1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 квітня 2021 р. № 384
Київ
Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств
Кабінет Міністрів України
постановляє:
Внести зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 106 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 22, ст. 728, № 89, ст. 2954; 2019 р., № 21, ст. 711, № 96, ст. 3168; 2020 р., № 47, ст. 1498, № 73, ст. 2317, № 93, ст. 3004), виклавши його в редакції, що додається.
Прем'єр-міністр України Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 7 лютого 2018 р. № 106
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 21 квітня 2021 р. № 384)
ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників", які спрямовуються на фінансову підтримку розвитку фермерських господарств (далі - бюджетні кошти).
2. Головним розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки.
Розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня, що спрямовуються на фінансову підтримку шляхом виділення бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар), є Український державний фонд підтримки фермерських господарств (далі - Укрдержфонд).
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, що спрямовуються на фінансову підтримку шляхом виділення спеціальної бюджетної дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства, є структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку.
3. Фінансова підтримка надається:
фермерському господарству, яке має чистий дохід (виручку) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік до 20000000 гривень, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення;
зареєстрованому в поточному році фермерському господарству, у власності та/або користуванні якого перебувають землі сільськогосподарського призначення, незалежно від обсягу чистого доходу (виручки).
Зазначені фермерські господарства є одержувачами фінансової підтримки, передбаченої цим Порядком (далі - одержувачі).
4. Фінансова підтримка не надається одержувачам:
стосовно яких порушено справу про банкрутство;
яких в установленому порядку визнано банкрутами;
які перебувають на стадії ліквідації;
які мають на 1 число місяця, в якому буде прийматися рішення щодо здійснення виплат, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС, а також перед Укрдержфондом та його регіональними відділеннями за бюджетною програмою "Надання кредитів фермерським господарствам";
які не провадили господарську діяльність протягом трьох попередніх років (крім новостворених);
щодо яких виявлено факти незаконного одержання та/або нецільового використання бюджетних коштів.
Наявність обставин, зазначених в абзацах другому - четвертому цього пункту, перевіряється уповноваженим банком, Укрдержфондом та структурними підрозділами облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій з питань агропромислового розвитку, з урахуванням інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, розміщеного на офіційному веб-сайті Мін’юсту.
5. Фінансова підтримка надається одержувачам за такими напрямами:
часткова компенсація витрат фермерським господарствам, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (крім новостворених);
фінансова підтримка новостворених фермерських господарств для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг;
бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) - новоствореним фермерським господарствам;
спеціальна бюджетна дотація за утримання корів усіх напрямів продуктивності фермерському господарству, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства.
Розподіл бюджетних коштів за напрямами, передбаченими цим пунктом, затверджується Мінекономіки.
6. Фінансова підтримка за напрямами, визначеними абзацами другим та третім пункту 5 цього Порядку, надається через уповноважені банки, що підписали з Мінекономіки Меморандум про загальні засади співробітництва (далі - уповноважений банк).
Меморандум підписується з уповноваженими банками, відібраними відповідно до Порядку відбору банків, через які здійснюється виплата пенсій, грошової допомоги, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням та заробітної плати працівникам бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 р. № 1231 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 39, ст. 1762; 2020 р., № 6, ст. 278, № 93, ст. 3004).
Форми заявок для отримання фінансової підтримки затверджуються Мінекономіки.
7. Часткова компенсація витрат фермерським господарствам, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (крім новостворених) за напрямами зоотехнія, ветеринарія, агрономія, оподаткування в сільському господарстві, бухгалтерський облік в сільському господарстві, управлінський облік, органічне виробництво, залучення фінансово-кредитних ресурсів, впровадження систем безпечності під час виробництва харчових продуктів і кормів для тварин, екологічне управління та зовнішньоекономічна діяльність надається у розмірі 90 відсотків вартості, але не більше ніж 10000 гривень (далі - часткова компенсація).
Для отримання часткової компенсації одержувач подає уповноваженому банку заявку та такі документи:
копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 8-1 Закону України "Про фермерське господарство"), дійсну на дату подання заявки;
копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік;
копію сертифіката на право надання дорадчих послуг, виданого сільськогосподарській дорадчій службі, яка зареєстрована відповідно до Закону України "Про сільськогосподарську дорадчу діяльність" та з якою укладено договір;
копію договору про надання дорадчих послуг;
копію акта про надання дорадчої послуги;
копію платіжного доручення про оплату послуг згідно з договором.
Граничний строк подання документів для отримання часткової компенсації - 15 листопада поточного року.
Подаються оригінали або належним чином засвідчені копії документів в електронній або паперовій формі.
Уповноважені банки формують реєстри одержувачів часткової компенсації витрат, пов’язаних з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (далі - реєстри), і щомісяця до 10 числа, але не пізніше 20 листопада поточного року, подають їх до Мінекономіки в електронній та паперовій формі.
Мінекономіки на підставі поданих уповноваженими банками реєстрів:
формує щомісяця до 15 числа, але не пізніше 25 листопада поточного року, перелік одержувачів на отримання часткової компенсації і надсилає його ДПС та Укрдержфонду з метою проведення перевірки наявності обставин, зазначених в абзаці п’ятому пункту 4 цього Порядку;
виключає на підставі інформації від ДПС та Укрдержфонду, наданої протягом п’яти календарних днів, з переліку одержувачів, щодо яких виявлено наявність обставин, зазначених в абзаці п’ятому пункту 4 цього Порядку, і формує протягом двох робочих днів з дати отримання інформації від ДПС та Укрдержфонду, але не пізніше 5 грудня поточного року, перелік одержувачів у розрізі уповноважених банків для виплати часткової компенсації;
затверджує протягом десяти робочих днів, але не пізніше 10 грудня поточного року, розподіл бюджетних коштів між уповноваженими банками в межах бюджетних асигнувань пропорційно визначеній потребі в компенсації.
Мінекономіки перераховує з рахунка, відкритого в Казначействі, уповноваженим банкам бюджетні кошти на підставі:
підписаного Мінекономіки з уповноваженим банком Меморандуму про загальні засади співробітництва;
розподілу бюджетних коштів між уповноваженими банками;
реєстру у розрізі уповноважених банків для виплати часткової компенсації.
Уповноважений банк протягом трьох банківських днів з дати отримання коштів від Мінекономіки перераховує їх на поточні рахунки одержувачів та протягом двох робочих днів інформує Мінекономіки про перерахування коштів.
Форму реєстру затверджує Мінекономіки.
8. Фінансова підтримка новостворених фермерських господарств у період їх становлення (перші три роки після створення) для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг за напрямами зоотехнія, ветеринарія, агрономія, оподаткування в сільському господарстві, бухгалтерський облік в сільському господарстві, управлінський облік, органічне виробництво, екологічне управління, залучення фінансово-кредитних ресурсів та диверсифікація сільськогосподарської діяльності (далі - фінансова підтримка) надається один раз у розмірі, що не перевищує 36000 гривень, за умови попередньо укладеного до кінця поточного бюджетного періоду договору та на підставі акта/актів виконаних робіт.
Договір укладається між одержувачем та сільськогосподарською дорадчою службою або сільськогосподарським дорадником/експертом-дорадником, зареєстрованим у встановленому законодавством порядку суб’єктом підприємницької діяльності.
Для отримання фінансової підтримки одержувач подає уповноваженому банку заявку та такі документи:
копію статуту фермерського господарства (для юридичної особи) або копію договору (декларації) про створення сімейного фермерського господарства (для фермерських господарств, що створені без набуття статусу юридичної особи відповідно до статті 8-1 Закону України "Про фермерське господарство"), актуальну на дату подання заявки;
копію фінансового документа, що підтверджує наявність чистого доходу (виручки) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній рік, а фермерські господарства, які зареєстровані в поточному році, - копію фінансового звіту або податкову декларацію платника податку за останній звітний період;
копію сертифіката на право надання дорадчих послуг, виданого сільськогосподарській дорадчій службі, або кваліфікаційного свідоцтва сільськогосподарського дорадника/експерта-дорадника, які зареєстровані відповідно до Закону України "Про сільськогосподарську дорадчу діяльність" та з якими укладено договір;
копію договору про надання сільськогосподарських дорадчих послуг;
акт/акти виконаних робіт.
Подаються оригінали або належним чином засвідчені копії документів в електронній або паперовій формі.
Граничний строк подання документів для отримання фінансової підтримки - 15 листопада поточного року.
Уповноважені банки формують реєстри одержувачів фінансової підтримки для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг і щомісяця до 10 числа, але не пізніше 20 листопада поточного року, подають їх до Мінекономіки в електронній та паперовій формі.
Мінекономіки на підставі поданих уповноваженими банками реєстрів одержувачів фінансової підтримки для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг:
формує щомісяця до 15 числа, але не пізніше 25 листопада поточного року, перелік одержувачів фінансової підтримки для отримання сільськогосподарських дорадчих послуг і надсилає його ДПС та Укрдержфонду з метою проведення перевірки наявності обставин, зазначених в абзаці п’ятому пункту 4 цього Порядку;
виключає на підставі інформації від ДПС та Укрдержфонду, наданої протягом п’яти календарних днів, з переліку одержувачів, щодо яких виявлено наявність обставин, зазначених в абзаці п’ятому пункту 4 цього Порядку, і формує протягом двох робочих днів з дати отримання інформації від ДПС та Укрдержфонду, але не пізніше 5 грудня поточного року, перелік одержувачів у розрізі уповноважених банків для виплати фінансової підтримки;
затверджує протягом десяти робочих днів, але не пізніше 10 грудня поточного року, розподіл бюджетних коштів між уповноваженими банками в межах бюджетних асигнувань пропорційно визначеній потребі у фінансовій підтримці.

................
Перейти до повного тексту