1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
20.11.2023 № 49-2
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 грудня 2023 р.
за № 2111/41167
Про затвердження Порядку встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою Пенсійного фонду № 53-1 від 05.12.2023 )
Відповідно до пункту 17 Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року № 662), пунктів 9, 10 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280, пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 2022 року № 162 "Про особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану", абзацу четвертого пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам" правління Пенсійного фонду України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Порядок встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку, що додається.
2. Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг (Охріменко О.) разом з Юридичним департаментом (Рябцева Т.) подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Голова правління

Є. Капінус

ПОГОДЖЕНО:

Міністр соціальної політики України

Перший заступник Міністра цифрової
трансформації України

Перший заступник Голови Спільного
представницького органу об’єднань
профспілок

Керівник Секретаріату Спільного
представницького органу сторони
роботодавців на національному рівні

Голова Громадської організації "Всеукраїнська
організація Союз осіб з інвалідністю України"

Генеральний секретар Громадської спілки
"Всеукраїнське громадське об’єднання
"Національна Асамблея осіб з інвалідністю України"

Уповноважений Верховної Ради України
з прав людини



О. Жолнович


О. Вискуб



О. Шубін



Р. Іллічов


В.В. Назаренко



В. Назаренко


Д. Лубінець
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Пенсійного фонду України
20 листопада 2023 року № 49-2
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 грудня 2023 р.
за № 2111/41167
ПОРЯДОК
встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм встановлення територіальним органом Пенсійного фонду України (далі - орган Пенсійного фонду) особи одержувача пенсії, щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці, інших соціальних виплат шляхом відеоконференцзв’язку із дотриманням законодавства у сфері електронних довірчих послуг.
2. Терміни та поняття у цьому Порядку вживаються в таких значеннях:
1) верифікація - встановлення (підтвердження) органом Пенсійного фонду правильності наданих одержувачем даних на підставі поданих ним офіційних документів та/або повідомлених ним відомостей під час ідентифікації особи;
2) відеоідентифікація - процес встановлення особи одержувача шляхом відеоконференцзв’язку;
3) відеоконференцзв’язок - обмін оцифрованими відеозображеннями і звуком між двома або більше віддаленими учасниками, що здійснюється в реальному часі;
4) ідентифікаційний документ - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для іноземців та осіб без громадянства - паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, посвідка на постійне проживання, посвідчення біженця або інший документ, що підтверджує законність перебування іноземця чи особи без громадянства на території України), свідоцтво про народження дитини, документ, що підтверджує повноваження законного представника, пенсійне посвідчення, посвідчення водія;
5) ідентифікація - процедура встановлення органом Пенсійного фонду особи одержувача;
6) одержувач (особа) - фізична особа, якій органом Пенсійного фонду призначено та виплачується: пенсія, щомісячне довічне грошове утримання судді у відставці, страхова виплата відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування", житлова субсидія, пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, інша передбачена законодавством виплата;
7) реєстр застрахованих осіб - реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
8) уповноважений працівник - працівник органу Пенсійного фонду, уповноважений наказом цього органу проводити відеоідентифікацію.
Інші терміни та поняття, які вживаються у цьому Порядку, застосовуються в значеннях, визначених Законом України "Про електронні довірчі послуги", Порядком виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 року № 1596 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року № 662), постановою Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 "Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам", Положенням про організацію прийому та обслуговування осіб, які звертаються до органів Пенсійного фонду України, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 липня 2015 року № 13-1, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2015 року за № 991/27436.
II. Порядок здійснення відеоідентифікації
1. Заява та інші звернення щодо проведення відеоідентифікації подаються через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України шляхом заповнення відповідного електронного бланка або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри. До заяви можуть бути додані ідентифікаційні документи.
За малолітніх або неповнолітніх осіб, недієздатних осіб, осіб, дієздатність яких обмежено, заяви подаються батьками, усиновлювачами, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками, представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів чи піклувальників (далі - законні представники).
Особа з порушеннями слуху та/чи мовлення в заяві/зверненні зазначає інформацію про необхідність залучення органом Пенсійного фонду під час проведення відеоідентифікації перекладача жестової мови.
Дієздатна фізична особа, яка за станом здоров’я не може самостійно здійснювати свої права та виконувати обов’язки, в заяві/зверненні зазначає інформацію про необхідність присутності під час проведення відеоідентифікації персонального асистента або помічника, зареєстрованого у порядку, визначеному статтею 78 Цивільного кодексу України (далі - помічник).
2. Відеоідентифікація здійснюється в узгоджені із одержувачем час та спосіб її проведення, в тому числі в телефонному режимі, технічними засобами, що підтримуються відповідним програмним забезпеченням.
Перелік месенджерів, що можуть бути використані для проведення відеоідентифікації, розміщуються на офіційному вебсайті Пенсійного фонду України.
Відеоідентифікація здійснюється протягом 30 календарних днів, але не раніше 10 робочих днів з дати подання заяви (звернення).
3. Уповноважений працівник під час здійснення відеоідентифікації має перебувати у приміщенні, в якому забезпечені умови для отримання якісної аудіовізуальної інформації (зокрема обмежено рух інших осіб у зоні видимості камери та сторонній шум), та які унеможливлюють поширення персональних даних та особистої інформації.
Під час здійснення відеоідентифікації уповноважений працівник забезпечує цілісність та конфіденційність інформації, що передається. У разі переривання з будь-яких причин відеоідентифікація повинна бути здійснена повторно в повному обсязі.
4. Перед початком відеоідентифікації уповноважений працівник зобов’язаний отримати чітку та однозначну згоду одержувача / законного представника/помічника на проведення такої процедури (у тому числі на відеофіксацію одержувача / законного представника/помічника та/або екрану із її зображенням, та відповідних документів, що пред’являються нею). Згода фіксується у відеозаписі сеансу відеоідентифікації.
5. Якість аудіовізуальної інформації (зображення та звуку під час відеотрансляції) має бути достатньою для однозначного розпізнавання одержувача / законного представника/помічника та змісту спілкування між уповноваженим працівником та одержувачем / законним представником/ помічником, а також проведених уповноваженим працівником перевірок відповідних інформативних та захисних елементів зображення документів.
У разі неможливості проведення відеоідентифікації з причини поганої якості відеозв’язку узгоджується інша дата проведення відеоідентифікації, про що фіксується в протоколі.
6. У процесі підготовки уповноваженого працівника до сеансу відеоідентифікації формується перелік запитань, які необхідно поставити одержувачу, на підставі інформації, наявної в реєстрі застрахованих осіб, базах даних Пенсійного фонду України та пенсійній справі, а також документів, поданих одержувачем на розгляд. Сформований перелік індивідуальних запитань відображається в проєкті протоколу, який використовується при проведенні відеоідентифікації. Перелік індивідуальних запитань для проведення відеоідентифікації, у тому числі обов’язкових і додаткових, додається.
Під час проведення відеоідентифікації уповноважений працівник має застосовувати різні варіанти спілкування з одержувачем / законним представником/помічником, які мають відрізнятися послідовністю або набором індивідуальних додаткових запитань, що ставляться простою мовою, з урахуванням потреб таких осіб, зумовлених інвалідністю, тимчасовим розладом здоров’я, віком, низьким освітнім рівнем тощо.

................
Перейти до повного тексту