- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 травня 2021 р. № 463 Київ |
Про затвердження Статуту державного підприємства "Калуська теплоелектроцентраль - нова"
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Статут державного підприємства "Калуська теплоелектроцентраль - нова", що додається.
2. Виконувачу обов’язків директора державного підприємства "Калуська теплоелектроцентраль - нова" Соловію С.В. здійснити в установленому порядку заходи щодо державної реєстрації зазначеного Статуту.
Прем'єр-міністр України |
Д.ШМИГАЛЬ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 травня 2021 р. № 463
СТАТУТ
державного підприємства "Калуська теплоелектроцентраль - нова"
Загальні положення
1. Державне підприємство "Калуська теплоелектроцентраль - нова" (далі - підприємство) засноване на державній власності відповідно до наказу Міненерговугілля від 13 липня 2016 р. № 449 "Про створення шляхом виділу ДП "Калуська теплоелектроцентраль - нова".
2. Найменування підприємства:
українською мовою повне: державне підприємство "Калуська теплоелектроцентраль - нова";
англійською мовою повне: State enterprise "Kaluska teploelektrotsentral-nova";
українською мовою скорочене: ДП "Калуська ТЕЦ-нова";
англійською мовою скорочене: SE "KALUSKA TETS-NOVA".
3. Місцезнаходження підприємства: вул. Промислова, 1, м. Калуш, Івано-Франківська область, 77304, Україна.
4. Підприємство у своїй діяльності керується
Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, рішеннями суб’єкта управління, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.
5. Підприємство є правонаступником прав та обов’язків державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго", пов’язаних з діяльністю виробничої філії державного підприємства зовнішньоекономічної діяльності "Укрінтеренерго" "Калуська теплоелектроцентраль", згідно з розподільчим балансом.
Мета і предмет діяльності
6. Підприємство утворено з метою задоволення потреб споживачів на ринку продукції, що ним виробляється, і отримання на цій основі прибутку.
7. Предметом діяльності підприємства є:
1) виробництво теплової енергії та передача і постачання її споживачам;
2) виробництво електричної енергії;
3) постачання електричної енергії;
4) співробітництво в галузі електроенергетики з іноземними суб’єктами господарювання та організаціями;
5) експорт та імпорт продукції, енергетичного устаткування, технологій, матеріалів, палива (зокрема кам’яного вугілля) та послуг;
6) виробничо-господарська і постачально-збутова діяльність із забезпечення енергетичними матеріалами, комплектувальними виробами, обладнанням, продукцією, сировиною;
7) ремонт та експлуатація обладнання, будівель та споруд, переробка і реалізація відходів енергетичного виробництва;
8) проведення науково-дослідних, дослідно-конструкторських, проектних і проектно-пошукових робіт з розробки, модернізації та впровадження у виробництво нових виробів, нових технологічних процесів, нестандартного контрольно-вимірювального обладнання, системного та прикладного математичного забезпечення, систем автоматизованого проектування товарів народного споживання, засобів обчислювальної техніки, радіоелектронної апаратури;
9) дослідне виробництво та освоєння серійного виробництва виробів власних розробок та розробок інших організацій;
10) надання послуг підприємствам, установам, організаціям і населенню, зокрема інформаційних і послуг зв’язку, постачання енергоносіїв, експлуатація та ремонт електрообладнання, інших послуг;
11) підготовка та підвищення кваліфікації робітників та спеціалістів;
12) закупівля, виробництво, переробка, реалізація сільськогосподарської та іншої продукції і товарів народного споживання;
13) роздрібна торгівля, надання послуг населенню у сфері громадського харчування;
14) здійснення внутрішніх та міжнародних перевезень пасажирів і вантажів;
15) медичне обслуговування своїх працівників;
16) придбання, зберігання, використання прекурсорів за переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (
список 2 таблиці ІV);
17) виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатація (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
18) зовнішньоекономічна діяльність;
19) інші види діяльності, не заборонені законодавством.
Усі види діяльності, які згідно із законом потребують спеціальних дозволів чи ліцензій, провадяться підприємством лише після їх отримання. Під час провадження всіх видів діяльності підприємство забезпечує дотримання законодавства про надра та охорону навколишнього природного середовища.
8. Основними завданнями підприємства є:
1) виконання господарських зобов’язань, обумовлених державними контрактами та державними замовленнями, іншими договорами;
2) забезпечення необхідної якості продукції, робіт, послуг;
3) ведення бухгалтерського обліку діяльності підприємства;
4) подання органам державної статистики передбаченої законом звітності;
5) подання квартальної та річної фінансової звітності органу, до сфери управління якого воно належить, трудовому колективу на його вимогу відповідно до установчих документів та іншої звітності, передбаченої законом;
6) своєчасне подання податковим органам декларації про свої доходи, інших податкових документів, сплата податків, зборів, платежів;
7) недопущення недобросовісної конкуренції, інших порушень антимонопольного законодавства, прав та інтересів споживачів, будь-яких інших осіб;
8) раціональне використання природних ресурсів;
9) охорона навколишнього природного середовища від забруднення, іншого шкідливого впливу.
Юридичний статус підприємства
9. Підприємство є юридичною особою публічного права, заснованою на державній власності, функції з управління якою здійснює Кабінет Міністрів України (далі - суб’єкт управління).
Підприємство набуває прав та обов’язків юридичної особи з дня його державної реєстрації в установленому законом порядку.
10. Підприємство провадить свою діяльність відповідно до законодавства та цього Статуту.
11. Зміни до цього Статуту вносяться за рішенням суб’єкта управління шляхом викладення його у новій редакції та підлягають державній реєстрації в порядку, передбаченому законом.
12. Підприємство не може бути засновником іншої юридичної особи.
13. Підприємство має самостійний баланс, поточний та інші рахунки в банках, печатку із своїм найменуванням, а також може мати товарний знак, який реєструється відповідно до законодавства.
14. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах належного йому майна згідно із законодавством.
15. Держава та суб’єкт управління не несуть відповідальності за зобов’язаннями підприємства, крім випадків, передбачених
Господарським кодексом України та іншими законами.
16. Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями держави та суб’єкта управління.
17. Підприємство має право укладати договори, набувати майнових та немайнових прав, нести відповідальність, бути позивачем і відповідачем у суді відповідно до законодавства.
Майно підприємства
18. Майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання. Підприємство володіє, користується та розпоряджається належним йому майном відповідно до законодавства та цього Статуту.
19. Майно підприємства становлять виробничі і невиробничі засоби, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства.
20. Джерелами формування майна підприємства є:
державне майно, передане підприємству суб’єктом управління;
доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності підприємства;
доходи від цінних паперів;
кредити банків та інших кредиторів;
капітальні вкладення і дотації з бюджетів;
майно, придбане в інших суб’єктів господарювання, організацій та громадян у встановленому законодавством порядку;
інші джерела, не заборонені законодавством.
21. У разі передачі підприємства до сфери управління іншого суб’єкта управління об’єктами державної власності підприємство зберігає право господарського відання на закріплене за ним майно. Підприємство в установленому законодавством порядку забезпечує оформлення та державну реєстрацію речових прав на об’єкти, права на які підлягають державній реєстрації.
22. Контроль за ефективністю використання та збереженням закріпленого за підприємством майна здійснює суб’єкт управління.
23. Кошти, одержані в результаті відчуження, списання майна, що належить до основних засобів підприємства, є державною власністю і використовуються відповідно до законодавства, а також затвердженого фінансового плану.
24. Нерухоме майно підприємства, що не підлягає приватизації, не може бути відчужене, вилучене та передане до статутного капіталу господарських організацій і щодо такого майна не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути його відчуження.
25. Передача в заставу майна, що належить до основних засобів підприємства, здійснюється в установленому законодавством порядку за погодженням із суб’єктом управління.
26. Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності згідно із законодавством.
27. Збитки, завдані підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються підприємству відповідно до закону.
Розмір і порядок формування статутного капіталу та створення спеціальних (цільових) фондів
28. Статутний капітал підприємства формується шляхом передачі суб’єктом управління державного майна, коштів, цінних паперів, іншого майна та майнових прав.
29. Статутний капітал підприємства становить 25421576 (двадцять п’ять мільйонів чотириста двадцять одну тисячу п’ятсот сімдесят шість) гривень.
30. Рішення про зміну (збільшення, зменшення) розміру статутного капіталу підприємства приймається суб’єктом управління з урахуванням відомостей річної фінансової звітності підприємства.
31. Зміни, що вносяться до цього Статуту у зв’язку із зміною (збільшенням, зменшенням) розміру статутного капіталу, підлягають державній реєстрації.
32. Підприємство створює за рахунок прибутку спеціальні (цільові) фонди, призначені для покриття витрат, пов’язаних з його діяльністю:
амортизаційний фонд;
фонд розвитку виробництва;
фонд споживання (оплати праці);
резервний фонд.
33. Амортизаційний фонд створюється за рахунок прибутку підприємства і призначається для відтворення основних засобів (устаткування, машин, будівель тощо).
34. Фонд розвитку виробництва створюється за рахунок коштів відрахувань від чистого прибутку в порядку, передбаченому законодавством. Кошти фонду використовуються для розвитку матеріально-технічної бази підприємства.
35. Фонд споживання (оплати праці) створюється в розмірах, які визначаються згідно із законодавством.
36. Резервний фонд створюється у відсотках фонду споживання (оплати праці) і призначений для покриття витрат, які пов’язані з відшкодуванням збитків та позапланових витрат.
37. Формування та використання спеціальних (цільових) фондів здійснюється відповідно до затвердженого в установленому законодавством порядку фінансового плану підприємства.
38. Джерелом формування фінансових ресурсів підприємства є прибуток (дохід), амортизаційні відрахування, кошти, одержані від продажу цінних паперів, безоплатні або благодійні внески членів трудового колективу, підприємств, організацій, громадян та інші надходження (включаючи централізовані капітальні вкладення та кредити).
Права та обов’язки підприємства
39. Для досягнення мети своєї діяльності підприємство має право:
1) самостійно планувати свою діяльність, визначати стратегію та основні напрями своєї діяльності відповідно до стратегічного плану розвитку підприємства, затвердженого суб’єктом управління;
2) реалізовувати свою продукцію, роботи і послуги за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством, - за державними регульованими цінами;
3) придбавати, випускати та реалізовувати цінні папери відповідно до законодавства;
4) утворювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, затверджувати положення про них, відкривати рахунки в банках;
5) обирати предмет договору, визначати зобов’язання, будь-які інші умови господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству;
6) об’єднуватися в установленому законом порядку з іншими суб’єктами господарювання.
40. Підприємство зобов’язане:
1) забезпечувати своєчасну сплату податків і зборів до бюджету згідно із законом;
2) відповідно до державного контракту, державного замовлення, укладених договорів забезпечувати виробництво та поставку продукції і товарів;
................Перейти до повного тексту