1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.03.2024 № 672
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 квітня 2024 р.
за № 567/41912
Про затвердження Положення щодо впровадження в апараті Міністерства аграрної політики та продовольства України механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"
Відповідно до частини четвертої статті 53-1 Закону України "Про запобігання корупції", підпункту 1 пункту 5 та пункту 8 Положення про Міністерство аграрної політики та продовольства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення щодо впровадження в апараті Міністерства аграрної політики та продовольства України механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції", що додається.
2. Сектору з питань запобігання та виявлення корупції в установленому законодавством порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр

М. Сольський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
аграрної політики
та продовольства України
05 березня 2024 року № 672
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 квітня 2024 р.
за № 567/41912
ПОЛОЖЕННЯ
щодо впровадження в апараті Міністерства аграрної політики та продовольства України механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"
( Див. текст )
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає механізми заохочення та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон) в апараті Мінагрополітики та порядок їх реалізації.
2. У цьому Положенні терміни вживаються в таких значеннях:
апарат Мінагрополітики - посадові та службові особи, які знаходяться у трудових відносинах з Міністерством аграрної політики та продовольства України;
викривач - фізична особа, яка за наявності переконання, що інформація є достовірною, повідомила про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вчинених іншою особою, працівником Мінагрополітики, якщо така інформація стала їй відома у зв’язку з її трудовою, професійною, господарською, громадською, науковою діяльністю, проходженням нею служби чи навчання або її участю у передбачених законодавством процедурах, які є обов’язковими для початку такої діяльності, проходження служби чи навчання;
повідомлення - інформація про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону, вчинених особами, визначеними у статті 3Закону.
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі.
3. Мінагрополітики заохочує викривачів та сприяє їм у здійсненні ними повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону в порядку, визначеному законодавством.
4. Працівник не є викривачем, якщо він повідомить інформацію, що є загальновідомою (відкритою), або відомості, зазначені у повідомленні, не містять фактичних даних, що підтверджують можливе вчинення корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, інших порушень Закону, які можуть бути перевірені.
5. Це Положення поширюється на всіх працівників апарату Мінагрополітики.
II. Мета і механізми заохочення та формування культури повідомлення
1. Метою заохочення та формування культури повідомлення є:
1) формування у працівників апарату Мінагрополітики переконання, що корупція є суспільно шкідливим явищем, а прояви корупції гальмують розвиток економіки, суспільних інституцій;
2) сприяння працівникам апарату Мінагрополітики у виявленні та повідомленні ними про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, інші порушення Закону, вчинені працівниками Мінагрополітики;
3) запровадження в Мінагрополітики нульової толерантності до корупції, чіткого розуміння сутності корупції, типових форм корупційних проявів та корупційних ситуацій, що можуть виникати у повсякденній роботі;
4) формування у працівників апарату Мінагрополітики знань щодо принципів і механізмів запобігання корупції, вмінь та навичок застосування цих знань на практиці.
2. Механізми заохочення викривачів реалізуються в таких формах:
1) моральне стимулювання викривача шляхом застосування заходів заохочення, передбачених Кодексом законів про працю України та Законом України "Про державну службу", без розкриття у наказі про застосування заходу заохочення дійсних підстав заохочення, за винятком випадків надання викривачем письмової згоди на розкриття інформації про його особу;

................
Перейти до повного тексту