1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 березня 2022 р. № 313
Київ
Про внесення змін до Статуту Національного агентства кваліфікацій
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 689 від 17.06.2022 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести зміни до Статуту Національного агентства кваліфікацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2018 р. № 1029 "Деякі питання Національного агентства кваліфікацій" (Офіційний вісник України, 2018 р., № 98, ст. 3243), виклавши його в редакції, що додається.
Установити, що п’ятирічний строк повноважень членів Національного агентства кваліфікацій поширюється на склад зазначеного Агентства, затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 р. № 219 "Про затвердження складу Національного агентства кваліфікацій".
( Постанову доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 689 від 17.06.2022 )

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 73


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 5 грудня 2018 р. № 1029
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 18 березня 2022 р. № 313)
СТАТУТ
Національного агентства кваліфікацій
Загальна частина
1. Національне агентство кваліфікацій (далі - Агентство) є постійно діючим колегіальним органом, уповноваженим на реалізацію державної політики у сфері кваліфікацій.
Агентство формується на паритетних засадах з представників МОН, Мінсоцполітики, Мінекономіки, Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні та Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні (далі - суб’єкти подання) з урахуванням принципу гендерного балансу.
2. Агентство у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України та Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства та цим Статутом.
3. Агентство діє на принципах:
законності та доброчесності;
професіоналізму;
відкритості та прозорості;
неупередженості та об’єктивності;
недискримінації;
ефективності;
колегіальності та обґрунтованості прийняття рішень;
державно-громадського партнерства.
4. Агентство під час реалізації державної політики у сфері кваліфікацій взаємодіє з Кабінетом Міністрів України, МОН, Мінсоцполітики, Мінекономіки, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні та Спільним представницьким органом репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні, всеукраїнськими об’єднаннями організацій роботодавців та всеукраїнськими об’єднаннями профспілок, галузевими об’єднаннями організацій роботодавців, торгово-промисловими палатами, галузевими об’єднаннями профспілкових організацій, галузевими (професійними) радами з кваліфікацій, всеукраїнськими професійними асоціаціями, іншими громадськими об’єднаннями, органами та установами забезпечення якості освіти, підприємствами, установами та організаціями, міжнародними та зарубіжними організаціями у сфері кваліфікацій.
5. Агентство є неприбутковою установою.
6. Агентство є юридичною особою публічного права.
Агентство має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства та банківських установах, печатку із своїм найменуванням.
7. Кошторис, план асигнувань загального фонду бюджету, штатний розпис Агентства на відповідний рік та зміни до них затверджуються МОН.
8. Агентство має право в установленому законодавством порядку укладати договори, вчиняти інші правочини, набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді.
9. Повне найменування Агентства:
українською мовою - Національне агентство кваліфікацій;
англійською мовою - National Qualifications Agency.
Місцезнаходження Агентства: Україна, 03150, м. Київ, вул. Антоновича, 180.
Повноваження Агентства
10. Агентство:
бере участь у розробленні нормативно-правових актів у сфері кваліфікацій;
забезпечує взаємодію, координацію та підвищення ефективності діяльності заінтересованих сторін у сфері кваліфікацій;
супроводжує запровадження Національної рамки кваліфікацій з додержанням вимог Закону України "Про освіту";
здійснює міжнародне співробітництво у сфері кваліфікацій, зокрема з метою гармонізації Національної рамки кваліфікацій з аналогічними міжнародними документами;
координує оцінювання ефективності державної політики у сфері кваліфікацій;
забезпечує прогнозування потреб ринку праці у кваліфікаціях;
здійснює супроводження інформаційного забезпечення Національної системи кваліфікацій і Національної рамки кваліфікацій;
створює і веде Реєстр кваліфікацій;
готує проект порядку розроблення, введення в дію та перегляду професійних стандартів і подає його Кабінетові Міністрів України для затвердження;
реєструє професійні стандарти та забезпечує відкритий доступ до стандартів;
координує розроблення професійних стандартів;
бере участь у розробленні стандартів освіти;
здійснює акредитацію кваліфікаційних центрів;
розробляє критерії та процедури визнання професійних кваліфікацій, здобутих в іноземних державах;
формує вимоги до процедур присвоєння кваліфікацій, визнання результатів неформального та інформального навчання;
взаємодіє з органами та установами забезпечення якості освіти;
здійснює інші повноваження, передбачені законом.
11. Агентство зобов’язане:
забезпечувати в межах повноважень, передбачених законом, здійснення заходів щодо запобігання корупції, контроль за їх здійсненням у секретаріаті Агентства;
забезпечувати в межах повноважень, передбачених законом, реалізацію державної політики стосовно державної таємниці, здійснювати контроль за її збереженням;
забезпечувати оприлюднення інформації, крім інформації з обмеженим доступом, про свою діяльність, у тому числі щорічного звіту про результати своєї діяльності, взаємодіяти з громадськістю та створювати умови для участі громадян у процесі реалізації державної політики у сфері кваліфікацій;
висвітлювати на своєму офіційному веб-сайті питання розвитку та функціонування Національної системи кваліфікацій.
12. Агентство має право:
залучати до проведення процедури акредитації кваліфікаційних центрів фахівців відповідного професійного (галузевого) спрямування, в тому числі незалежних вітчизняних і міжнародних експертів;
одержувати в установленому порядку від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій і громадян інформацію, документи та матеріали, необхідні для здійснення покладених на Агентство повноважень;
одержувати в установленому порядку під час проведення акредитації кваліфікаційних центрів документи, визначені законодавством;
залучати спеціалістів центральних і місцевих органів виконавчої влади, фахівців підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), експертів, у тому числі представників вітчизняних та міжнародних організацій, до роботи комітетів Агентства та розгляду питань, що належать до повноважень Агентства;
користуватися в установленому порядку відповідними інформаційними ресурсами суб’єктів подання;
провадити видавничу діяльність;
брати участь, організовувати та проводити з’їзди, конференції, симпозіуми, семінари, зустрічі, тренінги, наради, зокрема міжнародні, з питань, що належать до його компетенції.
Склад і структура Агентства
13. До складу Агентства входить 12 членів, з яких по два представники від МОН, Мінсоцполітики, Мінекономіки, по три - від Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні та Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.
Суб’єкти подання забезпечують відкритість і прозорість відбору кандидатів у члени Агентства та інформування громадськості.
Відбір представників до складу Агентства здійснюється з урахуванням принципу гендерного балансу відповідно до вимог Закону України "Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків".
Члени Агентства, як правило, здійснюють свої повноваження на постійній основі.
Державні службовці - члени Агентства виконують свої функції на громадських засадах.
Кожен суб’єкт подання пропонує до складу Агентства не менше одного представника, який буде працювати на постійній основі.
14. Персональний склад Агентства затверджує Кабінет Міністрів України.
Перше засідання Агентства організовує МОН. Засідання Агентства є правоможним, якщо в ньому бере участь не менше восьми членів Агентства.
На першому засіданні Агентства обираються Голова Агентства та два його заступники, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
15. Строк повноважень членів Агентства становить п’ять років. Одна і та сама особа не може бути членом Агентства більше двох строків.
16. Повноваження члена Агентства припиняються достроково у разі:
подання ним особистої заяви про складення повноважень;
відкликання його суб’єктом подання.
Кабінет Міністрів України достроково припиняє повноваження всього складу Агентства у разі:
необрання Голови Агентства та його заступників протягом 60 календарних днів з моменту затвердження Кабінетом Міністрів України персонального складу Агентства;
непроведення засідань Агентства протягом 60 календарних днів;
неподання щорічного звіту про діяльність Агентства в установленому цим Статутом порядку.
17. Членом Агентства може бути особа, яка володіє державною мовою, має вищу освіту не нижче ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), загальний стаж роботи за профілем не менше п’яти років на посадах, що вимагають відповідного рівня вищої освіти.
18. До складу Агентства не може входити особа:
яка є засновником чи працівником кваліфікаційного центру;
яка за рішенням суду визнана недієздатною або дієздатність якої обмежена;
яка має судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку;
яка відповідно до вироку суду позбавлена права займати відповідні посади;
яка за рішенням суду визнана винною у вчиненні корупційного правопорушення, - протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;
яка піддавалася адміністративному стягненню за корупційне правопорушення, - протягом року з дня набрання відповідним рішенням суду законної сили;

................
Перейти до повного тексту