- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 квітня 2023 р. № 406
Київ
Про затвердження Порядку носіння і зберігання зброї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби
Відповідно до частини третьої
статті 22 Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок носіння і зберігання зброї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 29 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 квітня 2023 р. № 406
ПОРЯДОК
носіння і зберігання зброї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби
Загальні положення
1. Цей Порядок визначає питання організації носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби (далі - особи рядового і начальницького складу) в інтересах забезпечення їх особистої безпеки та особистої безпеки членів їх сімей.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
боєприпаси - патрони до стрілецької зброї, які перебувають на обліку установ та воєнізованих формувань;
воєнізоване формування - територіальне (міжрегіональне) воєнізоване формування Державної кримінально-виконавчої служби;
Департамент - Департамент з питань виконання кримінальних покарань - міжрегіональний територіальний орган Мін’юсту з питань виконання кримінальних покарань;
міжрегіональне управління - міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань Мін’юсту;
спеціальні засоби індивідуального захисту - електрошокові пристрої контактної та контактно-дистанційної дії; засоби, споряджені речовинами сльозогінної та дратівної дії; пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії;
табельна зброя - пістолети, револьвери, навчальні пістолети, що перебувають на обліку установ та воєнізованих формувань;
установа - кримінально-виконавча установа (виправний центр, виправна колонія), спеціальна виховна установа (виховна колонія), слідчий ізолятор Державної кримінально-виконавчої служби, табір для тримання військовополонених.
3. Норми належності табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту в органах, установах, воєнізованих формуваннях та навчальних закладах Державної кримінально-виконавчої служби визначаються Мін’юстом.
4. Перелік посад осіб рядового і начальницького складу, яким надається право на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, визначається Мін’юстом.
Умови отримання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особами рядового і начальницького складу
5. Для проведення в межах компетенції перевірки умов зберігання особами рядового і начальницького складу табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, знань з питань вимог законодавства щодо порядку носіння, зберігання, використання і застосування табельної зброї, боєприпасів до неї, матеріальної частини такої зброї; заходів безпеки під час поводження з ними, а також вимог законодавства щодо зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів індивідуального захисту, матеріальної частини таких засобів, поводження з ними, надання першої домедичної допомоги особам, які постраждали під час їх застосування, в Департаменті (міжрегіональному управлінні) утворюється комісія - колегіальний орган, що проводить таку перевірку (далі - комісія).
6. Склад комісії визначається наказом керівника Департаменту (наказами керівників міжрегіональних управлінь).
До складу комісії входять працівники структурних підрозділів з питань організації режиму та охорони установ Департаменту (міжрегіонального управління), відповідальні за облік озброєння, та працівники підрозділів роботи з персоналом Департаменту (міжрегіонального управління).
7. З метою отримання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особи рядового і начальницького складу подають на розгляд комісії рапорт разом з витягом з наказу про закріплення табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту.
У рапорті особи рядового і начальницького складу зазначають мету отримання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту (постійне носіння або носіння під час перебування на службі на території установ, Департаменту (міжрегіональних управлінь) чи воєнізованих формувань).
8. Комісія протягом 15 днів після надходження на її розгляд рапорту особи рядового і начальницького складу про надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту:
здійснює перевірку умов зберігання особою рядового і начальницького складу табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту із складенням відповідного акта;
приймає в осіб рядового і начальницького складу залік з метою перевірки знань з питань вимог законодавства щодо порядку носіння, зберігання, використання і застосування табельної зброї, боєприпасів до неї, матеріальної частини такої зброї; заходів безпеки під час поводження з ними, а також з питань вимог законодавства щодо зберігання, носіння та застосування спеціальних засобів індивідуального захисту, матеріальної частини таких засобів, поводження з ними, надання першої домедичної допомоги особам, які постраждали під час їх застосування;
приймає рішення про надання дозволу (відмову у наданні дозволу) на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту.
9. Формою роботи комісії є засідання. Засідання скликаються залежно від потреби у прийнятті рішення.
Засідання комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше ніж дві третини її складу. Рішення комісії приймається простою більшістю голосів присутніх членів комісії. У разі рівного розподілу голосів голос голови комісії є вирішальним. Член комісії у разі незгоди з рішенням, прийнятим комісією, має право у письмовій формі викласти свою окрему думку, яка додається до протоколу засідання комісії.
Рішення комісії оформляється протоколом засідання комісії, який підписують усі присутні на засіданні члени комісії. Протокол засідання комісії веде секретар комісії.
Матеріали засідань комісії формуються в облікові справи, які прошиваються, сторінки нумеруються.
Про прийняте комісією рішення особі рядового чи начальницького складу оголошується під підпис на витягу з протоколу засідання комісії.
Витяг з протоколу засідання комісії після підписання особою рядового чи начальницького складу та особою, яка оголосила прийняте рішення, долучається до облікової справи.
10. За результатами розгляду комісією питання про надання дозволу (відмову у наданні дозволу) на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту голова комісії робить на рапорті відмітку про прийняте комісією рішення.
11. У разі прийняття комісією позитивного рішення про надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту рапорт особи рядового чи начальницького складу, витяг з наказу про закріплення табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту і копія витягу з протоколу засідання комісії передаються секретарем комісії керівникові Департаменту (керівникові міжрегіонального управління).
12. Рішення про надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особам рядового і начальницького складу затверджується наказом керівника Департаменту (керівника міжрегіонального управління).
Керівник Департаменту приймає рішення щодо надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту стосовно керівників міжрегіональних управлінь, осіб рядового і начальницького складу Департаменту, підпорядкованих установ та воєнізованих формувань.
Керівник міжрегіонального управління приймає рішення щодо надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту стосовно осіб рядового і начальницького складу міжрегіональних управлінь, підпорядкованих установ та воєнізованих формувань.
13. Копія наказу про надання дозволу на носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту особі рядового чи начальницького складу, рапорт особи рядового чи начальницького складу з відміткою голови комісії, копія витягу з протоколу засідання комісії, витяг з наказу про закріплення табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, а також аркуш контролю за порядком носіння і зберігання табельної зброї, боєприпасів до неї та спеціальних засобів індивідуального захисту, які закріплені для носіння і зберігання за особою рядового чи начальницького складу згідно з додатком, зберігаються в обліковій справі у структурному підрозділі з питань організації режиму та охорони установ виконання покарань Департаменту (міжрегіонального управління).
................Перейти до повного тексту