- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 27 жовтня 2023 р. № 1185
Київ
Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури щодо реалізації експериментального проекту щодо проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі (далі - експериментальний проект), протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою.
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі, що додається.
3. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури забезпечити комісії з проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі, можливість формування за допомогою засобів Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, відповідних актів обстеження.
4. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури подати протягом місяця з дня завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України остаточний звіт про результати його реалізації та поінформувати про нормативно-правові акти, до яких необхідно внести зміни за результатами реалізації експериментального проекту.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 71 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 жовтня 2023 р. № 1185
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі
1. Цей Порядок визначає процедуру реалізації експериментального проекту щодо проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі (далі - експериментальний проект).
2. Метою експериментального проекту є встановлення за результатами обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі (далі - обстеження із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі), факту знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна та надання компенсації їх власникам відповідно до
Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 р. № 600 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 60, ст. 3382).
3. Координатором експериментального проекту є Мінінфраструктури.
4. Учасниками експериментального проекту є виконавчий орган Мелітопольської міської ради (за згодою), Запорізька обласна військова адміністрація.
5. Джерелами фінансування експериментального проекту є кошти міжнародної технічної допомоги в рамках програм допомоги і грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
6. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
окремі категорії об’єктів нерухомого майна (далі - об’єкти) - багатоквартирні, одноквартирні будинки, зокрема відокремлені житлові будинки садибного типу, зблоковані будинки з окремими квартирами, що мають свій власний вхід з вулиці, котеджі та будинки одноквартирні підвищеної комфортності, будинки садибного типу, дачні та садові;
уповноважений орган - виконавчий орган Мелітопольської міської ради, в окремих випадках Запорізька обласна військова адміністрація;
інформаційні продукти дистанційного зондування Землі - оригінали (засвідчені копії) матеріалів аерозйомки, дистанційного зондування Землі різних знімальних систем або оброблені оригінали (засвідчені копії) матеріалів аерозйомки, дистанційного зондування Землі різних знімальних систем, представлені у вигляді візуальних зображень.
Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в
Цивільному кодексі України, Законах України
"Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України",
"Про національну інфраструктуру геопросторових даних",
"Про запобігання корупції",
"Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність".
7. З метою організації обстеження із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі виконавчий орган Мелітопольської міської ради утворює комісію з проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі (далі - комісія).
У разі коли виконавчим органом Мелітопольської міської ради через безпекову ситуацію або відсутність інституційної спроможності протягом 15 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 р. № 1185 "Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі" не було утворено комісії, Запорізька обласна військова адміністрація може утворити комісію та здійснювати обстеження із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі на території м. Мелітополя.
Положення про комісію та її персональний склад з визначенням голови комісії, його заступника та секретаря затверджуються уповноваженим органом.
8. Функції комісії можуть бути покладені рішенням уповноваженого органу на комісію, утворену відповідно до
Примірного положення про комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 2023 р. № 516 "Деякі питання організації роботи комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 54, ст. 3026), за умови приведення положення про таку комісію та її персонального складу у відповідність з вимогами цього Порядку.
9. Комісія є консультативно-дорадчим органом, підзвітним та підконтрольним уповноваженому органу. Уповноважений орган забезпечує дотримання комісією вимог цього Порядку.
До складу комісії входять представники від уповноваженого органу та громадськості. Кількість представників від громадськості не може бути менше ніж дві особи.
Кандидатури від громадськості можуть висуватися міжнародними та громадськими організаціями, зокрема антикорупційними, а також фізичними особами.
Заява про висунення кандидатури від громадськості подається до уповноваженого органу у довільній формі, придатній для сприйняття її змісту, та містить прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) кандидатури представника, а також такі відомості про заявника:
для міжнародної чи громадської організації:
- найменування;
- напрями діяльності;
- код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ (за наявності);
- місцезнаходження;
- контактні дані (номер телефону, адреса електронної пошти);
для фізичної особи:
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта) (за наявності);
- фактична адреса реєстрації/проживання;
- контактні дані (номер телефону, адреса електронної пошти).
Дані, зазначені у заяві, засвідчуються підписом фізичної особи/представника міжнародної чи громадської організації, що її подала.
У разі коли кількість заяв перевищує граничну чисельність представників від громадськості, висунуті кандидатури включаються до складу комісії у міру черговості надходження заяв.
У разі прийняття комісією рішення про виключення з її складу представника громадськості уповноважений орган розміщує на офіційному веб-сайті уповноваженого органу, сторінках у соціальних мережах, у месенджерах не пізніше ніж за 15 робочих днів до внесення змін до її складу повідомлення про виключення з її складу члена комісії від громадськості з пропозицією подати нову кандидатуру від громадськості. До складу комісії включаються представники громадськості, кандидатури яких надійшли раніше.
До складу комісії повинен входити:
фахівець - відповідальний виконавець окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, який пройшов професійну атестацію та має кваліфікаційний сертифікат (будь-якого кваліфікаційного рівня):
- інженера-проектувальника з інженерно-будівельного проектування, крім сертифікатів щодо дотримання вимог забезпечення безпеки життя і здоров’я людини, захисту навколишнього природного середовища, виконання інженерних вишукувань, кошторисної документації;
- інженера з технічного нагляду за будівництвом будівель і споруд;
експерт з експертизи проектної документації у частині забезпечення механічного опору та стійкості;
експерт з технічного обстеження будівель і споруд;
архітектор;
інженер-консультант.
За відсутності зазначених фахівців до складу комісії залучається фахівець, який здобув вищу освіту у галузі знань "Будівництво та архітектура".
................Перейти до повного тексту