1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.03.2023 м. Київ № 169
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
11 травня 2023 р. за № 791/39847
Про затвердження Змін до Порядку відбування покарання засуджених військовослужбовців у виді тримання в дисциплінарному батальйоні
Відповідно до Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року № 671 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 730), та з метою забезпечення режиму відбування покарання військовослужбовцями, засудженими до тримання в дисциплінарному батальйоні, попередження вчинення ними втеч та інших кримінальних правопорушень, а також порушень встановленого законодавством порядку відбування покарання
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до Порядку відбування покарання засуджених військовослужбовців у виді тримання в дисциплінарному батальйоні, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 04 червня 2021 року № 155, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 серпня 2021 року за № 1124/36746, що додаються.
2. Головнокомандувачу Збройних Сил України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 

Міністр оборони України

Олексій РЕЗНІКОВ

ПОГОДЖЕНО:

 

Перший віце-прем'єр-міністр України -
Міністр економіки України

Юлія СВИРИДЕНКО

Віце-прем'єр-міністр з відновлення
України - Міністр розвитку громад,
територій та інфраструктури України

Олександр КУБРАКОВ

Міністр охорони здоров'я України

Віктор ЛЯШКО

В. о. Міністра внутрішніх
справ України

Ігор КЛИМЕНКО

Командувач Національної
гвардії України
генерал-лейтенант

Юрій ЛЕБІДЬ

Голова Державної
прикордонної служби України

Сергій ДЕЙНЕКО

Перший заступник Голови
Державної служби спеціального
зв'язку та захисту інформації України

Дмитро МАКОВСЬКИЙ

Заступник Генерального прокурора

Антон ВОЙТЕНКО

Заступник Голови Служби
безпеки України

Олександр ЯКУШЕВ

Голова Служби зовнішньої
розвідки України

Олександр ЛИТВИНЕНКО

Уповноважений Верховної
Ради України з прав людини

Дмитро ЛУБІНЕЦЬ

Голова СПО
об'єднань профспілок

Григорій ОСОВИЙ

Керівник Секретаріату
Спільного представницького
органу сторони роботодавців
на національному рівні

Р. ІЛЛІЧОВ
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
27 березня 2023 року № 169
Зміни
до Порядку відбування покарання засуджених військовослужбовців у виді тримання в дисциплінарному батальйоні
1. Доповнити цей Порядок після розділу V розділом VI такого змісту:
"VI. Обладнання та застосування системи відеоспостереження
1. З метою забезпечення режиму тримання засуджених військовослужбовців, попередження вчинення ними втеч та інших кримінальних правопорушень, попередження порушень встановленого законодавством порядку відбування покарання, здійснення контролю за порядком несення служби особовим складом варти у дисциплінарному батальйоні встановлюється система відеоспостереження.
2. Система відеоспостереження забезпечує дистанційне візуальне спостереження за поведінкою засуджених військовослужбовців, порядком несення служби вартою та виконанням своїх обов'язків посадовими особами дисциплінарного батальйону.
Автоматизовані робочі місця системи відеоспостереження будуються на базі персонального комп'ютера, на який транслюється інформація від відеокамер. Автоматизовані робочі місця встановлюються у приміщенні начальника варти та чергового частини дисциплінарного батальйону.
Запис відеоінформації, що надходить від відеокамер, здійснюється на жорсткий диск у цифровому форматі. Ємність жорсткого диска має забезпечувати можливість зберігання відеоінформації від усіх підключених відеокамер не менше ніж 30 діб.
3. Відеокамери у дисциплінарному батальйоні встановлюються:
у вартовому приміщенні;
у місцях несення служби чатовими;
у спальних приміщеннях, де розміщуються засуджені військовослужбовці;
біля входу до казарми, де розміщуються засуджені військовослужбовці;
у їдальні;
у кімнатах для зберігання особистих речей засуджених військовослужбовців;
у місцях прийому та видачі посилок і передач;
у місцях для прання та кімнаті для сушіння обмундирування та натільної білизни;
у кімнаті (місці) побутового обслуговування;
у місцях (на майданчику) для виконання фізичних вправ;
у місцях для зберігання книжкового фонду, газет та журналів;
у місцях для ведення телефонних переговорів;
біля входу до кімнати проведення тривалих побачень;
у кімнаті для проведення короткострокових побачень;
на внутрішніх та зовнішніх огорожах периметру, що охороняється;
на контрольно-пропускному пункті;
між зовнішніми та внутрішніми дверима входу на територію змінного складу.
4. Для роботи в умовах обмеженої освітленості, у вечірній та нічний час відеокамери оснащуються інфрачервоним підсвічуванням.
5. Електроживлення систем відеоспостереження здійснюється від основних та резервних засобів електроживлення.
Основними засобами електроживлення є трансформаторні підстанції.
Як резервні засоби електроживлення застосовуються альтернативні трансформаторні підстанції, дизель-електричні станції та бензоелектричні агрегати. Як засоби підключення резервного електроживлення застосовуються прилади автоматичного введення резервного живлення та джерело безперервного живлення із зовнішніми акумуляторними батареями.
Засоби електроживлення мають забезпечувати:
номінальну потужність усіх споживачів системи відеоспостереження з урахуванням запасу потужності в 1,5 раза;
переключення між основним та резервним засобами електроживлення за допомогою джерела безперервного живлення із підтриманням автономної роботи обладнання споживача протягом не менше години;
стабільність напруги в межах норм, установлених для системи відеоспостереження;
контроль за параметрами напруги й струму;
захист споживачів від коротких замикань, перевантажень, а акумуляторних батарей - від глибокого розряду;
автономне перемикання засобів електроживлення;
надійність, безпеку та зручність обслуговування.
6. Установлення систем відеоспостереження здійснюється військовослужбовцями постійного складу дисциплінарного батальйону або фахівцями спеціалізованих організацій з дозволу командира дисциплінарного батальйону.
Вид, кількість відеокамер, необхідних для обладнання об'єктів дисциплінарного батальйону, визначаються з урахуванням їх функціонального призначення і технічних характеристик, а також необхідності виконання завдань із забезпечення режиму, попередження втеч та інших кримінальних правопорушень, порушень встановленого законодавством порядку відбування покарання.
Місця встановлення відеокамер, їх вид та кількість, розподіл їх підключення до автоматизованих робочих місць визначаються комісією, яка утворюється наказом командира дисциплінарного батальйону. Комісію очолює заступник командира дисциплінарного батальйону.
За результатами роботи комісії складається акт про встановлення технічних засобів нагляду і контролю (додаток 5), який затверджується командиром дисциплінарного батальйону.
Акт про встановлення системи відеоспостереження складається у двох примірниках. Перший примірник акта направляється до Центрального управління Служби правопорядку (по м. Києву і Київській обл.), другий - залишається в дисциплінарному батальйоні та після завершення робіт із встановлення технічних засобів нагляду і контролю долучається до відповідної справи.
Забороняється залучення засуджених та сторонніх осіб до робіт із встановлення відеокамер, їх використання, технічного обслуговування та поточного ремонту.
7. Посадові особи, які використовують та обслуговують систему відеоспостереження, забезпечують схоронність та використання відеокамер за призначенням.
8. Контроль за використанням відеокамер здійснюється посадовою особою, призначеною командиром дисциплінарного батальйону.
9. Для забезпечення захисту прав і законних інтересів засуджених, фіксування фактів правопорушень та кримінальних правопорушень, вчинених засудженими, неналежного виконання посадовими особами дисциплінарного батальйону їх службових обов'язків, фіксування випадків невиправданого або надмірного застосування до засуджених заходів фізичного впливу, спеціальних засобів і вогнепальної зброї посадові особи дисциплінарного батальйону використовують портативні відеореєстратори.
10. Відеоінформація з портативних відеореєстраторів переноситься на окремий жорсткий диск, який перебуває на інвентарному обліку та зберігається в замкненій шухляді стола або в сейфі чергового частини дисциплінарного батальйону. Відеоінформація на жорсткому диску повинна зберігатися не менше ніж 30 діб.
Зберігання, видача, приймання та контроль за використанням портативних відеореєстраторів посадовими особами дисциплінарного батальйону, а також зберігання та використання відеоінформації забезпечуються посадовими особами, призначеними наказом командира дисциплінарного батальйону, або особами, які виконують їх обов'язки.

................
Перейти до повного тексту