1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
05.05.2022 № 5-1
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 травня 2022 р.
за № 547/37883
Про затвердження Положення про впровадження у Пенсійному фонді України, його територіальних органах та державному підприємстві, що належить до сфери управління Пенсійного фонду України, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 53-1 Закону України "Про запобігання корупції", підпункту 1 пункту 5 та пунктів 9, 10 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280 (із змінами), правління Пенсійного фонду України ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Затвердити Положення про впровадження у Пенсійному фонді України, його територіальних органах та державному підприємстві, що належить до сфери управління Пенсійного фонду України, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції", що додається.
2. Сектору з питань запобігання та виявлення корупції (Касьянов О.О.) та Юридичному департаменту (Рябцева Т.Б.) забезпечити подання цієї постанови в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Голова правління

Є. Капінус

ПОГОДЖЕНО:

Міністр соціальної політики України



М. Лазебна
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова правління
Пенсійного фонду України
05 травня 2022 року № 5-1
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 травня 2022 р.
за № 547/37883
ПОЛОЖЕННЯ
про впровадження у Пенсійному фонді України, його територіальних органах та державному підприємстві, що належить до сфери управління Пенсійного фонду України, механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції"
( Див. текст )
I. Загальні положення
1. Це Положення розроблено з метою впровадження у Пенсійному фонді України (далі - Фонд), його територіальних органах та державному підприємстві, що належить до сфери управління Фонду (далі - Фонд та його органи, державне підприємство), механізмів заохочення викривачів та формування культури повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції".
2. Фонд та його органи, державне підприємство заохочують викривачів та сприяють їм у повідомленні про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" (далі - повідомлення).
3. Правову основу формування та функціонування механізму заохочення та формування культури повідомлення становлять Конвенція Організації Об’єднаних Націй проти корупції, Кримінальна конвенція Ради Європи про боротьбу з корупцією, Цивільна конвенція Ради Європи про боротьбу з корупцією, Закон України "Про запобігання корупції".
4. У цьому Положенні терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про запобігання корупції".
II. Мета і форми заохочення та формування культури повідомлення
1. Метою заохочення та формування культури повідомлення є сприяння працівникам Фонду та його органів, державного підприємства у виявленні та повідомленні про можливі факти корупційних правопорушень, вчинених іншими працівниками, що має призвести до формування поваги до викривачів як сталої норми та частини корпоративної культури Фонду та його органів, державного підприємства.
2. Механізми заохочення повідомлення реалізуються у таких формах:
надання методичної та консультативної допомоги щодо здійснення повідомлення;
впровадження морального та матеріального заохочення працівників Фонду та його органів, державного підприємства, які є викривачами.
3. Механізми формування культури повідомлення реалізуються у таких формах:

................
Перейти до повного тексту