- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ’ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 квітня 2022 р.
за № 384/37720
Про затвердження Інструкції про організацію поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України
Відповідно до
Статуту гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 550-XIV та з метою удосконалення організації поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про організацію поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, що додається.
2. Директору Департаменту кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України забезпечити подання в установленому порядку цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України відповідно до розподілу обов’язків.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби бригадний генерал |
Ю. Щиголь |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної служби
спеціального зв’язку
та захисту інформації України
30 березня 2022 року № 88
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 квітня 2022 р.
за № 384/37720
ІНСТРУКЦІЯ
про організацію поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України
1. Ця Інструкція визначає порядок дій посадових осіб Держспецзв’язку щодо організації поховання загиблих (померлих) військовослужбовців Держспецзв’язку.
2. Відповідальність за організацію поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби в Держспецзв’язку, несуть особисто керівники/начальники структурних підрозділів Адміністрації Держспецзв’язку, її територіальних органів, територіальних підрозділів, Головного управління урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку та підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку, закладів і установ Держспецзв’язку (далі - підрозділи Держспецзв’язку).
У разі загибелі (смерті) керівника/начальника підрозділу Держспецзв’язку відповідальність за організацію його поховання несе заступник Голови Держспецзв’язку (щодо безпосередньо підпорядкованих підрозділів згідно з розподілом обов’язків), начальник Головного управління урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку (щодо підрозділів урядового фельд’єгерського зв’язку Держспецзв’язку), директор Департаменту кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Держспецзв’язку (щодо інших підрозділів Держспецзв’язку).
3. Начальник підрозділу Держспецзв’язку, якому стали відомі достовірні відомості про загибель (смерть) підпорядкованого йому військовослужбовця, у разі якщо сім’я (близькі родичі або інші близькі особи) проживає за місцем розташування підрозділу Держспецзв’язку, зобов’язаний:
у той самий день, особисто (за можливості в присутності лікаря чи психолога) сповістити їх про загибель (смерть) військовослужбовця;
передати членам сім’ї (близьким родичам або іншим близьким особам) загиблого (померлого) військовослужбовця сповіщення про смерть, за формою наведеною у додатку;
узгодити з родичами чи іншими близькими особами, які взяли на себе зобов’язання поховати загиблого (померлого) військовослужбовця, рішення щодо проведення військового поховального ритуалу загиблого (померлого) військовослужбовця. У разі відсутності родичів чи інших близьких осіб рішення про проведення військового поховального ритуалу приймається начальником підрозділу Держспецзв’язку;
поінформувати членів сім’ї, батьків та утриманців загиблого (померлого) військовослужбовця щодо пільг, передбачених законами та іншими нормативно-правовими актами;
роз’яснити порядок порушення клопотання про призначення пенсії (допомоги) сім’ї загиблого (померлого) військовослужбовця;
повідомити начальника гарнізону за місцем проведення поховання, а у разі проведення поховання у населеному пункті, який не входить до гарнізону,- відповідного керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки про загибель (смерть) військовослужбовця із зазначенням її причин, а також про прийняте родичами чи іншими близькими особами, які взяли на себе зобов’язання поховати загиблого (померлого) військовослужбовця, щодо проведення військового поховального ритуалу.
4. У разі якщо члени сім’ї (близькі родичі або інші близькі особи) загиблого (померлого) військовослужбовця проживають не за місцем розташування підрозділу Держспецзв’язку, начальник підрозділу Держспецзв’язку зобов’язаний невідкладно повідомити про загибель (смерть) військовослужбовця відповідного керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який територіально розміщується за місцем проживання членів сім’ї (близьких родичів або інших близьких осіб), за допомогою засобів зв’язку, а в подальшому надіслати на його адресу електронною поштою листа із зазначенням відомостей про обставини загибелі (смерті) військовослужбовця та клопотання щодо інформування членів сім’ї (близьких родичів або інших близьких осіб) загиблого (померлого) військовослужбовця.
Якщо смерть настала з вини військовослужбовця (необережність, самогубство, унаслідок дії з ознаками злочину), про це обов’язково вказується у листі.
5. Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки, який територіально розміщується за місцем проживання близьких родичів військовослужбовця, який загинув (помер), у день отримання листа, за клопотанням начальника підрозділу Держспецзв’язку організовує (за можливості в присутності лікаря чи психолога) повідомлення членів сім’ї (близьких родичів або інших близьких осіб) про смерть (загибель) військовослужбовця, узгоджує з родичами чи іншими близькими особами, які взяли на себе зобов’язання поховати загиблого (померлого) військовослужбовця, рішення щодо проведення військового поховального ритуалу.
................Перейти до повного тексту