- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЗАХИСТУ ДОВКІЛЛЯ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
22.10.2021 № 687
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 грудня 2021 р.
за № 1656/37278
Про затвердження Інструкції з оформлення працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України матеріалів про адміністративні правопорушення
1. Затвердити Інструкцію з оформлення працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України матеріалів про адміністративні правопорушення, що додається.
2. Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів (Едуард АРУСТАМЯН) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Краснолуцького Олександра.
ПОГОДЖЕНО: Міністр внутрішніх справ України Голова Спільного представницького органу об’єднань профспілок Керівник Секретаріату Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні | Д. Монастирський Г. Осовий Р. Іллічов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства захисту
довкілля та природних
ресурсів України
22 жовтня 2021 року № 687
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
23 грудня 2021 р.
за № 1656/37278
ІНСТРУКЦІЯ
з оформлення працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України матеріалів про адміністративні правопорушення
І. Загальні положення
1. Ця Інструкція встановлює порядок оформлення працівниками служби державної охорони природно-заповідного фонду України (далі - уповноважені посадові особи) протоколів про адміністративні правопорушення, передбачених частинами другою, четвертою і п’ятою
статті 85,
статтями 90,
91 Кодексу.
II. Оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення
1. Протокол про адміністративне правопорушення (додаток 1) складається уповноваженими посадовими особами.
2. Якщо правопорушення вчинено кількома особами, протокол про адміністративне правопорушення складається на кожну особу окремо.
У разі вчинення однією особою двох або більше адміністративних правопорушень протокол про адміністративне правопорушення складається щодо кожного правопорушення окремо.
3. Протокол про адміністративне правопорушення складається на місці виявлення правопорушення. У разі неможливості складення протоколу на місці виявлення правопорушення, уповноважені посадові особи можуть доставляти порушника(ів) до поліції чи в приміщення виконавчого органу сільської, селищної ради відповідно до частини третьої
статті 259 Кодексу.
4. Усі реквізити протоколу про адміністративне правопорушення заповнюються чорнилом чорного або синього кольору, розбірливим почерком, державною мовою (у разі якщо особа, стосовно якої складається протокол про адміністративне правопорушення, не володіє українською мовою, протокол про адміністративне правопорушення складається за участю перекладача). Не допускаються закреслення чи виправлення відомостей, що вносяться до протоколу, а також унесення додаткових записів після того, як протокол підписано особою щодо якої його складено.
У графах, які не заповнюються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, ставиться прочерк.
5. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються дата і місце його складення; посада, прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, яка склала протокол; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативно-правовий акт, що передбачає відповідальність за це правопорушення; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), дата та місце народження, адреса місця проживання або перебування, місце роботи, посада, реєстраційний номер облікової картки платника податків або номер і серія (за наявності) паспорта для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті громадянина України); інформація про роз’яснення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності її прав і обов’язків, передбачених
статтями 59,
63 Конституції України та
статтею 268 Кодексу; прізвища, імена, по батькові (за наявності), адреси місця проживання або перебування свідків, прізвище викривача (за його письмовою згодою) (якщо такі є); пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі про адміністративне правопорушення.
6. Особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які вносяться до протоколу і засвідчуються підписом зазначеної особи. Пояснення може додаватись до протоколу окремо, про що робиться запис у протоколі.
У разі відмови особи, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, від надання пояснень за суттю вчиненого правопорушення уповноважена посадова особа вносить до нього відповідний запис.
7. Протокол про адміністративне правопорушення підписується уповноваженою посадовою особою та особою, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення.
У разі наявності свідків протокол про адміністративне правопорушення може бути підписано також цими особами.
У разі відмови особи, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, від підписання протоколу уповноважена посадова особа у ньому робить про це відповідний запис.
Особа, щодо якої складається протокол про адміністративне правопорушення, має право викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
8. Протокол про адміністративне правопорушення складається у двох примірниках на підставі встановлених обставин, документів, пояснень та інших матеріалів, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення. Один з примірників вручається особі, стосовно якої складено протокол, а в іншому робиться власноручний запис про його отримання.
У разі відмови особи стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення від підписання та отримання протоколу, уповноважена посадова особа у своєму примірнику робить відповідний запис.
9. До протоколу про адміністративне правопорушення додаються оригінали або належним чином засвідчені копії (фотокопії) документів, що підтверджують вчинення адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для вирішення справи.
10. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі про адміністративне правопорушення.
11. До протоколу долучаються інші матеріали про адміністративне правопорушення, які містять відомості про вчинене (допущене) правопорушення.
12. У випадках, прямо передбачених законами України, з метою припинення адміністративних правопорушень, коли вичерпано інші заходи впливу, установлення особи, допускається особистий огляд, огляд речей, транспортних засобів, перевірка знарядь і продукції, одержаної в результаті природокористування.
................Перейти до повного тексту