1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 квітня 2023 р. № 407
Київ
Про реалізацію експериментального проекту з впровадження інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd"
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства освіти і науки щодо реалізації протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою експериментального проекту з впровадження інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd" (далі - експериментальний проект).
2. Затвердити такі, що додаються:
Положення про інформаційну (автоматизовану) систему зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd";
Порядок реалізації експериментального проекту з впровадження інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd".
3. Державній службі якості освіти забезпечити:
реалізацію, супроводження та координацію експериментального проекту;
адміністрування, модернізацію та належне функціонування інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd".
4. Міністерству освіти і науки забезпечити:
здійснення інформаційної підтримки та контролю за реалізацією експериментального проекту;
подання протягом двох місяців після завершення експериментального проекту Кабінетові Міністрів України інформації про результати його реалізації.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2023 р. № 407
ПОЛОЖЕННЯ
про інформаційну (автоматизовану) систему зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd"
Загальна частина
1. Це Положення визначає мету, завдання, функціональні можливості, засади роботи та використання інформаційної (автоматизованої) системи зовнішнього оцінювання і самооцінювання освітніх та управлінських процесів у закладах освіти "EvaluEd" (далі - інформаційна система), права та обов’язки власника інформаційної системи, її користувачів.
2. Терміни, що вживаються в цьому Положенні, мають таке значення:
авторизація - електронна процедура однозначної ідентифікації користувача в інформаційній системі за визначеними такою системою критеріями;
адміністратор - користувач, що має доступ до всіх функціональних можливостей інформаційної системи, забезпечує її повноцінну та коректну роботу, а також здійснює контроль за роботою інших користувачів і процесами, що їм доступні;
акаунт - обліковий запис користувача в інформаційній системі з відповідними правами доступу;
база даних - упорядкований набір логічно пов’язаних даних, що були отримані або створені в межах використання функціональних можливостей інформаційної системи;
інструкція з користування інформаційною системою - документ, що регламентує умови роботи користувачів та визначає рівень прав доступу таких осіб до процесів в інформаційній системі;
інструкція щодо роботи з робочими процесами - документ, що регламентує процеси формування, завантаження, редагування, обробки, збереження та архівування інформації в інформаційній системі та визначає дії користувачів в межах певного типу заходів;
користувачі - уповноважені особи з числа працівників Державної служби якості освіти (далі - Служба), її територіальних органів, керівництво закладу освіти, педагогічні та науково-педагогічні працівники, залучені Службою або її територіальними органами до проведення інституційних аудитів, заходів державного нагляду (контролю), які пройшли авторизацію та мають певний рівень прав доступу в інформаційній системі;
робочий процес - уніфікований для певного типу заходів та закладений в інформаційній системі процес проведення дистанційного збору даних.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про освіту", "Про інформацію", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Мета, завдання та функціональні можливості інформаційної системи
3. Інформаційна система функціонує з метою цифрової трансформації процесів збору, накопичення, обробки, аналізу, зберігання, оновлення і відображення інформації, що була отримана або створена в межах виконання Службою та/або її територіальними органами, та/або підприємствами, установами чи організаціями, що належать до сфери її управління, у тому числі пов’язаних із зовнішнім оцінюванням і самооцінюванням освітніх та управлінських процесів у закладах освіти, функціонуванням їх внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
4. Завданням інформаційної системи є дистанційний збір, накопичення, обробка, аналіз, зберігання, оновлення і відображення інформації, що була отримана або створена в межах виконання Службою та/або її територіальними органами, та/або підприємствами, установами чи організаціями, що належать до сфери її управління, у тому числі пов’язаних із зовнішнім оцінюванням і самооцінюванням освітніх та управлінських процесів у закладах освіти, функціонуванням їх внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
5. Функціональними можливостями інформаційної системи є:
автоматизація процесів обробки та аналізу інформації шляхом створення гнучких автоматизованих аналітичних звітів в інформаційній системі для кожного типу заходів дистанційного збору даних, де це необхідно;
авторизація користувачів в інформаційній системі;
захист даних від несанкціонованого доступу, знищення, модифікації шляхом здійснення організаційних і технічних заходів, впровадження засобів та методів технічного захисту інформації;
збереження, резервування та відновлення даних;
зміна рівнів прав доступу користувачів в інформаційній системі відповідно до робочих процесів та існуючих потреб;
створення та актуалізація інформації про користувача;
створення функціонально гнучких та зручних для заповнення анкет з метою проведення дистанційного збору даних;
створення робочих процесів для забезпечення чіткого та послідовного виконання етапів кожного типу заходів дистанційного збору даних;
пошук та перегляд накопиченої інформації в табличному вигляді та у вигляді автоматизованих аналітичних звітів.
Засади роботи та використання інформаційної системи
6. Інформаційна система є багатофункціональною інформаційно-комунікаційною системою, яка складається з програмного комплексу та бази даних.
7. Власником інформаційної системи, а також володільцем інформації, що була отримана та збережена інформаційною системою, є держава в особі Служби.
8. Адміністрування та підтримка функціонування інформаційної системи забезпечується за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
9. Інформаційна система функціонує у цілодобовому режимі, крім випадків проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, виникнення технічних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі.
10. Обробка та захист інформації в інформаційній системі здійснюється з дотриманням вимог Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
11. Інформаційна система має офіційний веб-сайт - https://evalued.sqe.gov.ua.
12. Доступ користувачів до різних функціональних можливостей інформаційної системи чи інформації та/або документів, що в ній містяться, надається через офіційний веб-сайт після проходження авторизації в інформаційній системі.
Користувачі використовують функціональні можливості інформаційної системи згідно з визначеним рівнем прав доступу та робочим процесом.
Рівень прав доступу користувачів визначається Службою відповідно до цього Положення, інструкцій з користування інформаційною системою та інструкцій щодо роботи з робочими процесами.
Права та обов’язки власника інформаційної системи та її користувачів
13. З метою забезпечення реалізації функціональних можливостей інформаційної системи Служба:
1) визначає:
рівень прав доступу користувачів до функціональних можливостей інформаційної системи;
умови взаємодії користувачів між собою та з інформаційною системою;
2) забезпечує:
достовірність та цілісність даних шляхом застосування надійних механізмів захисту інформації та упорядкованого доступу до неї;
змістовне наповнення інформаційної системи інформацією, формами документів, опитувальних аркушів, узагальнюючих, аналітичних матеріалів та форм звітної документації, що необхідні для повноцінного використання її функціональних можливостей;
створення акаунтів та підключення до них користувачів;
цілодобовий доступ користувачів до інформаційної системи;
3) затверджує:

................
Перейти до повного тексту