1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
19.03.2024 № 295
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 квітня 2024 р.
за № 619/41964
Про затвердження Порядку та умов страхування ризиків при дослідно-промисловому та промисловому видобуванні і використанні газу (метану) вугільних родовищ
Відповідно до статті 16 Закону України "Про газ (метан) вугільних родовищ", пункту 8 Положення про Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 червня 2020 року № 614, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок та умови страхування ризиків при дослідно-промисловому та промисловому видобуванні і використанні газу (метану) вугільних родовищ, що додаються.
2. Управлінню кругової економіки та надрокористування (Юлія РАДЧЕНКО) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Євгенія ФЕДОРЕНКА.

Міністр

Р. Стрілець

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної служби геології
та надр України

Голова Державної служби України
з питань праці

Голова Державної регуляторної
служби України

Міністр енергетики України

Голова Національного банку України




Р. Опімах


І. Дегнера

О. Кучер

Г. Галущенко

А. Пишний
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства захисту
довкілля та природних
ресурсів України
19 березня 2024 року № 295
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 квітня 2024 р.
за № 619/41964
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
страхування ризиків при дослідно-промисловому та промисловому видобуванні і використанні газу (метану) вугільних родовищ
1. Страхування відповідальності за класом страхування 13, визначеним статтею 4 Закону України "Про страхування", під час дослідно-промислового та промислового видобування і використання газу (метану) вугільних родовищ у випадках, передбачених Законом України "Про газ (метан) вугільних родовищ" (далі - страхування відповідальності), проводиться з метою забезпечення відшкодування шкоди, заподіяної страхувальником навколишньому природному середовищу у зв’язку з аварією, пожежею чи технічними неполадками.
2. У цих Порядку та умовах терміни вживаються в такому значенні:
аварія - небезпечна подія техногенного характеру, що сталася під час дослідно-промислового та промислового видобування і використання газу (метану) вугільних родовищ та спричинила ураження, травмування населення або створює на об’єкті чи окремій території загрозу життю або здоров’ю населення та призводить до руйнування будівель, споруд, обладнання і транспортних засобів, порушення виробничого або транспортного процесу чи спричиняє наднормативні, аварійні викиди забруднюючих речовин та інший шкідливий вплив на навколишнє природне середовище;
пожежа - неконтрольоване горіння, що виникло під час дослідно-промислового та промислового видобування і використання газу (метану) вугільних родовищ, внаслідок якого утворилися небезпечні для навколишнього природного середовища чинники;
технічні неполадки - непередбачений вихід з ладу обладнання, яке використовується під час дослідно-промислового та промислового видобування і використання газу (метану) вугільних родовищ, внаслідок якого заподіяна шкода навколишньому природному середовищу, що не спричинений аварією та обумовлений:
енергетичним перевантаженням, перегрівом, вібрацією;
дією електроенергії у вигляді короткого замикання електричного струму, перевантаження електромережі, зниженням напруги;
дією низьких температур;
гідравлічним ударом або нестачею рідини в котлах, парогенераторах, інших апаратах, що працюють за допомогою пари або рідини;
розривом тросів і ланцюгів.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про газ (метан) вугільних родовищ" та "Про страхування".
3. Суб’єктами страхування відповідальності є:
1) страхувальник - особа, яка уклала зі страховиком договір страхування відповідальності або є страхувальником відповідно до законодавства, а саме суб’єкт господарювання - користувач надр, що здійснює дослідно-промислове та промислове видобування і використання газу (метану) вугільних родовищ відповідно до спеціального дозволу на користування надрами, передбаченого Законом України "Про газ (метан) вугільних родовищ" та уклав зі страховиком договір страхування відповідальності користувача надр під час дослідно-промислового та промислового видобування і використання газу (метану) вугільних родовищ на випадок заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу внаслідок аварій, пожеж чи технічних неполадок (далі - договір страхування відповідальності);
2) страховик - фінансова установа або філія страховика-нерезидента, яка отримала в установленому порядку ліцензію на здійснення діяльності з прямого страхування за класом страхування 13, визначеним у статті 4 Закону України "Про страхування" (ризиками в межах цього класу страхування) з урахуванням вимог нормативно-правового акта Національного банку України, в якому визначено характеристики та класифікаційні ознаки класів страхування;
3) потерпілі треті особи - фізичні та юридичні особи, яким заподіяна пряма шкода страхувальником внаслідок аварій, пожеж чи технічних неполадок протягом строку дослідно-промислового та промислового видобування і використання газу (метану) вугільних родовищ.
4. Предметом договору страхування відповідальності є передача страхувальником за плату ризику, пов’язаного з об’єктом страхування, страховику на умовах, визначених таким договором страхування відповідальності та цими Порядком та умовами.
Об’єктом договору страхування відповідальності є відповідальність за заподіяну страхувальником шкоду навколишньому природному середовищу у зв’язку з аварією, пожежею чи технічними неполадками, що виникли протягом строку дослідно-промислового та промислового видобування і використання газу (метану) вугільних родовищ.
5. Страховими ризиками є певні події, на випадок яких проводиться страхування, які мають ознаки ймовірності та випадковості настання, що можуть статися під час провадження страхувальником господарської діяльності та призвести до заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу при дослідно-промисловому та промисловому видобуванні і використанні газу (метану) вугільних родовищ (аварії, пожежі, технічні неполадки).
6. Страховим випадком є певна подія, передбачена договором страхування відповідальності та цими Порядком та умовами, ризик виникнення якої застрахований, та внаслідок якої виникає обов’язок страховика здійснити страхову виплату, а саме заподіяння шкоди, відповідальність за відшкодування якої несе страхувальник навколишньому природному середовищу у зв’язку з аварією, пожежею чи технічними неполадками, протягом дослідно-промислового та промислового видобування і використання газу (метану) вугільних родовищ, за умови, що подія, яка призвела до заподіяння такої шкоди, сталася протягом строку дії договору страхування відповідальності та встановлено причинно-наслідковий зв’язок між заподіянням такої шкоди та діяльністю страхувальника з дослідно-промислового та промислового видобування і використання газу (метану) вугільних родовищ.

................
Перейти до повного тексту