1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
молоді та спорту України
19 грудня 2023 року № 7620
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 лютого 2024 р.
за № 167/41512
ПОРЯДОК
здійснення моніторингу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 681 від 02.02.2024 )
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру здійснення моніторингу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності (далі - моніторинг).
2. Моніторинг проводиться з метою аналізу інформації про діяльність закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності та відстеження тенденцій їх розвитку, реалізації проектів у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності, спрямованих на національно-патріотичне, військово-патріотичне виховання та/або громадянську освіту.
3. Завданнями моніторингу є:
організація ефективного процесу збору інформації, необхідної для оцінки та прогнозу розвитку діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності;
формування пропозицій / методичних рекомендацій, що сприятимуть удосконаленню здійснення діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності;
розроблення, на основі даних моніторингу, обґрунтованих рекомендацій для прийняття державних управлінських рішень, спрямованих на розвиток діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності.
4. Моніторинг проводиться з дотриманням таких принципів:
систематичність;
прозорість моніторингових процедур та відкритості результатів;
об’єктивність отримання, обробки та аналізу інформації під час проведення моніторингу;
відповідальне ставлення до своєї діяльності суб’єктів, які беруть участь у підготовці та проведенні моніторингу.
5. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
організатор моніторингу - центральні органи виконавчої влади, визначені пунктами 2-9 частини другої статті 13 Закону України "Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності" (далі - заінтересовані центральні органи виконавчої влади), структурні підрозділи місцевих органів виконавчої влади, які здійснюють керівництво у галузях науки, освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, материнства і дитинства, сім’ї та молоді, утвердження української національної та громадянської ідентичності, відділи, управління та інші виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, до відання яких віднесено питання сприяння утвердженню української національної та громадянської ідентичності, створення умов для національно-патріотичного, військово-патріотичного виховання та громадянської освіти (далі - структурні підрозділи виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад);
суб’єкт моніторингу - Міністерство молоді та спорту України.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності".
II. Об’єкти та організатори моніторингу
1. Об’єктами моніторингу є діяльність закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності.
2. Організаторами моніторингу є:
на місцевому рівні - структурні підрозділи виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад;
на локальному рівні - структурні підрозділи районних, районних у мм. Києві та Севастополі військових (державних) адміністрацій, які здійснюють керівництво у галузях науки, освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, материнства і дитинства, сім’ї та молоді, утвердження української національної та громадянської ідентичності;
на регіональному рівні - структурні підрозділи обласних, Київської та Севастопольської міських військових (державних) адміністрацій, які здійснюють керівництво у галузях науки, освіти, охорони здоров’я, культури, фізкультури і спорту, материнства і дитинства, сім’ї та молоді, утвердження української національної та громадянської ідентичності;
на загальнодержавному рівні - заінтересовані центральні органи виконавчої влади.
III. Процедура проведення моніторингу
Моніторинг проводиться щороку на основі інформації, отриманої від організаторів моніторингу на місцевому, локальному, регіональному і загальнодержавному рівнях.
Моніторинг здійснюється у три етапи:
I етап - збір і узагальнення інформації на місцевому, локальному, регіональному та загальнодержавному рівнях;
II етап - узагальнення інформації суб’єктом моніторингу;
III етап - підготовка звіту про здійснення моніторингу та його оприлюднення.
3. I етап моніторингу - збір і узагальнення інформації здійснюється на місцевому, локальному, регіональному та загальнодержавному рівнях.
4. Збір і узагальнення інформації на місцевому рівні (моніторинг на рівні територіальних громад) здійснюються організаторами моніторингу на місцевому рівні відповідно до Критеріїв здійснення моніторингу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, затверджених наказом Міністерства молоді та спорту України від 19 грудня 2023 року № 7620 (далі - Критерії) та розпочинаються 01 вересня звітного року.
Організатори моніторингу на місцевому рівні здійснюють збір інформації шляхом аналізу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності на місцевому рівні відповідно до Критеріїв та заповнюють аналіз діяльності закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності (далі - аналіз діяльності) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку в розрізі кожного закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності.
Організатори моніторингу на місцевому рівні узагальнюють інформацію, отриману за підсумками аналізу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, та заповнюють узагальнену інформацію за підсумками аналізу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності (далі - узагальнена інформація), за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, та забезпечують її подання разом із аналізом діяльності в розрізі кожного закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності до організаторів моніторингу на локальному рівні відповідно до сфери їхніх повноважень до 01 жовтня звітного року.
5. Збір і узагальнення інформації на локальному рівні (моніторинг на рівні районів, районів у містах) здійснюється організаторами моніторингу на локальному рівні відповідно до Критеріїв та розпочинається 01 жовтня звітного року.
Організатори моніторингу на локальному рівні здійснюють збір інформації шляхом аналізу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності на локальному рівні відповідно до Критеріїв та заповнюють аналіз діяльності за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку в розрізі кожного закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності.
Організатори моніторингу на локальному рівні узагальнюють інформацію, отриману за підсумками аналізу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності та заповнюють узагальнену інформацію за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, з урахуванням інформації організаторів моніторингу на місцевому рівні, та забезпечують її подання разом із аналізом діяльності в розрізі кожного закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності на локальному рівні до організаторів моніторингу на регіональному рівні відповідно до сфери їх повноважень до 15 листопада звітного року.
6. Збір і узагальнення інформації на регіональному рівні (моніторинг на обласному, міському рівні) здійснюється організаторами моніторингу на регіональному рівні відповідно до Критеріїв та розпочинається 01 листопада звітного року.
Організатори моніторингу на регіональному рівні здійснюють збір інформації шляхом аналізу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності на регіональному рівні відповідно до Критеріїв та заповнюють аналіз діяльності за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку в розрізі кожного закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності.
Організатори моніторингу на регіональному рівні узагальнюють інформацію, отриману за підсумками аналізу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, та заповнюють узагальнену інформацію за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, з урахуванням інформації організаторів моніторингу на локальному рівні, та забезпечують її подання разом із аналізом діяльності в розрізі кожного закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності на локальному рівні до організаторів моніторингу на загальнодержавному рівні відповідно до сфери їхніх повноважень до 01 грудня звітного року.
7. Збір і узагальнення інформації на загальнодержавному рівні (моніторинг на всеукраїнському рівні) здійснюється організаторами моніторингу на загальнодержавному рівні відповідно до Критеріїв та розпочинається 15 листопада звітного року.
Організатори моніторингу на загальнодержавному рівні здійснюють збір інформації шляхом аналізу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності на загальнодержавному рівні відповідно до Критеріїв та заповнюють аналіз діяльності за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку в розрізі кожного закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності.
Організатори моніторингу на загальнодержавному рівні узагальнюють інформацію, отриману за підсумками аналізу діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, та заповнюють узагальнену інформацію за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, з урахуванням інформації організаторів моніторингу на регіональному рівні та інформацію за підсумками I етапу моніторингу за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку та забезпечують її подання разом із аналізом діяльності в розрізі кожного закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності на регіональному та загальнодержавному рівнях до суб’єкта моніторингу до 15 грудня звітного року.
8. II етап - узагальнення інформації суб’єктом моніторингу.
Суб’єкт моніторингу узагальнює інформацію, отриману за підсумками I етапу моніторингу, до 30 грудня звітного року.
9. III етап - підготовка звіту про здійснення моніторингу та його оприлюднення.
Суб’єкт моніторингу за результатами моніторингу готує узагальнений звіт, який містить висновки та рекомендації щодо удосконалення діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, рекомендації для прийняття державних управлінських рішень, спрямованих на розвиток діяльності закладів сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності.
IV. Звіт про здійснення моніторингу
1. Суб’єкт моніторингу готує узагальнений звіт за результатами моніторингу.
2. Узагальнений звіт за результатами моніторингу оприлюднюється на офіційному вебсайті Міністерства молоді та спорту України до 01 лютого за попередній рік та враховується під час формування та реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.

Начальник управління
утвердження української
національної та громадянської
ідентичності




А. Грушина
Додаток 1
до Порядку здійснення моніторингу
діяльності закладів сфери утвердження
української національної
та громадянської ідентичності
(пункт 4 розділу III)
АНАЛІЗ
діяльності закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності
№ з/п Критерії Значення показника
1 2 3
1 Повне найменування закладу сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності
2 Код згідно з ЄДРПОУ
3 Місцезнаходження
4 Дата заснування
5 Засновник
6 Форма власності
7 Рівень (зазначити відповідними цифрами):
1) всеукраїнські заклади
2) регіональні заклади (обласні, Київської, Севастопольської міських державних адміністрацій)
3) місцеві заклади (районні, міські, районні у містах, селищні, сільські)
8 Мета діяльності (відповідно до установчого документа)
9 Напрями діяльності (зазначити відповідними цифрами):
1) національно-патріотичне виховання
2) військово-патріотичне виховання
3) громадянська освіта
10 Чисельність працівників:
штатна
фактична
у тому числі, що здійснюють діяльність у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності:
штатна
фактична
з них:
ветеранів війни
чоловіків
жінок
середній вік працівників
11 Основні завдання (відповідно до установчого документа)
у тому числі завдання щодо реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності
12 Відповідність визначених завдань Закону України
"Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності" (зазначається у разі визначення таких завдань установчим документом закладу)
(зазначити: відповідають / не відповідають / відповідають частково)
13 Виконання завдань щодо реалізації державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності
(зазначається у разі визначення таких завдань установчим документом закладу)
(зазначити коротко по кожному із завдань, що зроблено в поточному році, кількісні та якісні показники, не більше ніж 250 символів по кожному із завдань)
14 Ведення звітності за кількісними та якісними показниками
(зазначити: ведеться / не ведеться)
15 Проведення заходів у співпраці з інститутами громадянського суспільства
(зазначити кількість проведених заходів цьогоріч)
16 Отримання закладом фінансової, інформаційної, методичної, організаційної допомоги та інших видів підтримки на реалізацію проектів у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності та заходів державних цільових, регіональних та місцевих програм, виконавцями яких їх визначено, у встановленому законодавством порядку, а також підтримку, що надається за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством
(зазначається у разі отримання закладом одного з видів такої підтримки)
(зазначити коротко про вид підтримки, обсяг у разі її отримання)
17 Матеріально-технічна база закладу, придатна для користування, зокрема, наявність
(зазначити по кожному з видів: наявність / відсутність):
навчальних кабінетів
стрілецьких тирів
навчальних місць для занять з вогневої підготовки
кімнат для зберігання навчальної зброї
смуг перешкод
стройових майданчиків
місць для метання макетів ручних гранат
навчально-тренувальних комплексів
бомбосховища
інше
18 Забезпечення доступності і безбар’єрності з урахуванням потреб для осіб з інвалідністю
(зазначити: забезпечено / не забезпечено / забезпечено частково)
19 Інформаційні ресурси:
вебсайт
соціальні мережі
20 Потреба щодо фінансової, інформаційної, методичної, організаційної допомоги
(зазначити коротко про вид підтримки, обсяг)
21 Потреба у підвищенні кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності (кількість осіб)

................
Перейти до повного тексту