- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 липня 2022 р.
за № 858/38194
Про затвердження Порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі поліцейського під час дії воєнного стану
Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року
№ 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану", з метою врегулювання питання щодо порядку призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі поліцейського під час дії воєнного стану НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі поліцейського під час дії воєнного стану, що додається.
2. Департаменту взаємодії з Національною поліцією України Міністерства внутрішніх справ України (Мозгова В.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та застосовується з 24 лютого 2022 року.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на державного секретаря Міністерства внутрішніх справ України Ю. Лубковича.
ПОГОДЖЕНО: Голова Національної поліції України |
І. Клименко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
внутрішніх справ України
21 червня 2022 року № 376
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 липня 2022 р.
за № 858/38194
ПОРЯДОК
призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі поліцейських під час дії воєнного стану
1. Цей Порядок визначає механізм оформлення документів і виплати одноразової грошової допомоги (далі - ОГД), передбаченої пунктом 2
постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 "Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану", у разі загибелі поліцейських під час дії воєнного стану, які брали участь у бойових діях або забезпечували здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора у період здійснення зазначених заходів, а також поліцейських, які померли внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), отриманого за вказаних обставин під час дії воєнного стану, не пізніше ніж через один рік після поранення (контузії, травми, каліцтва).
У разі загибелі (смерті) поліцейського у випадках, передбачених
статтею 97 Закону України "Про Національну поліцію", оформлення документів для призначення та виплати одноразової грошової допомоги здійснюється відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 2016 року
№ 4 "Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 року за № 163/28293.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 55 від 02.02.2023 )
2. Особи, які відповідно до
статті 98 Закону України "Про Національну поліцію" мають право на отримання одноразової грошової допомоги (далі - отримувачі), звертаються відповідно до центрального органу управління поліції, територіальних органів поліції (крім поліції охорони), міжрегіональних територіальних органів Національної поліції (у тому числі Департаменту поліції охорони), закладів та установ, що належать до сфери управління Національної поліції України (далі - органи (підрозділи) поліції), закладу вищої освіти із специфічними умовами навчання, який здійснює підготовку поліцейських (далі - заклад освіти) за останнім місцем проходження служби загиблого (померлого) поліцейського із заявою про призначення та виплату одноразової грошової допомоги в разі загибелі поліцейського за формою, наведеною в додатку 1 до цього Порядку.
ОГД не виплачується громадянам Російської Федерації або Республіки Білорусь та особам, які постійно проживають на територіях цих країн, особам, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.
( Пункт 2 доповнено новим абзацом згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ
№ 55 від 02.02.2023 )
3. Отримувач, який звернувся до органу (підрозділу) поліції, закладу освіти для отримання ОГД, подає такі документи:
1) заяву (кожного члена сім’ї (повнолітнього), батьків та утриманців загиблого (померлого), а в разі наявності малолітніх, неповнолітніх дітей - іншого з батьків, опікунів чи піклувальників, інших законних представників цих дітей).
У разі якщо особа, яка має право на отримання ОГД, відмовляється від її отримання, надається нотаріально посвідчена в установленому законодавством порядку заява про відмову від отримання ОГД;
2) завірені копії:
документа, що посвідчує особу, передбаченого частиною першою
статті 13 Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус";
документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків (крім фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків відповідно до закону);
свідоцтва про смерть поліцейського;
постанова медичної (військово-лікарської) комісії МВС про визначення причинного зв’язку поранення (контузії, травми, каліцтва), що спричинило смерть поліцейського;
документа, що підтверджує сімейні (родинні) зв’язки із загиблим (померлим) поліцейським:
для дружини/чоловіка - свідоцтво про шлюб;
для дитини - свідоцтво про народження дитини;
для батьків - свідоцтво про народження поліцейського, який загинув (помер);
для опікунів чи піклувальників над дітьми поліцейського, який загинув (помер),- рішення місцевої державної адміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування;
для осіб, які не були членами сім’ї поліцейського, який загинув (помер), але перебували на його утриманні,- рішення суду, довідка, видана органами місцевого самоврядування, або нотаріально посвідчений правочин, що підтверджує факт перебування отримувача на утриманні поліцейського, який загинув (помер).
4. Органи (підрозділи) поліції, заклади освіти мають право отримувати інформацію з державних реєстрів щодо осіб, які мають право на отримання ОГД.
5. Формування документів для призначення та виплати ОГД отримувачам в органах (підрозділах) поліції, закладах освіти здійснюється підрозділами бухгалтерської служби у взаємодії з підрозділами кадрового забезпечення (службами персоналу), державного нагляду за охороною праці, правового забезпечення.
Формування документів для призначення та виплати ОГД отримувачам загиблих (померлих) поліцейських, які були відряджені до інших органів державної влади, органів місцевого самоврядування,- органом (підрозділом) поліції, у якому особа займала посаду до відрядження, або органом (підрозділом) поліції, наказом якого особа була звільнена зі служби в поліції.
6. Для забезпечення належного формування документів щодо призначення та виплати ОГД отримувачам до бухгалтерської служби органів (підрозділів) поліції, закладів освіти подаються:
підрозділами державного нагляду за охороною праці - акт розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку (Форма Н-1 (ПВ)) за формою, визначеною в додатку 2 до Порядку розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з поліцейськими, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 05 жовтня 2020 року № 705,
зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 листопада 2020 року за № 1139/35422, у якому зазначено обставини, за яких поліцейський загинув / отримав поранення (контузію, травму, каліцтво) у період дії воєнного стану під час участі у бойових діях або забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів під час виконання службових обов’язків;
підрозділами кадрового забезпечення (служб персоналу) - витяг з наказу про виключення поліцейського, який загинув (помер), із списків особового складу та перелік осіб, що мають право на отримання ОГД, з копіями підтверджуючих документів, що містяться в особовій справі поліцейського, витяг з особової справи про склад сім’ї поліцейського, який загинув (помер), інші необхідні документи.
................Перейти до повного тексту