1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 травня 2021 р. № 457
Київ
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1211
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1211 "Деякі питання реалізації Закону України "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині" (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 643) зміни, що додаються.
Прем'єр-міністр України Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 травня 2021 р. № 457
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1211
1. Пункт 2 постанови виключити.
2. Порядок надання письмової згоди живого донора на вилучення у нього анатомічних матеріалів та письмової відмови від раніше наданої такої згоди, письмової згоди або незгоди чи відкликання наданої раніше згоди на вилучення анатомічних матеріалів з тіла особи для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення її стану як незворотна смерть, а також подання письмової заяви про призначення, зміну чи відкликання повноважного представника, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 27 грудня 2018 р. № 1211
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 12 травня 2021 р. № 457)
ПОРЯДОК
надання письмової згоди живого донора на вилучення у нього анатомічних матеріалів та письмової відмови від раніше наданої такої згоди, письмової згоди або незгоди чи відкликання раніше наданої згоди на вилучення анатомічних матеріалів з тіла особи для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення її стану як незворотна смерть, а також подання письмової заяви про призначення, зміну чи відкликання повноважного представника
1. Цей Порядок визначає процедуру надання письмової згоди живого донора на вилучення у нього анатомічних матеріалів та письмової відмови від раніше наданої такої згоди, письмової згоди або незгоди чи відкликання раніше наданої згоди на вилучення анатомічних матеріалів з тіла особи для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення її стану як незворотна смерть, а також подання письмової заяви про призначення, зміну чи відкликання повноважного представника.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині" , Основах законодавства України про охорону здоров’я та інших нормативно-правових актах з питань трансплантації.
3. Кожна повнолітня дієздатна фізична особа має право у будь-який час:
надати письмову згоду на вилучення анатомічних матеріалів з тіла особи для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення її стану як незворотна смерть (смерть мозку або біологічна смерть) (далі - згода на посмертне донорство) шляхом подання заяви за формою згідно з додатком 1;
надати письмову незгоду на вилучення анатомічних матеріалів з тіла особи для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення її стану як незворотна смерть (смерть мозку або біологічна смерть) (далі - незгода на посмертне донорство) шляхом подання заяви за формою згідно з додатком 2;
відкликати письмову згоду або незгоду на вилучення анатомічних матеріалів з тіла особи для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення стану як незворотна смерть (смерть мозку або біологічна смерть) шляхом подання заяви за формою згідно з додатком 3;
подати письмову заяву про призначення повноважного представника, який після смерті особи надасть згоду на вилучення з її тіла анатомічних матеріалів для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів (далі - заява про призначення повноважного представника), за формою згідно з додатком 4;
відкликати письмову заяву про призначення повноважного представника, який після смерті особи надасть згоду на вилучення з її тіла анатомічних матеріалів для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів, шляхом подання заяви за формою згідно з додатком 5;
відмовитися бути повноважним представником для надання згоди на вилучення анатомічних матеріалів з тіла особи для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення її стану як незворотна смерть шляхом подання заяви за формою згідно з додатком 6;
надати письмову згоду живого донора на донорство анатомічних матеріалів шляхом подання заяви за формою згідно з додатком 7;
подати письмову заяву про відмову від раніше наданої згоди живого донора на донорство анатомічних матеріалів за формою згідно з додатком 8.
4. Повноважним представником може бути призначено лише повнолітню дієздатну фізичну особу, яка свідомо та добровільно надала згоду бути повноважним представником.
5. Живим донором анатомічних матеріалів може бути лише повнолітня дієздатна фізична особа, крім випадку, передбаченого статтею 14 Закону України "Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині" .
Живим донором гемопоетичних стовбурових клітин може бути також особа віком до 18 років за одночасної наявності таких умов:
відсутній повнолітній дієздатний сумісний донор за результатами медичних показань;
реципієнт є повнорідним братом або повнорідною сестрою донора;
трансплантація здійснюється для збереження життя реципієнта;
відсутні заперечення з боку донора;
вилучення гемопоетичних стовбурових клітин погоджено із спеціалізованою державною установою "Український центр трансплант-координації".
Вилучення гемопоетичних стовбурових клітин може здійснюватися також у живого донора, який не є близьким родичем або членом сім’ї реципієнта.
У живого донора може бути вилучено анатомічний матеріал лише за наявності його добровільної та усвідомленої згоди на донорство відповідного анатомічного матеріалу, наданої у письмовому вигляді за формою згідно з додатком 7.
У живого донора віком до 18 років може бути вилучено гемопоетичні стовбурові клітини виключно за наявності добровільної та усвідомленої згоди, наданої законним представником такого донора у письмовому вигляді шляхом подання заяви за формою згідно з додатком 9, та за умови проведення трансплантації такого анатомічного матеріалу повнорідному брату або повнорідній сестрі донора.
У разі коли донором гемопоетичних стовбурових клітин є особа віком від 14 до 18 років, згода на вилучення у неї гемопоетичних стовбурових клітин надається її батьками або іншими законними представниками за формою згідно з додатком 9, а також особисто нею за формою згідно з додатком 10.
У заяві щодо надання згоди на вилучення анатомічних матеріалів у живого донора обов’язково зазначається вид донорства (родинне донорство, донорство особи, яка не є близьким родичем або членом сім’ї реципієнта), а також вид анатомічного матеріалу, що пропонується для вилучення.
Особа, яка надала згоду на таке донорство, до моменту вилучення гемопоетичних стовбурових клітин у будь-який час має право відмовитися від такої згоди шляхом подання заяви за формою згідно з додатком 11.
6. Кожна наступна письмова заява особи щодо згоди або незгоди на посмертне донорство або письмова заява про відкликання раніше наданої письмової згоди або незгоди на посмертне донорство, письмова заява фізичної особи про призначення повноважного представника або письмова заява про відкликання раніше поданої письмової заяви про призначення повноважного представника скасовує раніше надану таку згоду або незгоду, заяву про призначення або відкликання повноважного представника.
Кількість заяв, які може подати фізична особа протягом свого життя, не обмежено.
7. Заяви, передбачені пунктом 3 цього Порядку, подаються фізичною особою у письмовій формі трансплант-координатору будь-якого закладу охорони здоров’я або працівнику спеціалізованої державної установи "Український центр трансплант-координації" чи шляхом заповнення електронної форми відповідної заяви через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.
Заяви щодо згоди або відмови від раніше наданої згоди на вилучення лише гемопоетичних стовбурових клітин, передбачені додатками 7-11, подаються лікуючому лікарю, який здійснюватиме їх вилучення, та долучаються до медичної документації.
8. Під час особистого подання фізичною особою відповідної заяви, передбаченої цим Порядком, трансплант-координатору, працівнику спеціалізованої державної установи "Український центр трансплант-координації" чи лікуючому лікарю встановлення особи, яка подає заяву, здійснюється шляхом пред’явлення такою особою документа, що підтверджує громадянство України, посвідчує особу чи її спеціальний статус, або паспортного документа іноземця. Встановлення особи, яка призначається повноважним представником, здійснюється шляхом пред’явлення такою особою зазначеного документа.
9. Трансплант-координатор або працівник спеціалізованої державної установи "Український центр трансплант-координації", якому подано одну із заяв, передбачених цим Порядком, протягом 24 годин вносить її до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин.
10. Трансплант-координатори, працівники спеціалізованої державної установи "Український центр трансплант-координації", лікуючі лікарі, яким подаються заяви, мають право відмовити у прийнятті заяви лише в разі подання заяви особою, яка не передбачена цим Порядком, та/або зазначення в заяві недостовірних даних.
Додаток 1
до Порядку надання письмової згоди
живого донора на вилучення у нього
анатомічних матеріалів та письмової відмови
від раніше наданої такої згоди, письмової згоди
або незгоди чи відкликання раніше наданої
згоди на вилучення анатомічних матеріалів
з тіла особи для трансплантації та/або
виготовлення біоімплантатів після визначення
її стану як незворотна смерть, а також подання
письмової заяви про призначення, зміну
чи відкликання повноважного представника
ЗАЯВА
щодо згоди на вилучення анатомічних матеріалів з тіла особи для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення стану як незворотна смерть (смерть мозку або біологічна смерть)
( Див. текст )
Додаток 2
до Порядку надання письмової згоди
живого донора на вилучення у нього
анатомічних матеріалів та письмової відмови
від раніше наданої такої згоди, письмової згоди
або незгоди чи відкликання раніше наданої
згоди на вилучення анатомічних матеріалів
з тіла особи для трансплантації та/або
виготовлення біоімплантатів після визначення
її стану як незворотна смерть, а також подання
письмової заяви про призначення, зміну
чи відкликання повноважного представника
ЗАЯВА
щодо незгоди на вилучення анатомічних матеріалів з тіла особи для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення стану як незворотна смерть (смерть мозку або біологічна смерть)
( Див. текст )
Додаток 3
до Порядку надання письмової згоди
живого донора на вилучення у нього
анатомічних матеріалів та письмової відмови
від раніше наданої такої згоди, письмової згоди
або незгоди чи відкликання раніше наданої
згоди на вилучення анатомічних матеріалів
з тіла особи для трансплантації та/або
виготовлення біоімплантатів після визначення
її стану як незворотна смерть, а також подання
письмової заяви про призначення, зміну
чи відкликання повноважного представника
ЗАЯВА
про відкликання раніше наданої згоди або незгоди на вилучення анатомічних матеріалів з тіла особи для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів після визначення стану як незворотна смерть (смерть мозку або біологічна смерть)
( Див. текст )
Додаток 4
до Порядку надання письмової згоди
живого донора на вилучення у нього
анатомічних матеріалів та письмової відмови
від раніше наданої такої згоди, письмової згоди
або незгоди чи відкликання раніше наданої
згоди на вилучення анатомічних матеріалів
з тіла особи для трансплантації та/або
виготовлення біоімплантатів після визначення
її стану як незворотна смерть, а також подання
письмової заяви про призначення, зміну
чи відкликання повноважного представника

................
Перейти до повного тексту