- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2 грудня 2022 р. № 1349
Київ
Про особливості реалізації експериментального проекту з організації управління чергами автомобільних транспортних засобів перед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення за допомогою електронної системи "Електронна черга перетину кордону"
( У назві та тексті Постанови слова "вантажних автомобілів" замінено словами "автомобільних транспортних засобів" згідно з Постановою КМ
№ 779 від 28.07.2023 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Ураховуючи положення пункту 4
постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 р. № 1393 "Питання реалізації експериментального проекту з організації управління чергами перед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення "Електронна черга перетину кордону", погодитися з пропозицією Міністерства інфраструктури щодо проведення з 5 грудня 2022 р. до 5 грудня 2024 р. експериментального проекту з організації управління чергами автомобільних транспортних засобів перед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення за допомогою електронної системи "Електронна черга перетину кордону" (далі - експериментальний проект).
1-1. Поширити дію експериментального проекту на міжнародні пункти пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення відповідно до переліку, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.
1-2. Установити, що заходи з бронювання місця в черзі, використання функцій електронної системи "Електронна черга перетину кордону" щодо руху черги та виїзду для перетину державного кордону під час організації управління чергами автомобільних транспортних засобів перед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення можуть здійснюватися водіями легкових автомобілів за допомогою електронної системи "Електронна черга перетину кордону" чи з використанням засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту з організації управління чергамиавтомобільних транспортних засобівперед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення за допомогою електронної системи "Електронна черга перетину кордону", що додається.
3. Установити, що координатором експериментального проекту є Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
№ 416 від 28.04.2023, № 442 від 02.05.2023 )
4. Установити, що дія пунктів 10-17 Порядку реалізації експериментального проекту з організації управління чергами перед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення "Електронна черга перетину кордону", затвердженого
постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2021 р. № 1393 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 4, ст. 185), не поширюється на експериментальний проект.
5. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури:
1) до 5 грудня 2022 р. забезпечити створення електронної системи "Електронна черга перетину кордону" та отримати виключні майнові права на неї;
2) забезпечити оприлюднення на своєму офіційному веб-сайті не пізніше ніж за 10 днів до початку реалізації експериментального проекту інформації про початок пропуску автомобільних транспортних засобів, що здійснюють рух у напрямку виїзду з території України, через державний кордон України та міжнародні пункти пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення відповідно до положень Порядку, затвердженого пунктом 2 цієї постанови;
3) подати до 5 лютого 2025 р. Кабінету Міністрів України остаточний звіт про результати реалізації експериментального проекту.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 21 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2 грудня 2022 р. № 1349
ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту з організації управління чергами автомобільних транспортних засобів перед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення за допомогою електронної системи "Електронна черга перетину кордону"
( У тексті Порядку слово "Укравтодор" замінено словами "Агентство відновлення" згідно з Постановою КМ
№ 416 від 28.04.2023 )
( У тексті Порядку: слова "міжнародний пункт пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення "Ягодин - Дорогуськ" в усіх відмінках замінено словами "міжнародні пункти пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення" у відповідному відмінку; слова "електронна система "Електронна черга перетину кордону Ягодин - Дорогуськ" в усіх відмінках замінено словами "електронна система "Електронна черга перетину кордону" у відповідному відмінку; слово "Укравтодор" замінено словами "Агентство відновлення" згідно з Постановою КМ
№ 442 від 02.05.2023 )
( У назві та тексті Порядку слова "вантажний автомобіль" в усіх відмінках і формах числа замінено словами "автомобільний транспортний засіб" у відповідному відмінку і числі згідно з Постановою КМ
№ 779 від 28.07.2023 )
( У тексті Порядку слова "пріоритетна черга" в усіх відмінках замінено словами "пріоритетна черга (для вантажних автомобілів)" у відповідному відмінку згідно з Постановою КМ
№ 779 від 28.07.2023 )
1. Цей Порядок визначає механізм реалізації експериментального проекту щодо організації управління чергами автомобільних транспортних засобів перед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення за допомогою електронної системи "Електронна черга перетину кордону" (далі - експериментальний проект).
2. Завданням експериментального проекту є створення та впровадження в експлуатацію на міжнародних пунктах пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення електронної системи "Електронна черга перетину кордону" з метою забезпечення безпеки на автомобільному транспорті, додержання вимог щодо запобігання забрудненню навколишнього природного середовища автомобільним транспортом, здійснення передбаченого законодавством контролю за міжнародними перевезеннями автомобільними транспортними засобами на території України.
3. Експериментальний проект реалізується з урахуванням
Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2010 р. № 751 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 65, ст. 2265), постанов Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р.
№ 451 "Питання пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 40, ст. 1546), від 9 грудня 2021 р.
№ 1393 "Питання реалізації експериментального проекту з організації управління чергами перед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення "Електронна черга перетину кордону" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 4, ст. 185) та положень, які визначені цим Порядком.
4. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
адміністратор електронної системи - Мінінфраструктури, що володіє компетенцією та технологіями для реалізації електронної системи "Електронна черга перетину кордону" і забезпечує організацію та надання послуг, визначених законодавством України;
електронна система "Електронна черга перетину кордону" (далі - електронна система) - інформаційно-комунікаційна система, яка створена для оптимізації організації управління руху та автоматизації бронювання, адміністрування (регламент допуску) автомобільних транспортних засобів у черзі перетину державного кордону і яка складається з веб-порталу, мобільного застосунку та інших програмних модулів або підсистем;
користувач електронної системи - авторизовані та/або неавторизовані водії автомобільних транспортних засобів, уповноважені представники перевізника, а також власники поромних комплексів, на території яких відкрито міжнародний пункт пропуску через державний кордон для поромного, морського та річкового вантажно-пасажирського сполучення;
технічний адміністратор електронної системи - Агентство відновлення, що забезпечує технічне функціонування електронної системи "Електронна черга перетину кордону";
черга очікування - послідовність виклику, направлення та допуску автомобільних транспортних засобів до міжнародних пунктів пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення відповідно до сформованої електронною системою системи ранжування бази даних про черги: черга попереднього бронювання, пріоритетна черга (для вантажних автомобілів).
5. Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в
Митному кодексі України,
Бюджетному кодексі України, Законах України
"Про прикордонний контроль",
"Про державний кордон України",
"Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах",
"Про автомобільний транспорт", постановах Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2010 р.
№ 751 "Про затвердження Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю", від 21 травня 2012 р.
№ 451 "Питання пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними", від 9 грудня 2021 р.
№ 1393 "Питання реалізації експериментального проекту з організації управління чергами перед міжнародними пунктами пропуску через державний кордон України для автомобільного сполучення "Електронна черга перетину кордону".
6. Створення, забезпечення функціонування та розвиток електронної системи можуть здійснюватися за рахунок міжнародної технічної допомоги та/або за підтримки міжнародних фінансових організацій.
7. Власником майнових прав на електронну систему є держава в особі Мінінфраструктури, її адміністратором є Мінінфраструктури, технічним адміністратором - Агентство відновлення.
8. Суб’єктами реалізації експериментального проекту є:
МВС;
Мінцифри;
Агентство відновлення;
Укртрансбезпека;
Адміністрація Держприкордонслужби;
Держмитслужба;
органи охорони державного кордону Держприкордонслужби;
................Перейти до повного тексту