- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства захисту
довкілля та природних
ресурсів України
23 лютого 2021 року
№ 135
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 квітня 2021 р.
за № 476/36098
ПОРЯДОК
передачі первинної геологічної інформації до Державного сховища геологічної інформації та кам’яного матеріалу
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру передачі первинної геологічної інформації, створеної (придбаної) за кошти державного бюджету, а також створеної (придбаної) за власні кошти юридичних та фізичних осіб, до Державного сховища геологічної інформації та кам’яного матеріалу (далі - Сховище) та надання у користування первинної геологічної інформації, що зберігається у Сховищі, з урахуванням вимог, встановлених Законами України
"Про державну таємницю" та
"Про санкції".
Цей Порядок поширюється на юридичних та фізичних осіб, що передають до Сховища на зберігання або отримують у користування зі Сховища первинну геологічну інформацію.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
адміністратор Сховища - визначені Держгеонадрами підприємства, установи, організації, що належать до сфери її управління, та господарські товариства, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра;
акт приймання-передачі первинної геологічної інформації (далі - акт приймання-передачі) - документ, який фіксує факт передачі первинної геологічної інформації до Сховища або надання у користування первинної геологічної інформації зі Сховища. Акт приймання-передачі підписується власником геологічної інформації та уповноваженою особою адміністратора Сховища;
власник геологічної інформації - фізична чи юридична особа, що створила (придбала) геологічну інформацію за власні кошти або отримала право власності на таку інформацію згідно із законодавством;
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у
Порядку розпорядження геологічною інформацією, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2018 року № 939, та інших нормативно-правових актах у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.
3. Геологічна інформація, створена (придбана) за кошти державного бюджету, є державною власністю.
4. Розпорядником геологічної інформації, яка перебуває у державній власності, є Держгеонадра.
5. Первинна геологічна інформація, що є державною власністю, підлягає обов’язковій передачі до Сховища відповідно до цього Порядку та не пізніше одного року після її створення.
6. Допускається організація зберігання первинної геологічної інформації на підприємствах, установах, організаціях, що належать до сфери управління Держгеонадр, та господарських товариствах, повноваження з управління корпоративними правами держави щодо яких здійснює Держгеонадра, після проведення її інвентаризації до передачі такої інформації до Сховища.
7. Власник геологічної інформації може передати належну йому первинну геологічну інформацію, у тому числі геологічну інформацію, яка не може бути оцифрована внаслідок її фізичних властивостей (зразки, проби тощо) для зберігання до Сховища відповідно до цього Порядку.
8. Матеріальні носії первинної геологічної інформації, що підлягають передачі на зберігання до Сховища, маркуються етикетками, які містять інформацію, що дозволяє їх ідентифікувати.
9. Відповідають за правильність і повноту відомостей, викладених в первинних геологічних матеріалах, юридичні та фізичні особи, які створили такі матеріали.
10. Передача первинної геологічної інформації до Сховища та надання у користування первинної геологічної інформації зі Сховища оформляються актом приймання-передачі.
11. До акта приймання-передачі додається опис переданих та прийнятих матеріальних носіїв первинної геологічної інформації, які повинні містити такі відомості:
назву первинної геологічної інформації;
вид носія інформації (паперовий, електронний, інший матеріальний носій);
рік створення первинної геологічної інформації;
назву ділянки надр, її місце розташування відповідно до адміністративно-територіального устрою України (область, район, населений пункт, прив’язка на місцевості), географічні координати ділянки надр;
вид користування надрами;
вид корисної копалини;
інформацію про особу, яка створила первинну геологічну інформацію (для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ; для фізичних осіб - прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), місце проживання);
реквізити звіту про виконання робіт з геологічного вивчення надр, експлуатації родовищ корисних копалин або використання надр з іншою метою;
роки виконання робіт з геологічного вивчення надр, експлуатації родовищ корисних копалин або використання надр з іншою метою.
II. Умови передачі первинної геологічної інформації до Сховища
1. Передача первинної геологічної інформації, що є державною власністю, до Сховища здійснюється на підставі наказу Держгеонадр.
2. Умови передачі і зберігання первинної геологічної інформації, що є приватною власністю, до Сховища визначаються договором, що укладається між власником геологічної інформації та уповноваженою особою адміністратора Сховища.
3. Книжки, журнали, зошити повинні мати титульні листи і зміст, сторінки в них мають бути пронумеровані, графічні матеріали - мати заголовки, орієнтування по сторонах світу, назву ділянки надр, її місце розташування відповідно до адміністративно-територіального устрою України (область, район, населений пункт, прив’язка на місцевості), географічні координати ділянки надр, умовні позначення, вказівку масштабу та інші необхідні дані.
................Перейти до повного тексту