- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 8 вересня 2023 р. № 964
Київ
Про затвердження Порядку ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Реєстру сортів рослин України, але занесеного до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, для цілей розмноження та подальшого вивезення за межі України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 р. № 762
Відповідно до частини четвертої
статті 20 Закону України "Про насіння і садивний матеріал" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Реєстру сортів рослин України, але занесеного до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, для цілей розмноження та подальшого вивезення за межі України, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність,
постанову Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 р. № 762 "Про затвердження Порядку ввезення на територію України та вивезення за її межі насіння і садивного матеріалу сорту, не внесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, але внесеного до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 87, ст. 2845).
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 8 вересня 2023 р. № 964
ПОРЯДОК
ввезення на територію України насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Реєстру сортів рослин України, але занесеного до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, для цілей розмноження та подальшого вивезення за межі України
1. Цей Порядок визначає умови та процедуру ввезення на територію України та вивезення за її межі насіння і садивного матеріалу сорту, не занесеного до Державного реєстру сортів рослин, придатних до поширення в України (далі - Реєстр сортів рослин України), але занесеного до Переліку сортів рослин Організації економічного співробітництва та розвитку (далі - ОЕСР), тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
компетентний орган - Мінагрополітики;
компетентний орган країни реєстрації сорту рослини ОЕСР - державний орган країни, який здійснює занесення сорту рослин до Переліку сортів рослин ОЕСР та надає згоду (угоду) на розмноження насіння сорту рослин ОЕСР;
сорт рослини ОЕСР - сорт рослини, занесений до Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, та складові частини (батьківські компоненти) сорту рослини ОЕСР, якщо тип такого сорту рослини ОЕСР відноситься до гібриду першого покоління;
насіння сорту рослини ОЕСР - посадковий матеріал сорту рослини ОЕСР, що ввозиться на територію України для цілей розмноження, у тому числі складові частини (батьківські компоненти) гібриду першого покоління такого сорту рослини ОЕСР, та посадковий матеріал розмноженого сорту рослини ОЕСР для цілей вивезення за межі території України;
орган із сертифікації - орган з оцінки відповідності, що входить до сфери управління Мінагрополітики.
3. Підтвердження відомостей щодо сорту рослини ОЕСР у Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, та згоди (угоди) на розмноження (далі - підтвердження) є підставою для ввезення суб’єктом господарювання на територію України насіння сорту рослини ОЕСР.
4. Суб’єкт господарювання, який має намір ввезення на територію України та вивезення за її межі насіння і садивного матеріалу сорту рослини, не занесеного до Реєстру сортів рослин України, але занесеного до Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна (далі - заявник), подає до компетентного органу в електронній або паперовій формі заяву щодо підтвердження відомостей про сорт рослини/сорти рослин ОЕСР у Переліку сортів рослин ОЕСР та згоди (угоди) на розмноження насіння сорту рослини ОЕСР за формою згідно з додатком 1 (далі - заява).
5. Заява в електронній формі подається засобами інформаційно-комунікаційних систем, визначеними компетентним органом, у разі наявності технічної можливості подання та за умови ідентифікації заявника або його представника з використанням кваліфікованого електронного підпису.
До запровадження технічної можливості заявка в електронній формі подається на офіційну електронну адресу компетентного органу із накладенням кваліфікованого електронного підпису заявника або його представника.
Документи, подання яких передбачено цим Порядком, подаються до компетентного органу з дотриманням вимог законодавства з питань електронного документообігу, використання електронних документів та електронної ідентифікації.
Зазначаючи адресу електронної пошти, заявник погоджується з тим, що така адреса є придатною для офіційного листування з компетентним органом щодо питань, пов’язаних з розглядом поданої заяви.
6. Відповідальність за недостовірність даних, що містяться в заяві, несе заявник.
7. Компетентний орган протягом п’яти робочих днів з дати отримання заяви надсилає на офіційну поштову або електронну адресу компетентного органу країни реєстрації сорту рослини ОЕСР запит щодо підтвердження відомостей сорту рослини ОЕСР у Переліку сортів рослин ОЕСР, тих сільськогосподарських рослин, до схем сортової сертифікації яких приєдналася Україна, та надання згоди (угоди) на розмноження насіння сорту рослини ОЕСР (далі - запит) за формою згідно з додатком 2.
8. Компетентний орган протягом трьох робочих днів після надсилання запиту до компетентного органу країни реєстрації сорту рослини ОЕСР надсилає копію такого запиту заявнику на поштову або електронну адресу, зазначені у заяві.
9. Відомості, запитувані відповідно до додатка 2, повинні надійти на офіційну (у паперовій формі) або електронну адресу компетентного органу.
10. Під час надходження документів від компетентного органу країни реєстрації сорту рослини ОЕСР, запитуваних відповідно до додатка 2, компетентний орган протягом п’яти робочих днів з дати отримання розглядає їх та у разі забезпечення повної відповідності вимогам запитуваної інформації оформлює у паперовій формі та видає заявнику підтвердження за формою згідно з додатком 3.
................Перейти до повного тексту