- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2 лютого 2022 р. № 69 Київ |
Про затвердження Порядку контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників
Відповідно до пункту 57 підрозділу 4 розділу ХХ "Перехідні положення"
Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників, що додається.
Прем'єр-міністр України |
Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 75 |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 лютого 2022 р. № 69
ПОРЯДОК
контролю за використанням вивільнених коштів сільськогосподарських товаровиробників
1. Цей Порядок визначає механізм здійснення контролю за використанням вивільнених коштів у зв’язку із звільненням від обкладення податком на прибуток сільськогосподарських товаровиробників відповідно до пункту 57 підрозділу 4 розділу XX "Перехідні положення"
Податкового кодексу України (далі - вивільнені кошти).
2. Об’єктами здійснення контролю за використанням вивільнених коштів є виключно сільськогосподарські товаровиробники, які провадять такі види діяльності згідно з
КВЕД-2010: клас 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за винятком вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей); клас 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів) та клас 10.12 (виробництво м’яса свійської птиці, за винятком виробництва м’яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м’яса курей), а також провадять діяльність з реалізації власно виробленої (вирощеної) продукції (за винятком м’яса курей) (далі - платники податку).
3. У цьому Порядку термін "вивільнені кошти" означає суму податку на прибуток, що визначається платником податку під час застосування пільги та не сплачується до державного бюджету, а залишається у розпорядженні платника податку під зобов’язання її використання за напрямами, які визначені Податковим кодексом України та цим Порядком.
4. Контроль за цільовим використанням вивільнених коштів здійснює ДПС. Контроль за виконанням інших заходів моніторингу щодо використання таких коштів здійснює Мінагрополітики відповідно до завдань, покладених на Міністерство.
Контроль за виконанням умов надання пільги, порядку її застосування, розрахунку пільги, а також використання вивільнених коштів здійснюється в порядку, передбаченому
Податковим кодексом України.
Періодичність здійснення заходів контролю та строки проведення перевірок встановлюються відповідно до періодичності здійснення контролю за розрахунком і сплатою податкових зобов’язань, з якими пов’язано виникнення пільги.
5. Платники податку ведуть окремий облік та визначають окремо прибуток, отриманий від діяльності згідно з
КВЕД-2010: клас 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за винятком вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей); клас 01.49 (в частині розведення та вирощування перепелів і страусів) та клас 10.12 (виробництво м’яса свійської птиці, за винятком виробництва м’яса курей, витоплювання жиру курей, забою, оброблення та фасування м’яса курей), а також від діяльності з реалізації власно виробленої (вирощеної) продукції (за винятком м’яса курей) та реалізації продукції, виробленої (вирощеної) в рамках такої діяльності, в тому числі внаслідок її переробки.
Прибуток від провадження інших видів діяльності за межами зазначеного окремого обліку визначається без застосування пільги в порядку, визначеному
Податковим кодексом України.
................Перейти до повного тексту