рівня, ділових та моральних якостей кожного військовослужбовця, відповідності їх займаній посаді, визначення перспективи подальшого проходження військової служби, зокрема формування кадрового резерву для призначення на посади, просування, переміщення по службі або звільнення з військової служби, а також для присвоєння військовослужбовцям військових звань.
3. Атестування військовослужбовців в особливий період не проводиться. У разі подання документів із питань призначення їх на посади, нагородження чи присвоєння чергових військових звань складається службова характеристика (додаток 1).
4. Процес атестування військовослужбовців передбачає проведення щорічного (незалежного) оцінювання та періодичного атестування військовослужбовців.
5. Щорічне оцінювання здійснюється для визначення відповідності військовослужбовців займаним посадам, створення резерву для просування по службі за результатами оцінки їх службової діяльності за рік та прийняття рішень щодо просування або переміщення військовослужбовців чи їх звільнення з військової служби.
6. Періодичне атестування здійснюється для визначення перспектив подальшого службового використання військовослужбовців на підставі аналізу їх службової діяльності за міжатестаційний період.
7. Щорічне (незалежне) оцінювання військовослужбовців здійснюється їх безпосередніми командирами (начальниками).
Періодичне атестування військовослужбовців проводиться посадовими особами, у підпорядкуванні яких перебувають військовослужбовці, з метою, визначеною пунктом 6 цього розділу.
8. Щорічному (незалежному) оцінюванню та періодичному атестуванню підлягають усі військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, за винятком випадків, визначених пунктами 9, 10 цього розділу.
9. Щорічне (незалежне) оцінювання та періодичне атестування військовослужбовців не проводиться у випадках:
перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, а також у відпустці для догляду за дитиною;
перебування в розпорядженні посадових осіб, які мають право призначення на посади;
визнання військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до встановлення їм інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (за винятком атестації до присвоєння військового звання та оцінювання перед закінченням військової служби).
10. Крім того, щорічне (незалежне) оцінювання та періодичне атестування військовослужбовців не проводиться, якщо до початку його проведення не минуло трьох місяців проходження військової служби в рік:
повернення з відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, а також з відпустки для догляду за дитиною;
прийняття на військову службу за контрактом;
поновлення на військовій службі.
11. Щорічне (незалежне) оцінювання не проводиться під час проходження військової служби на посадах, передбачених штатами воєнного часу.
12. Щорічне (незалежне) оцінювання військовослужбовців проводиться до 30 листопада календарного року, а військовослужбовців, які виконують завдання за межами пунктів постійної дислокації військових частин,- після завершення виконання завдань за призначенням та в разі перебування в пунктах дислокації військових частин (у визначених районах) військовослужбовців і посадових осіб, які здійснюють щорічну оцінку.
13. Незалежне оцінювання проводиться протягом року під час:
спланованих інспекційних заходів чи підсумкових перевірок військ (сил);
перевірок органів військового управління, з’єднань, військових частин, установ і закладів за окремим планом;
підготовки кадрових рішень із призначень на посади номенклатури посад командувача Національної гвардії України.
14. Періодичне атестування проводиться між щорічним оцінюванням.
15. Періодичне атестування проводиться з:
військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом,- перед закінченням строку дії контракту, але не пізніше ніж за три місяці до його закінчення (крім військовослужбовців, які досягають граничного віку перебування на військовій службі), а також у разі невиконання умов контракту військовослужбовцем;
військовослужбовцями, які досягають граничного віку перебування на військовій службі,- до 30 вересня року, що передує року досягнення військовослужбовцем граничного віку перебування на військовій службі;
військовослужбовцями, які більше місяця виконують службові завдання за межами військових частин і пункту постійної дислокації та (або) переведені в тимчасове підпорядкування посадовій особі, яка за посадою не є прямим командиром (начальником) військовослужбовця,- перед поверненням до місця проходження військової служби та (або) в підпорядкування прямих командирів (начальників);
військовослужбовцями, які проходять військову службу на посадах, передбачених штатами воєнного часу,- перед прийняттям стосовно них кадрових рішень;
військовослужбовцями в разі вчинення ними правопорушення або порушення військової дисципліни - протягом робочого дня за вимогою органу досудового розслідування або посадової особи, призначеної для проведення службового розслідування.
II. Атестаційні комісії
1. Для проведення атестування військовослужбовців утворюються атестаційні комісії.
2. Атестаційні комісії є колегіальним органом та утворюються:
1) в органах військового управління оперативно-територіальних об’єднань (далі - територіальні управління);
2) у військових частинах.
3. У Головному управлінні Національної гвардії України (далі - Головне управління) утворюється вища атестаційна комісія Національної гвардії України, персональний склад якої затверджується наказом командувача Національної гвардії України.
4. Вища атестаційна комісія утворюється в такому складі:
голова комісії - перший заступник або один із заступників командувача Національної гвардії України;
заступник голови - один із заступників командувача Національної гвардії України, керівник кадрового органу Головного управління;
члени комісії - начальники структурних підрозділів Головного управління;
секретар - заступник начальника (начальник відділу) кадрового органу Головного управління.
5. Персональний склад атестаційних комісій територіальних управлінь, військових частин затверджується наказами відповідних командирів (начальників) та утворюється в такому складі:
голова комісії - перший заступник (заступник) командира (начальника);
заступник голови - заступник командира (начальника) або керівник кадрового органу чи особа, до функціональних обов’язків якої відносяться питання кадрової роботи;
члени комісії - начальники секцій, відділів, відділень та служб територіальних управлінь, військових частин (центрів), закладів, баз та установ;
секретар - офіцер кадрового органу чи особа, до функціональних обов’язків якої відносяться питання кадрової роботи.
6. Склад атестаційних комісій повинен мати непарну чисельність. У складі атестаційних комісій можуть бути передбачені один або два заступники голови цієї комісії.
7. До складу атестаційних комісій в обов’язковому порядку входять представники фінансового, медичного, юридичного підрозділів, підрозділу по роботі з особовим складом, психолог, особа, до функціональних обов’язків якої відносяться питання запобігання та виявлення корупції.
8. Основними завданнями атестаційних комісій є:
здійснення всебічної оцінки ділових і моральних якостей військовослужбовців, їх освітнього та кваліфікаційного рівня;
визначення відповідності займаній посаді, подальшого службового використання та направлення на навчання (підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації);
забезпечення якісного добору та розстановки військовослужбовців.
9. Вища атестаційна комісія проводить атестування військовослужбовців, посади яких віднесені до номенклатури призначення командувача Національної гвардії України.
10. Атестаційні комісії територіальних управлінь, військових частин розглядають атестаційні листи (додаток 2) підпорядкованого особового складу, за винятком тих атестаційних листів, які підлягають розгляду атестаційними комісіями нижчих рівнів (за їх наявності), а також атестаційних листів, які складає командир (начальник).
11. Атестаційні листи, які складає командир (начальник), розглядаються атестаційною комісією вищого рівня.
12. Командир (начальник) у разі згоди затверджує атестаційні листи, які розглянуті безпосередньо підзвітною йому комісією, а в разі незгоди - приймає власне рішення, про що зазначається у відповідному розділі атестаційного листа.
13. Рішення атестаційних комісій має для командира (начальника) рекомендаційний характер для прийняття відповідних рішень згідно із законодавством.
14. Основною формою роботи атестаційних комісій є засідання, які проводяться за потреби.
15. Голова атестаційної комісії визначає час і місце проведення засідання, про що повідомляє членам атестаційної комісії через секретаря. Засідання атестаційної комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 складу її членів.
16. Засідання атестаційної комісії веде її голова, а в разі відсутності голови - заступник голови атестаційної комісії.
17. Голова атестаційної комісії:
організовує роботу та здійснює керівництво діяльністю атестаційної комісії;
забезпечує виконання покладених на атестаційну комісію завдань, законність прийнятих рішень і здійснення нею своїх функцій;
веде засідання комісії;
визначає обов’язки заступника голови, секретаря, членів атестаційної комісії.
18. Члени атестаційної комісії беруть участь у засіданнях особисто. Усі члени атестаційної комісії незалежні та мають рівні права в прийнятті рішення.
Рішення атестаційної комісії приймаються простою більшістю голосів.
19. Члени атестаційної комісії:
1) ознайомлюються з матеріалами, поданими на розгляд комісії, беруть участь у їх дослідженні та перевірці;
2) зазначають свої мотиви та міркування, а також надають чи витребовують додаткові документи з питань, що розглядаються;
3) уносять пропозиції щодо проєкту рішення атестаційної комісії;
4) висловлюють письмово окрему думку щодо рішення атестаційної комісії.
20. Член атестаційної комісії повинен бути відсторонений, якщо є інформація про конфлікт інтересів або обставини, що викликають сумнів у його неупередженості. Якщо такі обставини існують, член атестаційної комісії повинен заявити самовідвід. Із тих самих підстав відвід члену комісії можуть заявити особи, щодо яких атестаційна комісія може прийняти рішення.
Відвід має бути вмотивований і поданий до початку розгляду питання у формі письмової заяви на ім’я голови атестаційної комісії. Головуючий на засіданні зобов’язаний ознайомити із заявою про відвід члена комісії, якому заявлено відвід.
Рішення про відвід (самовідвід) приймає атестаційна комісія більшістю голосів членів, які беруть участь у засіданні. Член комісії, щодо якого приймається рішення про відвід (самовідвід), не бере участі в голосуванні.
21. Секретар атестаційної комісії здійснює підготовку матеріалів з питань, що розглядаються, а також ведення і зберігання документації, пов’язаної з роботою комісії.
22. Для виконання своїх завдань атестаційна комісія вивчає атестаційні листи та будь-які інші документи, що можуть знадобитися атестаційній комісії для виконання своїх обов’язків, установлює їх відповідність діловим і моральним якостям військовослужбовців, які атестуються, і дає висновки щодо відповідності військовослужбовців займаним посадам та їх подальшого службового використання.
23. Атестаційна комісія може запрошувати на свої засідання для уточнення інформації та надання пояснень як тих, кого атестують, так і посадових осіб, які складали атестаційні листи.
Підлягають обов’язковому запрошенню на засідання атестаційної комісії особи, атестаційні листи яких мають висновки щодо невідповідності займаній посаді, та посадові особи, які складали ці атестаційні листи.
Якщо військовослужбовець не прибув на засідання атестаційної комісії без поважних причин, атестаційна комісія має право розглянути атестаційні матеріали за його відсутності. Відсутність військовослужбовця підтверджується відповідними документами, про що робиться відповідна відмітка в протоколі атестаційної комісії.
24. У висновках атестаційної комісії повинно бути зазначено про відповідність військовослужбовця, який атестується, займаній посаді, а також пропозиції щодо його подальшого службового використання.
Висновки атестаційної комісії щодо відповідності військовослужбовця займаній посаді та рекомендації стосовно його подальшого службового використання здійснюються на підставі змістовної частини тексту атестаційного листа, яку склав безпосередній командир (начальник), а також з урахуванням матеріалів стосовно військовослужбовця в разі надання їх на розгляд атестаційній комісії.
25. Атестаційний висновок приймається комісією щодо кожного військовослужбовця відкритим голосуванням без присутності особи, яка атестується. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх. У разі однакової кількості голосів приймається рішення на користь військовослужбовця, що атестується.
26. Висновок атестаційної комісії заноситься до протоколу засідання атестаційної комісії (додаток 3), який підписує голова комісії, його заступник, члени та секретар комісії, та в 5-денний строк з дня підписання подається відповідному командиру (начальнику) для затвердження.
З протоколу засідання атестаційної комісії цей висновок із зазначенням дати та номера протоколу переноситься до атестаційного листа секретарем комісії та засвідчується його підписом.
III. Порядок організації та проведення атестування
1. Організаційні заходи з підготовки та проведення атестування військовослужбовців покладаються на кадровий підрозділ.
2. Для проведення щорічного оцінювання в кожній військовій частині відповідно до штату (штатного розпису) розробляється схема оцінювання військовослужбовців. Щорічно складається план заходів з організації та проведення оцінювання.
................Перейти до повного тексту