- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 червня 2023 р. № 626 Київ |
Деякі питання надання матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції
З метою підтримки постраждалого населення внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Запровадити виплату у 2023 році Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями за рахунок коштів резервного фонду
державного бюджету одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції у розмірі 5000 гривень на одну особу.
2. Затвердити Порядок надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції, що додається.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 червня 2023 р. № 626
ПОРЯДОК
надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції
1. Цей Порядок визначає механізм надання одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції (далі - матеріальна грошова допомога).
2. Джерелом фінансування одноразової матеріальної грошової допомоги є резервний фонд
державного бюджету.
3. Головним розпорядником коштів резервного фонду
державного бюджету (далі - бюджетні кошти) є Миколаївська та Херсонська обласні державні адміністрації (військові адміністрації).
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:
структурний підрозділ з питань соціального захисту населення Херсонської обласної державної адміністрації (військової адміністрації);
районні державні (військові) адміністрації та їх структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних державних (військових) адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад Миколаївської та Херсонської областей (далі - органи соціального захисту населення)/центри з нарахування та здійснення соціальних виплат, які відповідають вимогам пункту 47 частини першої
статті 2 Бюджетного кодексу України (далі - виплатні центри).
4. Бюджетні кошти спрямовуються на виплату та доставку одноразової матеріальної грошової допомоги постраждалому населенню внаслідок підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції.
5. Постраждалим населенням визнаються особи, які на момент підриву Російською Федерацією греблі Каховської гідроелектростанції проживали/були зареєстровані/задекларовані в населених пунктах, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей. Перелік населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, разом з переліком вулиць та адрес (за можливості), що зазнали підтоплення, затверджується Миколаївською та Херсонською обласними військовими адміністраціями.
До постраждалого населення також належать особи, які перемістилися після 6 червня 2023 р. з тимчасово окупованих Російською Федерацією територій Миколаївської та Херсонської областей, для яких не визначена дата завершення тимчасової окупації відповідно до
переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309, та які були зареєстровані/задекларовані до 6 червня 2023 р. в населених пунктах, що включені до переліку населених пунктів, що розташовані в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей.
Матеріальна грошова допомога призначається на кожну особу, яка належить до постраждалого населення (далі - постраждала особа).
У разі необхідності перевірки та підтвердження проживання особи без реєстрації місця проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, а також факту переміщення осіб, зазначених в абзаці другому цього пункту, районними державними (військовими) адміністраціями Миколаївської та Херсонської областей утворюється комісія.
6. Призначення матеріальної грошової допомоги проводиться органами соціального захисту населення на підставі заяви постраждалої особи за формою згідно з додатком за умови пред’явлення:
документа, що посвідчує особу, або єДокумента;
документа, що підтверджує реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
свідоцтва про народження дитини або відображення в електронній формі інформації, що міститься у свідоцтві про народження, виготовленому на паперовому бланку (е-свідоцтво про народження).
Інформація про неповнолітню дитину включається до заяви одного з батьків, який належить до постраждалого населення.
Заяву про надання матеріальної грошової допомоги особі, яка визнана судом недієздатною, може подати її законний представник (для недієздатних осіб, яким призначено опікуна), уповноважена особа органу опіки та піклування (для недієздатних осіб, яким опікуна не призначено або втрачено з ним зв’язок під час надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях).
У разі втрати особою документів, визначених абзацами другим - четвертим цього пункту, можуть бути пред’явлені їх копії (сканкопії/фотокопії), або використовуються відомості з Єдиного державного демографічного реєстру та інших державних інформаційних ресурсів.
Заява може бути подана особисто постраждалою особою або передана через начальника сільської, міської військової адміністрації, або уповноважену ним особу, старосту до органу соціального захисту населення.
Постраждала особа може звернутись із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад за адресою фактичного місця проживання.
Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчого органу міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад не пізніше трьох робочих днів надсилає таку заяву засобом поштового зв’язку або захищеними каналами інформаційного зв’язку органу соціального захисту населення за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (перебування) постраждалої особи для подальшого розгляду та прийняття рішення щодо призначення матеріальної грошової допомоги таким органом.
7. До складу комісії можуть входити представники апарату районних державних (військових) адміністрацій, структурних підрозділів з питань житлово-комунального господарства, будівництва, архітектури, квартирного обліку, соціального захисту населення, цивільного захисту, оборонної роботи, інформаційної та внутрішньої політики, інвестиційно-інноваційного розвитку, фінансів, економіки таких адміністрацій.
До складу комісії можуть також входити представники територіальних органів центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а в разі їх відсутності - військових адміністрацій населених пунктів, а також за їх згодою представники громадських об’єднань.
До повноважень комісії належить перевірка та підтвердження проживання постраждалої особи без реєстрації місця проживання у населеному пункті, що розташований в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, а також підтвердження факту переміщення осіб, зазначених в абзаці другому пункту 5 цього Порядку. З цією метою постраждала особа може подати документи, що підтверджують факт проживання особи, що не зареєстрована, за адресою фактичного проживання у населеному пункті, розташованому в районах підтоплень Миколаївської та Херсонської областей, та факти переміщення після 6 червня 2023 року.
................Перейти до повного тексту