- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 травня 2024 р.
за № 721/42066
Про затвердження Типового порядку стажування службовців місцевого самоврядування
1. Затвердити Типовий порядок стажування службовців місцевого самоврядування, що додається.
2. Департаменту нормативно-правової роботи та юридичного забезпечення в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності одночасно із Законом України від 02 травня 2023 року
№ 3077-IХ "Про службу в органах місцевого самоврядування".
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ПОГОДЖЕНО: Віце-прем’єр-міністр з відновлення України - Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад Виконавчий директор Всеукраїнської Асоціації об’єднаних територіальних громад Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування "Асоціація міст України" Голова Секретаріату Української асоціації районних та обласних рад Голова Спільного представницького органу об’єднань профспілок Керівник Секретаріату Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні |
О. Кубраков І. Слободяник Т. Добрівський О. Слобожан С. Левчук Г. Осовий Р. Іллічов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства України з питань
державної служби
02 травня 2024 року № 75-24
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 травня 2024 р.
за № 721/42066
ТИПОВИЙ ПОРЯДОК
стажування службовців місцевого самоврядування
1. Цей Типовий порядок визначає загальні положення щодо організації та проходження стажування службовцями місцевого самоврядування як одного із видів професійного навчання.
2. Метою проведення стажування є професійний розвиток службовця місцевого самоврядування, отримання або удосконалення ним професійних знань, умінь та навичок, практичного досвіду для виконання посадових обов’язків, пов’язаних з виконанням завдань і функцій місцевого самоврядування.
4. Стажування службовців місцевого самоврядування проводиться з відривом від служби в органі місцевого самоврядування строком від одного до шести місяців на іншій посаді в органі місцевого самоврядування цієї територіальної громади або в органі, що представляє іншу територіальну громаду (територіальні громади), або за кордоном.
5. Службовцям місцевого самоврядування, які проходять стажування в органі місцевого самоврядування, що представляє іншу територіальну громаду (територіальні громади), за основним місцем роботи відшкодовуються витрати на проїзд до місця стажування і назад, добові за час знаходження в дорозі та найм житла.
6. На строк стажування за службовцем місцевого самоврядування зберігаються його посада та середня заробітна плата за основним місцем роботи.
7. Стажування за кордоном здійснюється відповідно до міжнародних договорів, на основі договорів між органом місцевого самоврядування та іноземними державними органами, органами місцевого самоврядування, закладами освіти, а також з міжнародними, іноземними організаціями, програмами міжнародної технічної допомоги із визначенням змісту, умов стажування та фінансового забезпечення.
Порядок та зміст стажування за кордоном визначаються правилами проходження стажування у відповідних іноземних державних органах, органах місцевого самоврядування, міжнародних та іноземних організаціях, а також умовами, передбаченими договорами про співпрацю.
8. Направлення службовця місцевого самоврядування на стажування здійснюється на підставі розпорядження (наказу) керівника служби в органі місцевого самоврядування із зазначенням мети та основних завдань стажування, в якому проходить службу службовець місцевого самоврядування.
Підставою для видання зазначеного розпорядження (наказу) є письмова заява самого службовця місцевого самоврядування та згода органу місцевого самоврядування (апарату), де проводиться стажування.
У випадку стажування за кордоном - письмова заява самого службовця місцевого самоврядування та документ, що підтверджує згоду приймаючої сторони на проходження стажування таким службовцем (міжнародний договір, лист-підтвердження тощо).
9. Допуск до стажування, закріплення керівника стажування та/або його заміна, зміни процедури проходження стажування оформлюються розпорядженням (наказом) керівника служби в органі місцевого самоврядування, де проводиться стажування.
10. Службовець місцевого самоврядування, який проходить стажування:
1) має право брати участь у діяльності органу, в якому проходить стажування, готувати проєкти документів, бути присутнім на нарадах та засіданнях;
2) має право отримувати інформацію, документи з питань, пов’язаних із проходженням стажування, крім тих, що містять інформацію з обмеженим доступом;
3) має право на отримання фахових консультацій, порад та роз’яснень від керівника стажування;
4) зобов’язаний у повному обсязі та своєчасно виконувати завдання, передбачені індивідуальним планом стажування;
5) зобов’язаний вивчати, аналізувати позитивний досвід органу, в якому проходить стажування, поєднуючи його з практичною діяльністю;
6) зобов’язаний виконувати вказівки та доручення керівника стажування, дотримуватися загальних правил етичної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування, правил внутрішнього службового розпорядку органу, в якому проходить стажування;
................Перейти до повного тексту