- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 травня 2022 р.
за № 520/37856
Про затвердження Порядку акредитації та ведення реєстру громадських фахових об’єднань, інших юридичних осіб, що здійснюють незалежне оцінювання якості освіти та освітньої діяльності закладів загальної середньої освіти
1. Затвердити Порядок акредитації та ведення реєстру громадських фахових об’єднань, інших юридичних осіб, що здійснюють незалежне оцінювання якості освіти та освітньої діяльності закладів загальної середньої освіти, що додається.
2. Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Єресько О.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2023 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Рогову В.
ПОГОДЖЕНО: Голова Державної регуляторної служби України Голова Державної служби якості освіти України Перший заступник Міністра цифрової трансформації України |
О. Кучер Р.В. Гурак О. Вискуб |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства освіти
і науки України
26 січня 20022 року № 66
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 травня 2022 р.
за № 520/37856
ПОРЯДОК
акредитації та ведення реєстру громадських фахових об’єднань, інших юридичних осіб, що здійснюють незалежне оцінювання якості освіти та освітньої діяльності закладів загальної середньої освіти
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення акредитації громадських фахових об’єднань, інших юридичних осіб, які здійснюють незалежне оцінювання якості освіти та освітньої діяльності закладів загальної середньої освіти (далі - заклади освіти) під час громадської акредитації закладів освіти (далі - юридичні особи), а також ведення реєстру таких юридичних осіб.
2. У цьому Порядку терміни вживається в таких значеннях:
акредитація юридичної особи (далі - акредитація) - визнання спроможності юридичної особи здійснювати незалежне оцінювання якості освіти та освітньої діяльності закладу освіти щодо ефективності внутрішньої системи забезпечення якості освіти та забезпечення досягнення здобувачами освіти результатів навчання, передбачених державними стандартами освіти та освітніми програмами (далі - незалежне оцінювання закладів освіти) під час громадської акредитації закладів освіти;
експерт - фахівець, який має відповідну кваліфікацію, професійні знання та досвід роботи у сфері загальної середньої освіти не менше трьох років, пройшов відповідне навчання, організоване Державною службою якості освіти України (далі - Служба), і бере участь у незалежному оцінюванні закладу освіти під час громадської акредитації такого закладу;
заявник на здійснення акредитації (далі - заявник) - громадське фахове об’єднання, що створене для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних інтересів у сфері освіти, зареєстроване в установленому порядку і має всеукраїнський статус, або інша юридична особа, установчими документами якої передбачена діяльність з незалежного оцінювання якості освіти та освітньої діяльності закладів освіти під час громадської акредитації закладів освіти.
3. Для здійснення акредитації заявник подає до Служби заяву про акредитацію (далі - заява) за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
До заяви додаються:
код(и) доступу до результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації, що надає доступ до копії(й) установчого(их) документа(ів) в електронній формі в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
методика проведення громадської акредитації закладів освіти, розроблена заявником або залученими експертами та затверджена керівником заявника;
перелік експертів, яких заявник залучає до проведення громадської акредитації закладів освіти;
копії документів, що підтверджують згоду експертів на залучення до проведення громадської акредитації, засвідчені в установленому порядку (копії меморандуму про співпрацю, договору (угоди) між експертом та юридичною особою тощо);
зразок сертифіката про громадську акредитацію закладу загальної середньої освіти, який видаватиметься заявником за успішними результатами громадської акредитації закладу освіти.
4. Заява та документи, що додаються до неї, подаються до Служби у паперовій формі (рекомендованим листом або нарочно) або в електронній формі (на адресу електронної пошти, зазначену Службою в оголошенні про порядок прийняття заяви та документів, що додаються до неї, на офіційному вебсайті Служби).
У разі подання заяви та документів, що додаються до неї, у паперовій формі всі копії документів мають бути засвідчені в установленому порядку.
У разі подання заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі надсилаються електронні (скановані) копії відповідних документів, на які накладається кваліфікований електронний підпис відповідальної особи та/або кваліфікована електронна печатка. Електронні копії документів мають бути придатні для сприйняття їх змісту.
5. Заява та документи, що додаються до неї, реєструються Службою в день їх надходження.
Якщо заяву та документи, що додаються до неї, подано без дотримання вимог пунктів 3, 4 цього Порядку, Служба повідомляє про це заявника та встановлює строк для усунення недоліків, що не перевищує 5 робочих днів.
6. Якщо заяву та документи, що додаються до неї, подано з дотриманням вимог цього Порядку, Служба забезпечує їх розгляд і прийняття мотивованого рішення про акредитацію заявника або відмову в акредитації у строк, що не перевищує 25 робочих днів з дня надходження заяви та документів до Служби.
7. Заяву та документи, що додаються до неї, а також сформований Службою витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо заявника розглядає Служба.
Служба може вжити заходів для перевірки достовірності копій документів.
Для розгляду поданих заявником заяви та документів, що додаються до неї, Служба може створити постійний або тимчасовий консультативний, дорадчий, інший допоміжний орган, кількісний та персональний склад, положення про який затверджується Головою Служби, а також залучати фахівців у сфері освіти та науки для надання консультативної допомоги.
8. Рішення про акредитацію заявника або відмову в акредитації (із зазначенням причин такої відмови) приймається Головою Служби та затверджується наказом Служби.
Рішення про відмову в акредитації приймається якщо:
документи, які додаються до заяви, подано заявником без дотримання вимог цього Порядку;
у документах, поданих заявником для акредитації, виявлено недостовірну інформацію;
заяву подано без урахування вимог пункту 9 цього Порядку.
Відповідне рішення Служба надсилає заявнику рекомендованим листом упродовж 3 робочих днів з дня його затвердження.
9. У разі відмови в акредитації повторне подання заяви про акредитацію цієї ж юридичної особи можливе за умови усунення причин відмови в акредитації, зазначених у рішенні про відмову в акредитації.
10. Юридична особа, акредитована вперше, вважається акредитованою на 2 роки, у разі повторної та наступних акредитацій - на 5 років.
11. Акредитовані юридичні особи подають:
інформацію про проведення та результати громадської акредитації кожного закладу освіти, проведеної юридичною особою, за формою згідно з додатком 2 (протягом 10 робочих днів з дня видачі сертифіката про громадську акредитацію закладу освіти);
узагальнену інформацію про проведення та результати громадської акредитації закладів освіти за відповідний календарний рік за формою згідно з додатком 3 (не пізніше 20 січня наступного календарного року).
Інформація надсилається юридичною особою до Служби рекомендованим листом або за допомогою електронного поштового зв’язку (у незмінному вигляді, з підтвердженням отримання) або доставляється нарочно.
12. Служба позбавляє юридичну особу акредитації у разі:
подання юридичною особою заяви щодо позбавлення її акредитації за формою згідно з додатком 4 до цього Порядку;
наявності в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про державну реєстрацію припинення юридичної особи (перебування в стадії припинення);
виявлення (після затвердження рішення про акредитацію) недостовірної інформації в документах, поданих юридичною особою для акредитації;
юридична особа не проводить громадську акредитацію закладів освіти протягом останніх 2 або більше років підряд;
юридична особа не подала до Служби інформацію про проведення та результати громадської акредитації закладу освіти у строки, визначені пунктом 11 цього Порядку, три та більше рази протягом строку, на який її акредитовано;
юридична особа не подала до відповідного Служби узагальнену інформацію про проведення та результати громадської акредитації закладів освіти за відповідний календарний рік у строки, визначені пунктом 11 цього Порядку;
під час інституційного аудиту в позаплановому порядку або позапланової перевірки закладу освіти, який має сертифікат про громадську акредитацію, Службою або її територіальним органом виявлено порушення, які існували під час проведення громадської акредитації і за наявності яких результати громадської акредитації було визнано успішними.
Якщо обставини, що є підставами для позбавлення юридичної особи акредитації, виявлено територіальним органом Служби, він інформує про це Службу та надсилає документи, що підтверджують відповідні обставини.
13. Питання щодо позбавлення юридичної особи акредитації розглядається Службою у строк, що не перевищує 25 робочих днів з дня виявлення обставин що є підставами для позбавлення юридичної особи акредитації.
Рішення про позбавлення юридичної особи акредитації приймається Головою Служби та затверджується наказом Служби.
Інформація щодо позбавлення юридичної особи акредитації оприлюднюється на офіційному вебсайті Служби.
14. Служба забезпечує створення та ведення реєстру акредитованих громадських фахових об’єднань та інших юридичних осіб, що здійснюють незалежне оцінювання якості освіти та освітньої діяльності закладів освіти (далі - Реєстр).
Реєстр є інформаційною системою, що забезпечує збирання, накопичення, захист і облік інформації про юридичних осіб, акредитованих на здійснення громадської акредитації закладів освіти.
Реєстр є публічним, оприлюднюється та підтримується в актуальному стані в мережі Інтернет на офіційному вебсайті Служби. Відомості, що містяться в Реєстрі, є відкритими і загальнодоступними з можливістю цілодобового вільного доступу та копіювання.
15. На підставі рішення про акредитацію юридичної особи Служба вносить до Реєстру інформацію про:
повне найменування, ідентифікаційний код в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України, місцезнаходження, контактний номер телефону, адресу електронної пошти та адресу вебсайту (у разі наявності) акредитованої юридичної особи, прізвище, ім’я, по батькові (у разі наявності) її керівника;
................Перейти до повного тексту