1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
захисту довкілля
та природних ресурсів України
06 липня 2021 року № 452
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 жовтня 2021 р.
за № 1281/36903
ПОРЯДОК
ведення реєстру експертів з оцінки впливу на довкілля
1. Цей Порядок, розроблений на виконання статті 10 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля", визначає правові засади та процедуру ведення реєстру експертів з оцінки впливу на довкілля (далі - Реєстр), встановлює вимоги і порядок внесення інформації до Реєстру.
2. Реєстр - це система збору, накопичення, систематизації та зберігання інформації про експертів з оцінки впливу на довкілля, з числа яких призначаються члени експертних комісій з оцінки впливу на довкілля.
3. Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному у Законі України "Про оцінку впливу на довкілля".
4. Реєстр ведеться з метою забезпечення:
централізованого накопичення, систематизації та зберігання інформації про експертів з оцінки впливу на довкілля на регіональному та державному рівнях, з числа яких призначаються члени експертних комісій з оцінки впливу на довкілля;
забезпечення доступності інформації про наявних експертів з оцінки впливу на довкілля, які можуть залучатися уповноваженим центральним органом та уповноваженими територіальними органами до процедур оцінки впливу на довкілля.
5. Держателем та адміністратором Реєстру є Міндовкілля, яке:
визначає організаційні та методологічні засади ведення Реєстру;
організовує створення системи збирання та накопичення інформації, що надається кандидатами на включення до Реєстру;
використовує інформацію Реєстру для виконання повноважень, визначених Законом України "Про оцінку впливу на довкілля";
забезпечує технічне функціонування Реєстру, збереження даних і їх захист від несанкціонованого доступу та руйнування;
здійснює інші повноваження, необхідні для функціонування Реєстру та отримання інформації з нього.
6. Реєстр ведеться в електронній формі.
7. Створення та функціонування Реєстру здійснюється з дотриманням вимог Законів України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про захист персональних даних", "Про доступ до публічної інформації".
8. Оприлюднення інформації Реєстру здійснюється в мережі Інтернет через офіційну вебсторінку Міндовкілля.
9. Відомості до Реєстру вносяться українською мовою.
10. Плата за внесення відомостей до Реєстру не стягується.
11. Експертом з оцінки впливу на довкілля може бути особа, яка відповідає Кваліфікаційним вимогам до експертів з оцінки впливу на довкілля.
12. До Реєстру не можуть включатися особи, які:
є авторами (виконавцями) звітів з оцінки впливу на довкілля, а також особи, відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення;
за рішенням суду визнані недієздатними або дієздатність яких обмежена, мають судимість за вчинення злочину, якщо така судимість не погашена або не знята в установленому законом порядку, або на яку за вчинення адміністративного правопорушення накладено стягнення у вигляді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.
13. Для включення до Реєстру, заявник подає в паперовому або електронному виді до Міндовкілля заяву за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку, що додається.
14. До заяви додаються:
1) копії паспорта та реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
2) копія (копії) документа (документів) про освіту, згідно з додатком 2 до цього Порядку, що додається;
3) копії документів про трудову діяльність та досвід роботи за фахом;
4) коротке резюме досвіду у сфері спеціальних знань із зазначенням основних досягнень та інформації, що заявник не є автором (виконавцем) звітів з оцінки впливу на довкілля для розміщення в Реєстрі.
15. Заяву про включення до Реєстру та інші документи за переліком, наведеним у пункті 14 цього Порядку, заявник направляє поштою (у тому числі електронною) або подає особисто до Міндовкілля, з внутрішнім описом та пронумерованими аркушами.
16. Подані документи реєструються Міндовкілля в установленому законодавством порядку.
17. Документи, подані заявником для включення до Реєстру, розглядаються на засіданні Кваліфікаційної комісії з формування реєстру експертів з оцінки впливу на довкілля (далі - Кваліфікаційна комісія).
18. Склад Кваліфікаційної комісії затверджується наказом Міндовкілля. Кваліфікаційна комісія складається з голови, членів комісії, а також технічного секретаря. Кількісний склад Кваліфікаційної комісії - не менше семи осіб. Кількісний склад Кваліфікаційної комісії не може бути парним числом.
19. Голова Кваліфікаційної комісії - заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України відповідно до розподілу функціональних повноважень.
20. До складу Кваліфікаційної комісії входять представники структурного підрозділу Міндовкілля, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері оцінки впливу на довкілля, та два уповноважених представники від громадської ради при Міндовкілля. До роботи Кваліфікаційної комісії можуть залучатися представники інших структурних підрозділів Міндовкілля.
21. Засідання Кваліфікаційної комісії проводяться за необхідності, але не рідше одного разу на квартал. За відсутності заяв про включення до Реєстру, скарг на експертів з оцінки впливу на довкілля чи інших відомостей, що свідчать про наявність підстав для виключення експерта з оцінки впливу на довкілля з Реєстру, засідання Комісії не проводяться. Інформація про осіб, що подали заяви на включення до Реєстру, осіб пропонованих до виключення з Реєстру, порядок денний та дата чергового засідання Кваліфікаційної комісії оприлюднюються на офіційній вебсторінці Міндовкілля у мережі Інтернет не пізніше, ніж за десять робочих днів до засідання Кваліфікаційної комісії.
22. Засідання Комісії проводяться в режимі онлайн трансляції через мережу Інтернет. На засіданні Кваліфікаційна комісія розглядає заяви про включення до Реєстру, звернення громадськості щодо кандидатів на включення до Реєстру, скарги на експертів з оцінки впливу на довкілля, іншу інформацію, що стосується прийняття Кваліфікаційною комісією рішень про включення чи виключення з Реєстру. За результатами розгляду документів Кваліфікаційною комісією приймаються рішення про включення кандидата до Реєстру, про відмову у включенні кандидата до Реєстру, про виключення експерта з оцінки впливу на довкілля з Реєстру, про відмову у виключенні експерта з оцінки впливу на довкілля з Реєстру. Рішення, прийняті Кваліфікаційною комісією, оформляються протоколом, який затверджується наказом Міндовкілля та у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дня засідання Кваліфікаційної комісії, оприлюднюється на офіційній вебсторінці Міндовкілля у мережі Інтернет.
Під час розгляду заяви про включення до Реєстру перевагою для прийняття рішення є наявність значного досвіду роботи у сферах спеціальних знань заявника.
23. Кваліфікаційна комісія повідомляє заявника / експерта з оцінки впливу на довкілля про прийняте рішення письмово протягом семи робочих днів з дати прийняття такого рішення. У рішеннях про відмову у включенні кандидата до Реєстру, про виключення експерта з оцінки впливу на довкілля з Реєстру та про відмову у виключенні експерта з оцінки впливу на довкілля з Реєстру зазначаються мотивовані підстави такого рішення.
24. Рішення про відмову у включенні кандидата до Реєстру приймається у таких випадках:
1) невідповідність заяви та документів, що додаються до неї, вимогам законодавства України;
2) подання документів, передбачених цим Порядком, не в повному обсязі;
3) подання недостовірної інформації;
4) невідповідність заявника Кваліфікаційним вимогам до експертів з оцінки впливу на довкілля;
5) невідповідність заявника вимогам пункту 12 цього Порядку;
6) наявність чинного рішення Комісії про виключення експерта з оцінки впливу на довкілля з Реєстру з підстав, передбачених підпунктами 2-5 пункту 25 цього Порядку, прийнятого протягом останніх п’яти років.
25. Виключення експерта з оцінки впливу на довкілля з Реєстру відбувається за рішенням Кваліфікаційної комісії у разі:
1) надходження заяви від експерта з оцінки впливу на довкілля про виключення його з Реєстру;
2) виявлення, що експертом з оцінки впливу на довкілля подано недостовірні відомості до Реєстру;
3) невиконання чи неналежне виконання обов’язків експерта з оцінки впливу на довкілля у складі експертної комісії з оцінки впливу на довкілля;
4) порушення експертом з оцінки впливу на довкілля вимог пункту 12 цього Порядку;
5) набрання законної сили обвинувальним вироком суду;
6) смерті експерта з оцінки впливу на довкілля.
26. У разі необхідності оновити чи внести до Реєстру додаткову інформацію про себе експерти з оцінки впливу на довкілля подають відповідну заяву на ім’я голови Кваліфікаційної комісії. Технічний секретар Кваліфікаційної комісії вносить відповідну інформацію до Реєстру.
27. Реєстр ведеться за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку, що додається.
28. Реєстр у формі зведеної таблиці оприлюднюється на офіційній вебсторінці Міндовкілля. Інформація у Реєстрі оновлюється у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дня засідання Кваліфікаційної комісії.

Заступник директора
департаменту -
начальника
відділу формування
державної політики
в сфері екологічного контролю
Департаменту
екологічної оцінки, контролю
та екологічних фінансів









Л. Котяш
Додаток 1
до Порядку ведення реєстру
експертів з оцінки впливу на довкілля
(пункт 13)
ЗАЯВА
( Див. текст )
Додаток 2
до Порядку ведення реєстру

................
Перейти до повного тексту