1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 30 грудня 2022 р. № 1495
Київ
( Постанова втратила чинність на підставі Постанови КМ № 471 від 12.05.2023 )
Про внесення змін до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 84, ст. 5176, № 91, ст. 5653, № 95, ст. 5904), - із змінами, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 20 грудня 2022 р. № 1406 і від 27 грудня 2022 р. № 1482, зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пунктів 2, 8, 10 і 12 змін, затверджених цією постановою, які набирають чинності через шість місяців з дня її опублікування.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 67


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 30 грудня 2022 р. № 1495
ЗМІНИ,
що вносяться до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України "Про публічні закупівлі", на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування
( Див. текст )
1. Пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. У цих особливостях під терміном "аномально низька ціна тендерної пропозиції" (далі - аномально низька ціна) розуміється ціна/приведена ціна найбільш економічно вигідної тендерної пропозиції, яка є меншою на 40 або більше відсотків середньоарифметичного значення ціни/приведеної ціни тендерних пропозицій інших учасників процедури закупівлі, та/або є меншою на 30 або більше відсотків наступної ціни/приведеної ціни тендерної пропозиції. Аномально низька ціна визначається електронною системою закупівель автоматично за умови наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота).
Інші терміни у цих особливостях вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), постановах Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 "Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 22, ст. 855) та від 14 вересня 2020 р. № 822 "Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407).".
2. Пункт 2 викласти в такій редакції:
"2. У цих особливостях терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про публічні закупівлі" (далі - Закон), постановах Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 "Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 22, ст. 855) та від 14 вересня 2020 р. № 822 "Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 75, ст. 2407).".
3. У пункті 3:
1) в абзаці третьому слова "(крім випадку, передбаченого абзацом четвертим цього пункту)" замінити словами "(крім випадків, передбачених абзацами четвертим - шостим цього пункту)";
2) абзац четвертий замінити абзацами такого змісту:
"Положення пункту 6-1 розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону не застосовуються замовниками у разі:
здійснення закупівлі товару, включеного до переліку товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість та які звільняються від сплати ввізного мита, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 26, ст. 971, № 33, ст. 1113, № 60, ст. 1903; 2022 р., № 80, ст. 4864);
здійснення замовником закупівлі товару для потреб Збройних Сил, інших військових формувань, правоохоронних органів на їх запит з подальшою передачею таких товарів на облік запитувача.".
4. Абзац третій пункту 9 після слова "Мінреінтеграції" доповнити словами "та державними підприємствами, що належать до сфери його управління".
5. Пункт 11 доповнити реченням такого змісту: "Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження у річному плані закупівель, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника.".
6. У пункті 13:
1) у підпункті 9 слова ", нотаріальних послуг" виключити;
2) останній абзац доповнити реченням такого змісту: "Замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження у річному плані закупівель, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника.".
7. Пункти 35-39 викласти в такій редакції:
"35. Відкриті торги проводяться без застосування електронного аукціону.
36. Електронною системою закупівель після закінчення строку для подання тендерних пропозицій, визначеного замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, розкривається вся інформація, зазначена в тендерній пропозиції (тендерних пропозиціях), у тому числі інформація про ціну/приведену ціну тендерної пропозиції (тендерних пропозицій).
Не підлягає розкриттю інформація, що обґрунтовано визначена учасником як конфіденційна, у тому числі інформація, що містить персональні дані. Конфіденційною не може бути визначена інформація про запропоновану ціну, інші критерії оцінки, технічні умови, технічні специфікації та документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16Закону, і документи, що підтверджують відсутність підстав, установлених статтею 17 Закону. Замовник, орган оскарження та Держаудитслужба мають доступ в електронній системі закупівель до інформації, яка визначена учасником процедури закупівлі конфіденційною.
Протокол розкриття тендерних пропозицій формується та оприлюднюється електронною системою закупівель автоматично в день розкриття тендерних пропозицій. Протокол розкриття тендерних пропозицій повинен містити інформацію про:
найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, його категорію;
унікальний номер оголошення про проведення відкритих торгів, присвоєний електронною системою закупівель;
назву предмета закупівлі;
дату та час розкриття тендерної пропозиції;
найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) учасника (учасників) процедури закупівлі;
інформацію та документи, що підтверджують відповідність учасника кваліфікаційним критеріям та вимогам до предмета закупівлі, а також інформацію та документи, що містять технічний опис предмета закупівлі;
інформацію щодо ціни тендерної пропозиції (тендерних пропозицій).
Протокол розкриття тендерних пропозицій може містити іншу інформацію.
37. Оцінка тендерної пропозиції проводиться електронною системою закупівель автоматично на основі критеріїв і методики оцінки, визначених замовником у тендерній документації, шляхом визначення тендерної пропозиції найбільш економічно вигідною.
Найбільш економічно вигідною тендерною пропозицією електронна система закупівель визначає тендерну пропозицію, ціна/приведена ціна якої є найнижчою.
Критеріями оцінки є:
ціна; або
вартість життєвого циклу; або

................
Перейти до повного тексту