- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
БЮРО ЕКОНОМІЧНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.06.2022 № 129
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 серпня 2022 р.
за № 943/38279
Про затвердження Правил професійної етики працівників Бюро економічної безпеки України
Відповідно до
статті 3, пункту 20 частини першої
статті 17 Закону України "Про Бюро економічної безпеки України", абзацу другого частини другої
статті 37 Закону України "Про запобігання корупції" з метою дотримання працівниками Бюро економічної безпеки України правил професійної етики НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила професійної етики працівників Бюро економічної безпеки України, що додаються.
2. Юридичному департаменту забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Бюро економічної
безпеки України
30 червня 2022 року № 129
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
19 серпня 2022 р.
за № 943/38279
ПРАВИЛА
професійної етики працівників Бюро економічної безпеки України
I. Загальні положення
1. Ці Правила встановлюють основні моральні та професійно-етичні принципи та вимоги до поведінки гласних та негласних штатних працівників, які мають спеціальні звання БЕБ, та осіб, які уклали трудовий договір з БЕБ та його територіальними управліннями (далі - працівники), якими вони зобов’язані керуватися під час виконання своїх посадових (службових) обов’язків.
3. Ці Правила розроблено з метою запровадження етичних стандартів поведінки працівників, сумлінного, чесного та професійного виконання ними посадових (службових) обов’язків, формування бездоганної репутації БЕБ, недопущення вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, формування у працівників неприйнятного ставлення до корупції.
4. Кожен працівник ознайомлюється зі змістом цих Правил. За результатами ознайомлення з цими Правилами працівник підписує повідомлення про виконання вимог цих Правил за формою, наведеною у додатку до цих Правил, який долучається до особової справи працівника.
5. Працівник має дотримуватися встановлених цими Правилами основних моральних та професійно-етичних принципів, дбати про власну репутацію, поважати честь та гідність інших працівників, громадян України, іноземців та осіб без громадянства, утримуватись від вчинення дій, заяв чи вчинків, що компрометують його самого, колег, інших осіб з якими взаємодіє працівник, а також компрометують БЕБ та державу в цілому.
6. Керівники структурних підрозділів БЕБ та територіальних управлінь, їх заступники, у разі виявлення чи отримання повідомлення про порушення або недотримання цих Правил підлеглими працівниками, у межах компетенції відповідно до законодавства зобов’язані вжити заходів щодо невідкладного припинення виявленого порушення та усунення його наслідків.
7. Дотримання вимог цих Правил працівниками враховується під час проведення щорічного оцінювання результатів їх службової діяльності, проходження стажування, складання характеристики та під час розгляду питання щодо накладення дисциплінарних стягнень за вчинення дисциплінарних правопорушень та застосування заохочень до працівників.
II. Принципи професійної етики працівників
1. Принцип патріотизму:
чесно служити і бути вірним народу України;
формувати позитивний імідж БЕБ та держави;
поважати державні символи України;
використовувати державну мову під час виконання своїх посадових (службових) обов’язків.
2. Принцип верховенства права та законності:
керуватись під час виконання своїх посадових (службових) обов’язків
Конституцією України, міжнародними договорами, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, постановами Верховної Ради України,
Законом України "Про запобігання корупції",
Законом України "Про Бюро економічної безпеки України", іншими законами та нормативно-правовими актами, організаційно-розпорядчими документами БЕБ, положеннями про структурні підрозділи та посадовою інструкцією (службовими обов’язками);
утримуватись від виконання незаконних розпоряджень чи доручень, у тому числі тих, які потенційно можуть призвести до вчинення корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією.
3. Принцип політичної нейтральності та позапартійності:
не допускати впливу політичних та релігійних поглядів на дії та рішення;
відмовитися від публічної демонстрації політичних поглядів;
дотримуватися обмежень щодо політичної діяльності, встановлених законодавством України;
не використовувати службові повноваження в інтересах політичних партій чи їх осередків або окремих політиків;
не брати участь у створенні і діяльності політичних партій, не бути членом політичної партії;
не організовувати та не брати участь у страйках.
4. Принцип доброчесності:
бути чесним та добропорядним, не допускати переваг приватного інтересу над публічним під час виконання посадових (службових) обов’язків;
використовувати своє службове становище лише для виконання своїх посадових (службових) обов’язків і доручень керівників, наданих на підставі та на умовах повноважень, передбачених законами та іншими нормативно-правовими актами;
не використовувати службове становище в особистих (приватних) інтересах чи в неправомірних особистих інтересах інших осіб, у тому числі не використовувати свій статус та інформацію про місце роботи з метою одержання неправомірної вигоди, пільг, переваг для себе чи інших осіб;
не розголошувати та не використовувати інформацію, що стала відома у зв’язку з виконанням своїх службових повноважень та професійних обов’язків, у тому числі після припинення своєї діяльності (крім випадків, установлених законом);
................Перейти до повного тексту