1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 20 січня 2021 р. № 39
Київ
Про реалізацію в м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства цифрової трансформації, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Державного центру зайнятості щодо проведення у 2021 році в м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій (далі — експеримент).
2. Затвердити Порядок проведення в м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій, що додається.
3. Фінансування експерименту здійснити за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
4. Міністерству цифрової трансформації, Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства за участю Державного центру зайнятості протягом двох місяців після завершення експерименту підготувати спільний звіт про результати його проведення та оприлюднити звіт на своїх офіційних веб-сайтах.
Прем’єр-міністр України Д. ШМИГАЛЬ
Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 січня 2021 р. № 39
ПОРЯДОК
проведення в м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає механізм організації та проведення в
м. Києві експерименту з професійного навчання зареєстрованих безробітних для потреб роботодавців сфери інформаційних технологій (далі — експеримент).
2. Організація експерименту здійснюється Мінцифри, Мінекономіки, Державним центром зайнятості.
3. Уповноваженим органом з проведення експерименту від Державного центру зайнятості є Київський міський центр зайнятості.
4. Учасниками експерименту є роботодавці сфери інформаційних технологій (далі — роботодавці), суб’єкти освітньої діяльності, що надають послуги в системі неформальної освіти (далі — суб’єкти освітньої діяльності), та зареєстровані безробітні, які мають право на отримання соціальних послуг з професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації (далі — професійне навчання) відповідно до Законів України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" та "Про зайнятість населення" (далі — безробітні).
5. Перелік освітніх програм, за якими проводиться експеримент, формується Мінцифри на основі звернень роботодавців та оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінцифри та Київського міського центру зайнятості.
6. Фінансування професійного навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в межах затверджених кошторисних призначень на такі цілі у 2021 році.
Організація відбору суб’єктів освітньої діяльності
7. Відбір суб’єктів освітньої діяльності для організації професійного навчання безробітних для потреб роботодавців на період проведення експерименту (далі — відбір) здійснюється Мінцифри.
Початком відбору вважається дата оприлюднення оголошення про початок проведення експерименту на офіційних веб-сайтах Мінцифри та Державного центру зайнятості.
Критерії відбору оприлюднюються на офіційних веб-сайтах Мінцифри та Київського міського центру зайнятості.
8. Тривалість подання документів суб’єктами освітньої діяльності для участі у відборі не може перевищувати 10 робочих днів.
9. Мінцифри розміщує на своєму офіційному веб-сайті:
перелік необхідних документів для участі у відборі;
контактну інформацію для подачі суб’єктами освітньої діяльності документів (поштову адресу, найменування структурного підрозділу або прізвище, ім’я, по батькові посадової особи, відповідальної за прийом пропозицій, контактний телефон, години прийому).
10. Суб’єкт освітньої діяльності повинен відповідати таким критеріям відбору:
місце розташування суб’єкта освітньої діяльності — в межах м. Києва;
вид економічної діяльності — у сфері професійної (професійно-технічної) освіти/навчання або у сфері консультування з питань інформатизації чи компјютерного програмування;
досвід суб’єкта освітньої діяльності у наданні освітніх послуг за освітніми програмами, визначеними для експерименту, становить не менше ніж п’ять років;
вартість освітніх послуг суб’єкта освітньої діяльності на одного безробітного за заявленою освітньою програмою не перевищує 30 тис. гривень;
наявність матеріально-технічного, навчально-методичного та кадрового забезпечення суб’єкта освітньої діяльності, необхідного для повного виконання робочих навчальних планів та освітніх програм.
11. Для участі у відборі суб’єкт освітньої діяльності подає такі документи:
інформацію про суб’єкта освітньої діяльності та наявність у нього досвіду в наданні освітніх послуг за освітніми програмами, визначеними для експерименту, кількість випускників, які отримали освітні послуги за заявленою освітньою програмою, відсоток випускників, які працевлаштувалися у сфері інформаційних технологій за останні два роки;
робочі навчальні плани та освітні програми, за якими планується здійснювати професійне навчання безробітних;
кошторис витрат на професійне навчання одного безробітного за весь період навчання за освітньою програмою;
інформацію про матеріально-технічне, навчально-методичне та кадрове забезпечення суб’єкта освітньої діяльності, складену в довільній формі;
інформацію про доступність будівель, споруд і приміщень суб’єкта освітньої діяльності для осіб з особливими освітніми потребами, складену в довільній формі.
12. Відбір проводить комісія, до складу якої входять посадові особи Мінцифри, представники роботодавців сфери інформаційних технологій, представник громадської організації, що представляє інтереси працівників сфери інформаційних технологій, у загальній кількості до п’яти осіб.
Строк роботи комісії не може перевищувати 30 робочих днів.
Персональний склад комісії затверджується наказом Мінцифри. Комісія обирає голову та його заступника.
Організаційною формою роботи комісії є засідання.
Засідання комісії вважається правоможним, якщо у ньому беруть участь не менше ніж дві третини її членів.
Рішення комісії про відбір суб’єктів освітньої діяльності ухвалюється більшістю голосів членів комісії та оформлюється протоколом, який підписують усі члени комісії, що брали участь у засіданні.
У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови комісії, а за відсутності голови — його заступника.
Основними завданнями комісії є:
перевірка комплектності та правильності інформації, зазначеної у документах, що подані для участі в експерименті, та реєстрація таких документів в установленому порядку;
розгляд поданих документів з метою визначення їх відповідності критеріям відбору;
формування за результатами відбору переліку суб’єктів освітньої діяльності для участі в експерименті.
13. Комісія протягом 10 робочих днів з дня отримання від суб’єкта освітньої діяльності документів перевіряє їх комплектність і правильність зазначеної у документах інформації, відповідність суб’єкта освітньої діяльності критеріям відбору та за наявності аргументованих зауважень письмово повідомляє про них суб’єкту освітньої діяльності.
Суб’єкти освітньої діяльності — учасники відбору мають право замінити, відкликати подані документи або внести до них зміни протягом 10 робочих днів з дня отримання письмових зауважень комісії.
У разі коли суб’єкт освітньої діяльності не подав в установлений строк необхідні документи з урахуванням аргументованих зауважень комісії, він до участі у відборі не допускається.
Робота комісії вважається завершеною з дня ухвалення комісією рішення про відбір суб’єктів освітньої діяльності.
14. За результатами відбору формується перелік суб’єктів освітньої діяльності, що братимуть участь в експерименті (із зазначенням інформації про суб’єкта освітньої діяльності (найменування суб’єкта освітньої діяльності, місце розташування, назва освітньої програми, за якою здійснюватиметься навчання, строк навчання, вартість навчання одного безробітного за весь період навчання, матеріально-технічне, навчально-методичне та кадрове забезпечення), який оприлюднюється на офіційних веб-сайтах Мінцифри та Київського міського центру зайнятості.
Організація відбору кандидатів для проходження
професійного навчання
15. Відбір кандидатів для проходження професійного навчання під час реалізації експерименту (далі — кандидати) здійснюється на добровільній основі з числа осіб, зареєстрованих у Київському міському центрі зайнятості як безробітні, з дотриманням вимог законодавства.
Критерії відбору кандидатів затверджуються наказом Київського міського центру зайнятості.
16. Для здійснення відбору кандидатів у Київському міському центрі зайнятості утворюється комісія, до складу якої входять представники Київського міського центру зайнятості у загальній кількості до п’яти осіб (далі — комісія Центру зайнятості).
Персональний склад комісії Центру зайнятості затверджується наказом Київського міського центру зайнятості. Комісія Центру зайнятості обирає голову та його заступника.
Організаційною формою роботи комісії Центру зайнятості є засідання.
Засідання комісії Центру зайнятості вважається правоможним, якщо у ньому беруть участь не менше ніж дві третини її членів.
Рішення комісії Центру зайнятості про відбір кандидатів ухвалюється більшістю голосів та оформлюється протоколом, який підписують усі члени комісії Центру зайнятості, що брали участь у засіданні.
У разі рівного розподілу голосів членів комісії Центру зайнятості вирішальним є голос голови комісії Центру зайнятості, а за відсутності голови — його заступника.
Завданнями комісії Центру зайнятості в частині відбору кандидатів є:
оцінювання кандидатів за критеріями відбору;
відбір кандидатів для направлення для професійного навчання;
роз’яснення кандидатам особливостей, пов’язаних з проходженням професійного навчання.
17. Відбір кандидатів здійснюється у два етапи після оприлюднення переліку освітніх програм.
18. На першому етапі відбору проводиться спеціалізоване комп’ютерне тестування, яке для цілей експерименту розробляється і затверджується Мінцифри та розміщується на Освітньому порталі державної служби зайнятості.
Попередні співбесіди з кандидатами, їх спрямування на тестування та надання доступу до тестів проводяться кар’єрними радниками філій Київського міського центру зайнятості.

................
Перейти до повного тексту