- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 17 жовтня 2023 р. № 1092
Київ
Про затвердження Порядку створення резерву працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок створення резерву працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України, що додається.
2. Міністерству охорони здоров’я забезпечити створення, належне інформаційне наповнення та функціонування інформаційної (автоматизованої) системи "Резерв працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України".
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 73 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 17 жовтня 2023 р. № 1092
ПОРЯДОК
створення резерву працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України
1. Цей Порядок визначає механізм створення резерву працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України (далі - резерв) та ведення інформаційної (автоматизованої) системи "Резерв працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України".
2. Метою створення резерву є забезпечення закладів охорони здоров’я державної та комунальної форм власності, які утворені або відновили роботу на деокупованих територіях України, персоналом для надання медичної (реабілітаційної) допомоги, забезпечення санітарного благополуччя населення на цих територіях.
3. Резерв формується з працівників, які провадять професійну діяльність за професіями, включеними до розділів "Керівники" (у разі наявності освіти у галузі знань 22 "Охорона здоров’я"), "Професіонали" та "Фахівці"
Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 78 "Охорона здоров’я", затвердженого наказом МОЗ від 29 березня 2002 р. № 117, а також осіб з відповідними професійними компетентностями, які бажають провадити професійну діяльність у цій сфері (далі - працівники сфери охорони здоров’я).
Для цілей формування резерву під деокупованими територіями України розуміються території, зазначені у додатку 1.
4. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
інформаційна (автоматизована) система "Резерв працівників сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України" (далі - система) - організаційно-технічна система, що включає програмні та технічні засоби, призначена для зберігання даних працівників сфери охорони здоров’я, зарахованих до резерву згідно з цим Порядком, інформації про їх перебування у закладах охорони здоров’я на деокупованих територіях України (з відміткою про строк такого перебування), потребу у працівниках сфери охорони здоров’я на деокупованих територіях України;
користувач - працівник сфери охорони здоров’я, який зареєстрований в системі, зарахований до резерву і має право доступу до системи відповідно до цього Порядку;
особистий кабінет користувача - персоніфікована веб-сторінка, за допомогою якої користувач, який має право доступу до системи, може створювати, переглядати, обмінюватися інформацією та документами в системі згідно з цим Порядком;
уповноважена особа - особа, визначена Командуванням Медичних сил Збройних Сил України, Міністром охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, керівником структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних (військових) адміністрацій, керівником закладу охорони здоров’я з числа працівників служби управління персоналом або з числа інших працівників такого органу (закладу) для формування потреби у працівниках сфери охорони здоров’я для роботи на деокупованих територіях України.
5. Зарахування працівника сфери охорони здоров’я до резерву здійснюється на підставі інформації згідно з додатком 1, яка вноситься в електронній формі через особистий кабінет користувача.
Обробка і захист інформації, що міститься в системі, здійснюється відповідно до законодавства про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах та про захист персональних даних.
Доступ до інформації, що міститься в системі, здійснюється з дотриманням вимог ДСТУ EN 301 549:2022 (EN 301 549 V3.2.1 (2021-03), IDT) "Інформаційні технології. Вимоги щодо доступності продуктів та послуг ІКТ".
З метою отримання відомостей про професійну компетентність працівників сфери охорони здоров’я система повинна забезпечувати відкритий міжвідомчий обмін даними та отримання відомостей шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційними системами та державними електронними інформаційними ресурсами, зокрема з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, Єдиною державною електронною базою з питань освіти.
Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної інформаційної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до
Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р. № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).
Працівники сфери охорони здоров’я реєструються у системі з використанням засобів електронної ідентифікації, зокрема кваліфікованих електронних підписів. Інформація вноситься до системи з використанням кваліфікованих електронних підписів.
Створення системи забезпечується МОЗ.
Власником системи, зокрема її програмного забезпечення, є держава в особі МОЗ.
Володільцем та розпорядником інформації, що обробляється в системі, є МОЗ.
Адміністратором системи, зокрема її програмного забезпечення, є державний заклад "Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України" (далі – адміністратор системи).
................Перейти до повного тексту