- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 листопада 2023 р. № 1196 Київ |
Про затвердження Порядку підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності
Відповідно до пункту 4 частини першої
статті 15 Закону України "Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності" Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності, що додається.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 листопада 2023 р. № 1196
ПОРЯДОК
підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності
1. Цей Порядок регулює питання підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності (далі - фахівці).
2. У цьому Порядку під надавачем освітніх послуг у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності (далі - надавач освітніх послуг) розуміються суб’єкти освітньої діяльності, заклади сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, інститути громадянського суспільства.
3. Метою підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців є здобуття, поглиблення чи удосконалення компетентностей за напрямами національно-, військово-патріотичного виховання та/або громадянської освіти, їх безперервний професійний розвиток на основі раніше здобутої освіти та досвіду професійної і громадської діяльності відповідно до завдань державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.
4. Підготовка фахівців здійснюється закладами вищої, фахової передвищої освіти, науковими установами за відповідними освітніми (освітньо-професійними) програмами спеціальностей галузі знань "Освіта/Педагогіка", "Гуманітарні науки", "Соціальні та поведінкові науки", "Журналістика", якщо їх освітні компоненти передбачають формування компетентностей у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності.
Підготовка фахівців з числа осіб, що мають відповідний рівень освіти за спеціальностями інших галузей знань, здійснюється за освітніми програмами підвищення кваліфікації (перепідготовки), спрямованими на формування компетентностей у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності в закладах вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, наукових установах. Такі освітні програми підвищення кваліфікації (перепідготовки) є сертифікатними, а їх обсяг становить не менше двох кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС).
5. До процесу підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців, розроблення та виконання відповідних освітніх програм залучаються заклади сфери утвердження української національної та громадянської ідентичності, інститути громадянського суспільства.
6. Освітні (освітньо-професійні) програми підготовки та освітні програми підвищення кваліфікації фахівців базуються на загальнолюдських та суспільно-державних (національних) цінностях, враховують особливості державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності, визначені
статтями 8-11 Закону України "Про основні засади державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності" та вимоги професійного стандарту (за наявності).
7. Освітні (освітньо-професійні) програми підготовки фахівців затверджуються відповідними закладами вищої, фахової передвищої освіти, науковими установами відповідно до законодавства.
8. Професійний розвиток фахівців передбачає постійну самоосвіту, участь у програмах підвищення кваліфікації та будь-які інші види і форми професійного зростання. Заклади освіти, підприємства, установи та організації, в яких працюють фахівці, сприяють їх професійному розвитку та підвищенню кваліфікації.
9. Підвищення кваліфікації фахівців здійснюється за такими видами:
участь в освітніх програмах підвищення кваліфікації, сертифікатних освітніх програмах підвищення кваліфікації (перепідготовки), тренінгах, семінарах, семінарах-практикумах, семінарах-нарадах, семінарах-тренінгах, вебінарах, майстер-класах, проектах тощо;
стажування;
навчання за освітньою (освітньо-професійною) програмою.
................Перейти до повного тексту