1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


НАЦІОНАЛЬНЕ АГЕНТСТВО З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ
НАКАЗ
31.08.2021 № 553/21
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 вересня 2021 р.
за № 1208/36830
Про затвердження Порядку проведення контролю щодо повноти заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 68/23 від 29.03.2023 )
Відповідно до пункту 7-1 частини першої статті 11, пункту 5 частини першої статті 12, статті 51-1 Закону України "Про запобігання корупції" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок проведення контролю щодо повноти заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що додається.
2. Управлінню проведення повних перевірок подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Національного агентства з питань запобігання корупції Романа СУХОСТАВЦЯ.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Голова

О. Новіков

ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Міністра цифрової
трансформації України




О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Національного
агентства з питань
запобігання корупції
31 серпня 2021 року № 553/21
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 вересня 2021 р.
за № 1208/36830
ПОРЯДОК
проведення контролю щодо повноти заповнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення Національним агентством з питань запобігання корупції (далі - Національне агентство) контролю щодо повноти заповнення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Дія цього Порядку не поширюється на проведення контролю щодо повноти заповнення декларацій, поданих особами, які за посадами, що вони займають, належать до кадрового складу розвідувальних органів України та/або займають посади, перебування на яких пов’язане з державною таємницею у зв’язку з безпосереднім здійсненням такими особами оперативно-розшукової, контррозвідувальної, розвідувальної діяльності, а також особами, які претендують на зайняття таких посад, та особами, які припинили діяльність, що проводиться у порядку, що визначається Національним агентством відповідно до статті 52-1 Закону України "Про запобігання корупції" (далі - Закон).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
безпосередній керівник - найближчий керівник, якому прямо підпорядкована уповноважена особа;
( Пункт 2 розділу I доповнено абзацом другим згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 68/23 від 29.03.2023 )
декларація - декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (у тому числі остання виправлена декларація), подана відповідно до частини першої або другої статті 45 Закону;
контроль щодо повноти заповнення декларації - порівняння обсягу і змісту відображених у декларації відомостей з відомостями інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, у тому числі тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, інших джерел інформації з метою виявлення недостовірних відомостей у декларації;
недостовірні відомості у декларації - відомості, які не відповідають дійсності або є неправдивими, що підтверджено Національним агентством під час проведення контролю щодо повноти заповнення декларації, зокрема відомості, що відрізняються від відомостей, які містяться у правовстановлюючих документах, судових рішеннях, які набрали законної сили, індивідуальних правових актах, реєстрах, банках даних, інших інформаційно-телекомунікаційних та довідкових системах, у тому числі тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, держателем (адміністратором) яких є державні органи, органи місцевого самоврядування, відкритих базах даних, реєстрах іноземних держав, інших джерелах інформації;
показник ступеня повноти відомостей у декларації - розрахований програмними засобами Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - Реєстр), числовий показник рівня обсягу і змісту не відображених у декларації відомостей;
( Абзац шостий пункту 2 розділу I в редакції Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 68/23 від 29.03.2023 )
самостійний структурний підрозділ - самостійний структурний підрозділ апарату Національного агентства, що здійснює функції проведення заходів фінансового контролю.
( Пункт 2 розділу I доповнено абзацом сьомим згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 68/23 від 29.03.2023 )
Інші терміни вживаються у значеннях, наведених у Законі та прийнятих відповідно до нього інших нормативно-правових актах.
II. Порядок проведення контролю щодо повноти заповнення декларації
1. Складовими контролю щодо повноти заповнення декларації (далі - контроль) є:
1) первинний контроль щодо повноти заповнення декларації, що проводиться Національним агентством за допомогою програмних засобів Реєстру щодо всіх декларацій;
2) вторинний контроль щодо повноти заповнення декларації, що проводиться Національним агентством через уповноважених осіб щодо декларацій, включених до переліку, передбаченого пунктом 4 цього розділу (далі - вторинний контроль).
2. Первинний контроль щодо повноти заповнення декларації проводиться шляхом порівняння відображених у декларації відомостей з відомостями інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, у тому числі тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, інших джерел інформації.
Вторинний контроль проводиться шляхом підтвердження або спростування уповноваженими особами результатів первинного контролю щодо повноти заповнення декларації.
3. На підставі результатів порівняння, передбаченого абзацом першим пункту 2 цього розділу, Реєстр в автоматичному режимі розраховує показник ступеня повноти відомостей у декларації.
4. За показником ступеня повноти відомостей у декларації формується перелік декларацій від декларації з найвищим показником ступеня повноти відомостей у декларації до декларації з найнижчим показником ступеня повноти відомостей у декларації.
5. До переліку, передбаченого пунктом 4 цього розділу, не включається декларація:
щодо якої проводиться повна перевірка;
щодо якої складено у встановленому порядку довідку про результати проведення повної перевірки декларації;
щодо якої проводиться вторинний контроль;
щодо якої проведено контроль і складено відповідний акт;
яка подана за інший період, ніж два останні звітні роки;
( Абзац шостий пункту 5 розділу II в редакції Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 68/23 від 29.03.2023 )
яка не є останньою поданою декларацією за той самий звітний рік.
6. Вторинний контроль проводиться, починаючи від декларацій, що мають найвищий показник ступеня повноти відомостей у декларації.
( Пункт 6 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Національного агентства з питань запобігання корупції № 68/23 від 29.03.2023 )
7. Обов’язки з проведення вторинного контролю автоматизовано розподіляються між уповноваженими особами.
8. Проведення контролю не є перешкодою для проведення повної перевірки відповідної декларації.
9. Під час проведення контролю Національне агентство використовує такі джерела інформації:
1) інформаційно-телекомунікаційні і довідкові системи, реєстри, банки даних, у тому числі ті, що містять інформацію з обмеженим доступом, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, а також відкриті бази даних, реєстри іноземних держав, судові рішення, які набрали законної сили, індивідуальні правові акти, інші джерела, що можуть містити інформацію, яка має відображатись у декларації;
2) документи та/або інформація, надані суб’єктом декларування, стосовно декларації якого проводиться контроль, з власної ініціативи чи за запитом Національного агентства;
3) документи та/або інформація, у тому числі з обмеженим доступом, що надходять (отримані) від державних органів, органів місцевого самоврядування, нотаріусів, суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та їх посадових осіб, спеціалістів, експертів, громадян та їх об’єднань, а також від державних та інших компетентних органів влади іноземних держав;
4) всі наявні в Національному агентстві відомості;
5) інформація та/або документи, отримані від правоохоронних органів, у тому числі з матеріалів кримінальних проваджень, дозвіл на використання яких та посилання у документах Національного агентства на які наданий слідчим, детективом або прокурором відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України.
10. З метою проведення вторинного контролю уповноважена особа має право направляти запити про надання документів чи інформації, у тому числі з обмеженим доступом, до державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, нотаріусів, суб’єктів господарювання незалежно від форми власності та їх посадових осіб, спеціалістів, експертів, громадян та їх об’єднань. Зазначені суб’єкти зобов’язані надати запитувані Національним агентством документи (копії документів) чи інформацію упродовж 10 робочих днів з дня одержання запиту.
11. У разі неможливості одержання у межах строку проведення вторинного контролю необхідних відомостей Національне агентство проводить вторинний контроль відповідно до наявних у нього відомостей, про що зазначається в акті про результати проведення контролю щодо повноти заповнення декларації.
12. З метою проведення вторинного контролю уповноважена особа може направити відповідному суб’єкту декларування запит про надання копій документів, що підтверджують достовірність зазначених у декларації відомостей, із пропозицією надати письмові пояснення відповідно до Закону. Такий запит направляється суб’єкту декларування за допомогою програмних засобів Реєстру або електронного чи поштового зв’язку.
Суб’єкт декларування не пізніше ніж на 10 робочий день з дня отримання відповідного запиту Національного агентства зобов’язаний надати або надіслати за допомогою програмних засобів Реєстру, поштового чи електронного зв’язку копії запитуваних документів (за їх наявності), а також має право надати або надіслати в такий самий спосіб письмові пояснення з питань, зазначених у запиті.
Надані суб’єктом декларування у передбачені цим пунктом строки письмові пояснення, копії підтвердних документів є обов’язковими для розгляду Національним агентством під час проведення вторинного контролю.
У разі ненадання суб’єктом декларування письмових пояснень, копій підтвердних документів Національне агентство проводить вторинний контроль на підставі наявних відомостей.
( Пункт 12 розділу II в редакції Наказу Національного агентства з питань запобігання корупції № 68/23 від 29.03.2023 )
13. Днем початку строку вторинного контролю вважається наступний робочий день за днем автоматизованого розподілу обов’язку щодо його проведення на уповноважену особу.
Вторинний контроль повинен бути завершений у строк не більше ніж 40 робочих днів з дня початку строку його проведення.
Строк здійснення вторинного контролю може бути продовжено не більше ніж на 20 робочих днів, з дати завершення основного строку вторинного контролю, у разі неможливості проведення вторинного контролю уповноваженою особою. У разі продовження строку вторинного контролю його перебіг розпочинається наступного робочого дня після завершення основного строку вторинного контролю.
Перебіг строків, передбачених цим Порядком, зупиняється на період визначеної законом заборони проведення контролю та продовжується з наступного робочого дня, що настає через 10 робочих днів з дня припинення або скасування такої заборони.
У разі неможливості проведення вторинного контролю уповноваженою особою, на яку було розподілено обов’язок проведення такого контролю, у випадках, визначених цим Порядком, керівник самостійного структурного підрозділу може ініціювати проведення повторного автоматизованого розподілу обов’язку з проведення вторинного контролю із зазначенням підстав його проведення та/або продовження строків здійснення вторинного контролю.
Продовження строку проведення вторинного контролю та/або повторний автоматизований розподіл обов’язків з проведення вторинного контролю здійснюється у випадках:
тимчасової непрацездатності уповноваженої особи у зв’язку з хворобою, відрядженням або відпусткою упродовж більше ніж 10 робочих днів;
тимчасової непрацездатності уповноваженої особи у зв’язку з хворобою, відрядженням або відпусткою, що настає за 10 робочих днів до завершення строку проведення вторинного контролю;
звільнення, зміни посадових обов’язків уповноваженої особи на такі, що не передбачають проведення вторинного контролю;
наявності в уповноваженої особи потенційного або реального конфлікту інтересів у зв’язку з проведенням вторинного контролю, що з’ясувалось під час його проведення.

................
Перейти до повного тексту