- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 серпня 2022 р.
за № 961/38297
Про внесення змін до Порядку здійснення Національним агентством України з питань державної служби, його територіальними органами контролю за додержанням визначених Законом України "Про державну службу" умов реалізації громадянами права на державну службу
2. Управлінню контролю за реалізацією права на державну службу в установленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови НАДС згідно з розподілом обов’язків та повноважень.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного агентства
України з питань
державної служби
10 вересня 2020 року № 168-20
(у редакції наказу Національного
агентства України з питань
державної служби
від 01 липня 2022 року № 52-22)
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 серпня 2022 р.
за № 961/38297
ПОРЯДОК
здійснення Національним агентством України з питань державної служби, його територіальними органами контролю за додержанням визначених Законом України "Про державну службу" умов реалізації громадянами права на державну службу
I. Загальні положення
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі.
3. Контроль відповідно до цього Порядку полягає у здійсненні НАДС, його територіальними органами заходів, спрямованих на встановлення фактичного стану додержання державними органами умов реалізації громадянами права на державну службу відповідно до Закону (далі - захід контролю), а також попередження виникнення порушень Закону.
4. Об’єктом заходу контролю є державний орган, його апарат (секретаріат), структурний підрозділ зі статусом юридичної особи публічного права (у місцевих державних адміністраціях), територіальний орган.
5. Суб’єктом заходу контролю є НАДС, його територіальні органи.
6. Предметом заходу контролю є стан додержання об’єктом заходу контролю вимог
Закону щодо реалізації громадянами права на державну службу.
7. Основними завданнями під час здійснення заходу контролю є:
аналіз стану додержання об’єктом заходу контролю вимог Закону щодо реалізації громадянами права на державну службу;
виявлення невідповідностей та/або порушень Закону при здійсненні об’єктом заходу контролю процедур, пов’язаних з реалізацією громадянами права на державну службу;
підготовка пропозицій (рекомендацій) об’єкту заходу контролю щодо удосконалення діяльності, пов’язаної із забезпеченням умов реалізації громадянами права на державну службу відповідно до Закону, усунення виявлених невідповідностей та/або порушень Закону, а також попередження виникнення порушень Закону.
8. Захід контролю здійснюється посадовими особами НАДС, його територіального органу в межах предмету заходу контролю шляхом аналізу інформації та копій документів, одержаних від державних органів відповідно до цього Порядку, на відповідність вимогам Закону.
9. НАДС, його територіальний орган здійснює заходи контролю відповідно до Плану заходів контролю на півріччя, а також за результатами розгляду звернень державних службовців, що відповідають вимогам цього Порядку, щодо порушення наданих їм
Законом прав, та/або на підставі рішення суду.
В межах предмету заходу контролю здійснюються виїзні заходи контролю, пов’язані із перебуванням суб’єкта заходу контролю за місцезнаходженням об’єкта заходу контролю, або безвиїзні - не пов’язані із перебуванням суб’єкта заходу контролю за місцезнаходженням об’єкта заходу контролю.
10. Рішення щодо проведення виїзного заходу контролю приймається у разі невиконання об’єктом заходу контролю рекомендацій та пропозицій, наданих НАДС, його територіальним органом за результатами безвиїзного заходу контролю.
II. Організація проведення заходу контролю
1. План заходів контролю на півріччя (далі - план заходів контролю) затверджується Головою НАДС або особою, яка виконує його обов’язки, до 25 числа останнього місяця півріччя, що передує плановому, та оприлюднюється на офіційному вебсайті НАДС.
План заходів контролю формується структурним підрозділом апарату НАДС, до повноважень якого належить контроль за реалізацією права на державну службу, з урахуванням пропозицій територіальних органів НАДС, які подаються до НАДС не пізніше 10 числа останнього місяця півріччя, що передує плановому.
2. Головою НАДС або особою, яка виконує його обов’язки, до плану заходів контролю вносяться зміни, у таких випадках: реорганізації, злиття, приєднання, поділу, ліквідації або зміни найменування, місцезнаходження, структури, штатного розпису об’єкта або суб’єкта заходу контролю; введення воєнного стану чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях; відсутності організаційних або технічних умов для надання та аналізу інформації та копій документів необхідних для здійснення заходу контролю, знищення або відсутність доступу до майна об’єкта або суб’єкта заходу контролю, що виникли внаслідок бойових дій; перебування об’єкта або суб’єкта заходу контролю в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні); встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів на території України або в окремих її місцевостях.
3. Захід контролю здійснюється:
НАДС - щодо будь-якого об’єкту заходу контролю;
територіальним органом НАДС - щодо об’єктів заходів контролю, юрисдикція яких поширюється на територію однієї або кількох областей, Автономної Республіки Крим, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, міст обласного значення на відповідній території, а за дорученням Голови НАДС - щодо будь-якого об’єкту заходу контролю.
4. Захід контролю здійснюється за наказом НАДС, його територіального органу, у якому зазначається:
предмет заходу контролю;
вид заходу контролю (виїзний, безвиїзний);
найменування об’єкта заходу контролю;
склад робочої групи та її керівник (не менше двох осіб);
строк проведення заходу контролю (дата початку та закінчення заходу контролю).
У разі необхідності до складу робочої групи можуть вноситися зміни та доповнення, про що не пізніше ніж через п’ять робочих днів після внесення змін повідомляється об’єкт заходу контролю.
5. Строк проведення заходу контролю визначається з урахуванням обсягу, характеру та складності організаційної структури об’єкта заходу контролю і не може перевищувати тридцяти робочих днів.
У разі потреби (отримання від об’єкта заходу контролю додаткових матеріалів, відповідей від інших органів, тимчасової втрати працездатності члена робочої групи, перебування члена робочої групи у відпустці, зміни не менше ніж половини складу робочої групи) строк заходу контролю може бути продовжений Головою НАДС (керівником територіального органу) або особою, яка виконує його обов’язки, але не більше ніж на п’ятнадцять робочих днів.
6. Суб’єкт заходу контролю направляє об’єкту заходу контролю повідомлення про проведення заходу контролю разом із засвідченою в установленому законодавством порядку копією наказу про проведення заходу контролю, а також запит із зазначенням питань, що стосуються предмету заходу контролю, щодо надання інформації та/або засвідчених в установленому законодавством порядку копій документів, необхідних для здійснення заходу контролю, не пізніше ніж за десять робочих днів до початку їх здійснення.
7. Об’єкт заходу контролю не пізніше ніж протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту щодо надання інформації та/або засвідчених в установленому законодавством порядку копій документів, необхідних для здійснення заходу контролю, надає суб’єкту заходу контролю запитувану інформацію та/або засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів.
8. У разі ненадання або несвоєчасного надання інформації та/або засвідчених в установленому законодавством порядку копій документів, зазначених у запиті, робоча група складає відповідний акт, який долучається до матеріалів заходу контролю та невідкладно інформує про це Голову НАДС (керівника територіального органу) або особу, яка виконує його обов’язки, з метою порушення питання щодо вжиття заходів про усунення перешкод для здійснення заходу контролю.
9. У разі проведення виїзного заходу контролю, в перший день перебування за місцезнаходженням об’єкта заходу контролю члени робочої групи пред’являють керівнику об’єкта заходу контролю, а у разі його відсутності особі, яка виконує його обов’язки, документи, що посвідчують особи керівника та членів робочої групи.
10. При проведенні виїзного заходу контролю у разі відмови керівника об’єкта заходу контролю або особи, яка виконує його обов’язки, від допуску членів робочої групи до його проведення або незабезпечення умов для проведення заходу контролю, робоча група складає відповідний акт.
11. Керівник робочої групи при проведенні виїзного заходу контролю зобов’язаний:
організовувати та здійснювати контроль за роботою членів робочої групи;
повідомити керівника об’єкта заходу контролю чи особу, яка виконує його обов’язки, про права, обов’язки та повноваження членів робочої групи під час проведення заходу контролю, предмет заходу контролю, узгодити організаційні питання щодо проведення заходу контролю.
................Перейти до повного тексту