- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
06.11.2023 № 1915
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 2023 р.
за № 2180/41236
Про затвердження Порядку встановлення державних медико-санітарних нормативів та державних медико-санітарних правил, допустимих параметрів впливу на організм людини
1. Затвердити Порядок встановлення державних медико-санітарних нормативів та державних медико-санітарних правил, допустимих параметрів впливу на організм людини, що додається.
2. Департаменту громадського здоров’я (Олексію Даниленку) забезпечити:
1) подання цього наказу в установленому законодавством порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
2) оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства охорони здоров’я України після його державної реєстрації Міністерством юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра охорони здоров’я України - головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
ПОГОДЖЕНО: Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки України Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України В.о. президента Національної академії медичних наук України Т.в.о. Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Уповноважений Верховної Ради України з прав людини | Ю. Свириденко Р. Стрілець Д. Заболотний С. Ткачук Д. Лубінець |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров’я України
06 листопада 2023 року № 1915
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 грудня 2023 р.
за № 2180/41236
ПОРЯДОК
встановлення державних медико-санітарних нормативів та державних медико-санітарних правил, допустимих параметрів впливу на організм людини
1. Цей Порядок визначає процедуру встановлення державних медико-санітарних нормативів та державних медико-санітарних правил, допустимих параметрів впливу (параметрів безпечності) на організм людини небезпечних факторів середовища життєдіяльності людини.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
допустимі параметри впливу на організм людини - значення показників фізичних, хімічних та біологічних факторів середовища життєдіяльності, які не спричиняють шкідливого впливу на здоров’я людини в обмеженому часовому проміжку, необхідному для проведення заходів з ліквідації надзвичайної ситуації у сфері громадського здоров’я;
медико-санітарна регламентація - розробка та наукове обґрунтування державних медико-санітарних нормативів, державних медико-санітарних правил, допустимих параметрів впливу на організм людини на основі відповідних досліджень та аналізу ризику згідно з вимогами безпеки для життя і здоров’я людини.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у
Законі України "Про систему громадського здоров’я" та інших нормативно-правових актах у сфері громадського здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення.
3. Державні медико-санітарні нормативи (далі - санітарні нормативи) та державні медико-санітарні регламенти (далі - санітарні регламенти), допустимі параметри впливу на організм людини встановлюються за результатами проведення медико-санітарної регламентації небезпечних факторів.
4. Медико-санітарна регламентація здійснюється з метою:
1) запобігання, обмеження інтенсивності або тривалості шкідливого впливу небезпечних факторів середовища життєдіяльності на здоров’я людини;
2) профілактики, поширення та ліквідації масових інфекційних, неінфекційних та професійних захворювань та отруєнь.
5. Під час здійснення медико-санітарної регламентації враховуються рекомендації міжнародних організацій: Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Організації Північноатлантичного договору (НАТО), Центру передового досвіду НАТО з військової медицини (NATO MILMED СоЕ), Комітету керівників військово-медичних служб держав-членів НАТО (COMEDS), Міжнародної організації праці (МОП), Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО), Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), Організації з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), Програми ООН з довкілля (ЮНЕП), а також вимоги законодавства Європейського Союзу.
6. Санітарні нормативи та санітарні регламенти розробляються з урахуванням міжнародних стандартів, інструкцій або рекомендацій міжнародних організацій, крім випадків, коли вимоги таких документів є недостатніми для забезпечення належного рівня захисту здоров’я населення України, що визначається під час розроблення санітарних нормативів та санітарних регламентів.
7. При розробці санітарних нормативів та санітарних регламентів показники факторів середовища життєдіяльності встановлюються на рівнях, що не спричиняють незворотного шкідливого впливу на здоров’я людей нинішнього і майбутніх поколінь з урахуванням впливу на найбільш вразливі групи населення.
................Перейти до повного тексту