1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 липня 2021 р. № 750
Київ
Щодо сприяння впровадженню технологічного підходу "Індустрія 4.0" в Україні
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Погодитися із пропозицією Міністерства економіки щодо необхідності впровадження технологічного підходу "Індустрія 4.0".
2. Затвердити Положення про впровадження технологічного підходу "Індустрія 4.0", що додається.
3. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:
сприяти утворенню та діяльності центрів впровадження технологічного підходу "Індустрія 4.0" у відповідних регіонах;
з метою забезпечення соціально-економічного розвитку регіонів розглянути питання про створення цільових фондів для фінансування проектів впровадження технологічного підходу "Індустрія 4.0" зазначених центрів у відповідних регіонах.
4. Міністерству економіки, обласним, Київській міській державним адміністраціям сприяти утворенню протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою не менше ніж трьох центрів впровадження технологічного підходу "Індустрія 4.0".
Прем'єр-міністр України Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 67
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 липня 2021 р. № 750
ПОЛОЖЕННЯ
про впровадження технологічного підходу "Індустрія 4.0"
1. Це Положення визначає основні засади впровадження технологічного підходу "Індустрія 4.0" (далі - Індустрія 4.0).
2. Індустрія 4.0 передбачає комплексну цифровізацію та автоматизацію виробничих процесів і управління у реальному секторі економіки.
3. Впровадження Індустрії 4.0 в Україні забезпечують центри впровадження Індустрії 4.0 (далі - центри) і суб’єкт господарювання, який належить до сфери управління Мінекономіки та утворений з метою сприяння впровадженню бізнес-інновацій, цифрових інновацій в Україні (далі - інноваційний хаб).
4. Основними завданнями інноваційного хабу є:
координація та здійснення заходів щодо надання державної підтримки впровадження інновацій у реальному секторі економіки;
надання консультаційних послуг щодо впровадження інновацій у реальному секторі економіки;
проведення конкурсів з відбору проектів впровадження інновацій у реальному секторі економіки для надання державної підтримки.
5. Центр утворюється на базі інфраструктури закладів вищої освіти, наукових установ, наукових та індустріальних парків за ініціативою, зокрема, місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання.
Центр може бути утворений як юридична особа або відокремлений структурний підрозділ наукового парку, закладу вищої освіти, наукової установи з метою розроблення та впровадження перспективних технологій, ефективної підготовки відповідних спеціалістів, організації та проведення інформаційно-просвітницьких заходів, формування зв’язків між підприємствами - розробниками технологій, виробничими підприємствами, закладами вищої освіти, науковими установами, органами державної влади, об’єднаннями громадян.
6. У центрі утворюється наукова рада, яка діє на громадських засадах та складається, зокрема, з представників засновників центру, органу місцевого самоврядування, місцевого органу виконавчої влади, представника закладу вищої освіти, профіль якого відповідає завданням центру, інноваційного хабу.
Наукова рада, зокрема, визначає завдання та плани діяльності центру, розглядає звіти про його діяльність та надає відповідні пропозиції.
7. Основними завданнями центру є:
популяризація Індустрії 4.0 у реальному секторі економіки;
сприяння розвитку співпраці між підприємствами, установами та організаціями, що впроваджують Індустрію 4.0 (далі - інноватори);
координація дій підприємств, установ та організацій, які можуть бути розробниками інновацій у сфері високотехнологічного виробництва, та навчання їх спеціалістів;

................
Перейти до повного тексту