1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
02 квітня 2024 року № 1050
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
09 травня 2024 р.
за № 674/42019
ВИМОГИ
до маркування та пакування садивного матеріалу
1. Ці Вимоги поширюються на маркування та пакування садивного матеріалу, яке здійснюється суб’єктами насінництва та розсадництва, фізичними особами - підприємцями та юридичними особами (далі - суб’єкти), що здійснюють виробництво та реалізацію садивного матеріалу відповідно до вимог Закону України "Про насіння і садивний матеріал".
2. У цих Вимогах терміни вживаються у таких значеннях:
маркування садивного матеріалу - нанесення на етикетку для садивного матеріалу інформації про назву ботанічного таксону, сорт, категорію, клон, підщепу, етап розмноження, номер партії, рік та місяць пакування, кількість рослин, а також іншої інформації згідно з вимогами законодавства у сфері насінництва та розсадництва;
опломбування - закріплення пломби або етикетки для садивного матеріалу, у спосіб, який унеможливлює відкриття упаковки без його пошкодження;
етикетка на садивний матеріал - позначка або бирка, виготовлена із спеціального паперу чи іншого матеріалу, призначена для маркування садивного матеріалу, яка прикріплюється безпосередньо до упаковки партії та/або закріплюється ззовні кожної рослини;
партія - певна кількість однорідного садивного матеріалу однієї категорії та одного сорту.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про насіння і садивний матеріал".
3. Обов’язковому маркуванню підлягають усі партії садивного матеріалу категорій вихідний та базовий незалежно від призначення та садивного матеріалу категорії сертифікований, призначені для реалізації.
Особливості маркування садивного матеріалу залежать від його призначення, виду упаковки (контейнерів) і способів транспортування.
4. Основними видами упаковки (контейнерів), що застосовують в розсадництві, є контейнери, горщики, касети, корзини, ящики, дошки, короби, металева сітка, тканина, торбинки, пакети, шпагат, мотузка, стречова плівка та інші, придатні для пакування види упаковки.
Упаковка повинна бути цілою, міцною, чистою, сухою і вільною від шкідників і збудників хвороб.
5. Пакування садивного матеріалу, призначеного для реалізації у партіях, що складаються з двох або більше рослин чи їх частин, може здійснюватися шляхом їх зв’язування у пучки або у тюки. Рослини чи їх частини, які складають частину такого пучка або тюка, повинні бути достатньо однорідними.
У разі пакування садивного матеріалу шляхом зв’язування воно повинно здійснюватися у спосіб, що унеможливлює відокремлення рослин одна від одної без пошкодження зв’язувального матеріалу, який підлягає обов’язковому опломбовуванню.
6. Етикетка на садивний матеріал повинна містити всю необхідну інформацію про партію, згідно з формою етикетки для маркування партії садивного матеріалу, що наведена у додатку до цих Вимог.
7. Суб’єкт присвоює номер етикетці для кожної одиниці упаковки (контейнера) садивного матеріалу та веде їх облік.
Залежно від категорії садивного матеріалу та його призначення упаковку (контейнер) з садивним матеріалом маркують етикеткою для садивного матеріалу відповідної форми, кольору та змісту.

................
Перейти до повного тексту