- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 23 грудня 2021 р. № 1383
Київ
Про затвердження Статуту державного підприємства "Лисичанська теплоелектроцентраль"
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Статут державного підприємства "Лисичанська теплоелектроцентраль", що додається.
Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
Інд. 25 | |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 23 грудня 2021 р. № 1383
СТАТУТ
державного підприємства "Лисичанська теплоелектроцентраль"
Загальні положення
1. Державне підприємство "Лисичанська теплоелектроцентраль" (далі - підприємство) засноване на державній власності згідно з наказом Міністерства енергетики від 19 травня 1998 р. № 74 на базі відособленого підрозділу "Лисичанська ТЕЦ" Державної акціонерної енергопостачальної компанії "Луганськобленерго".
2. Найменування підприємства:
українською мовою повне: державне підприємство "Лисичанська теплоелектроцентраль";
англійською мовою повне: State Еnterprise "Lysychanska teploelektrotsentral";
українською мовою скорочене: ДП "Лисичанська теплоелектроцентраль";
англійською мовою скорочене: SЕ "Lysychanska teploelektrotsentral".
3. Місцезнаходження підприємства: Україна, 93105, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Енергетиків, 98.
4. Підприємство у своїй діяльності керується
Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, рішеннями суб’єкта управління, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.
5. Підприємство є правонаступником прав та обов’язків відособленого підрозділу "Лисичанська ТЕЦ" Державної акціонерної енергопостачальної компанії "Луганськобленерго" згідно з розподільчим балансом.
Мета та предмет діяльності
6. Підприємство утворене з метою виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг для отримання прибутку, що досягається шляхом:
забезпечення виконання договірних зобов’язань із виробництва, постачання електричної та теплової енергії на внутрішній ринок;
перспективного розвитку та підтримання наявних потужностей виробництва;
підвищення ефективності виробництва та збільшення прибутку;
підвищення конкурентоспроможності продукції на ринку;
реалізації широкомасштабних інвестиційних проектів, формування ефективних організаційних зв’язків між підрозділами, що входять до складу підприємства;
реалізації економічних та соціальних потреб працівників підприємства.
7. Предметом господарської діяльності підприємства є:
1) виробництво теплової та електричної енергії;
2) постачання теплової та електричної енергії;
3) забезпечення споживачів продукцією, виробленою згідно з договорами постачання, купівлі-продажу;
4) матеріально-технічне забезпечення виробництва продукції, надання послуг через систему прямих договорів, угод або через біржі та інші організації;
5) придбання, використання, зберігання етилового спирту;
6) реалізація власної продукції, відходів виробництва, вторинної сировини за цінами і тарифами, встановленими самостійно або на договірних засадах, а у випадках, передбачених законодавством, за державними цінами і тарифами;
7) організація збуту продукції (робіт, послуг);
8) організація управління виробництвом, розвиток ринкових відносин;
9) технічне обслуговування та експлуатація телекомутаційних мереж і надання в користування каналів місцевого електрозв’язку;
10) здійснення заходів із комплексного використання природних ресурсів і ресурсозбереження;
11) розвиток виробничо-господарського комплексу підприємства, підвищення продуктивності праці, максимальне використання внутрішніх резервів, інтенсифікація виробничих процесів;
12) впровадження нових засобів запобігання виробничому травматизму та аваріям;
13) провадження діяльності із забезпечення пасажирських і вантажних перевезень автомобільним транспортом;
14) операції з цінними паперами;
15) ремонт і технічне обслуговування автомобілів, іншої автомобільної техніки та механізмів;
16) виконання будівельно-монтажних робіт;
17) очищення власних зворотних вод;
18) виконання робіт із монтажу, реконструкції та ремонту парових і водогрійних котлів, ємностей, що працюють під тиском, трубопроводів та іншого обладнання.
8. Підприємство може провадити інші види діяльності, якщо вони не суперечать меті його діяльності і не заборонені законодавством.
9. Види діяльності, які підлягають ліцензуванню чи одержанню спеціальних дозволів, провадяться підприємством після одержання відповідних дозволів та ліцензій.
10. Під час провадження всіх видів діяльності підприємство забезпечує дотримання законодавства про надра та охорону навколишнього природного середовища.
Юридичний статус підприємства
11. Підприємство є юридичною особою публічного права, заснованою на державній власності, функції з управління якою здійснює Кабінет Міністрів України (далі - суб’єкт управління).
Підприємство набуває прав та обов’язків юридичної особи з дня його державної реєстрації.
12. Підприємство провадить свою діяльність відповідно до законодавства та цього Статуту.
13. Зміни до Статуту підприємства вносяться за рішенням суб’єкта управління шляхом викладення його в новій редакції та підлягають державній реєстрації в порядку, передбаченому законом.
14. Підприємство не може бути засновником іншої юридичної особи.
15. Підприємство має самостійний баланс, поточний та інші рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням, а також може мати товарний знак, який реєструється відповідно до законодавства.
16. Підприємство несе відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах належного йому майна згідно із законодавством.
17. Держава та суб’єкт управління не несуть відповідальності за зобов’язаннями підприємства, крім випадків, передбачених
Господарським кодексом України та іншими законами.
18. Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями держави та суб’єкта управління.
19. Підприємство має право укладати договори, набувати майнових та немайнових прав, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у суді відповідно до законодавства.
Майно підприємства
20. Майно підприємства є державною власністю і закріплюється за ним на праві господарського відання. Підприємство здійснює право господарського відання згідно із законодавством та цим Статутом.
21. Майно підприємства становлять виробничі та невиробничі засоби, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі підприємства.
22. Джерелами формування майна підприємства є:
державне майно, передане підприємству суб’єктом управління;
доходи, одержані від реалізації продукції, послуг, інших видів господарської діяльності підприємства;
доходи від цінних паперів;
кредити банків та інших кредиторів;
капітальні вкладення та дотації з бюджетів;
майно, придбане в інших суб’єктів господарювання, організацій та громадян в установленому законодавством порядку;
інші джерела, не заборонені законодавством.
23. У разі передачі підприємства до сфери управління іншого органу управління підприємство зберігає право господарського відання на закріплене за ним майно. Підприємство в установленому законодавством порядку забезпечує оформлення та державну реєстрацію речових прав на об’єкти, права на які підлягають державній реєстрації.
24. Контроль за ефективністю використання та збереження закріпленого за підприємством майна здійснює суб’єкт управління.
25. Кошти, одержані в результаті відчуження, списання майна, що належить до основних засобів підприємства, є державною власністю і використовуються відповідно до законодавства, а також затвердженого фінансового плану.
26. Нерухоме майно підприємства, що не підлягає приватизації, не може бути відчужене, вилучене та передане до статутного капіталу господарських організацій і щодо такого майна не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути його відчуження.
27. Передача в заставу майна, що належить до основних засобів підприємства, здійснюється в установлений законодавством спосіб за погодженням із суб’єктом управління.
28. Підприємство здійснює володіння, користування землею та іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності згідно із законодавством.
29. Збитки, завдані підприємству в результаті порушення його майнових прав громадянами, юридичними особами і державними органами, відшкодовуються підприємству відповідно до закону.
Розмір і порядок формування статутного капіталу та створення спеціальних (цільових) фондів
30. Статутний капітал підприємства створюється суб’єктом управління з державного нерухомого майна, коштів, цінних паперів, іншого майна та майнових прав.
31. Статутний капітал підприємства становить 20197000 (двадцять мільйонів сто дев’яносто сім тисяч) гривень.
32. Статутний капітал підприємства може бути збільшено або зменшено за рішенням суб’єкта управління.
33. Зміни, що вносяться до Статуту підприємства у зв’язку із зміною (збільшенням, зменшенням) розміру статутного капіталу, підлягають державній реєстрації.
34. Підприємство створює за рахунок прибутку спеціальні (цільові) фонди, призначені для покриття витрат, пов’язаних із його діяльністю:
амортизаційний фонд;
фонд розвитку виробництва;
фонд споживання (оплати праці);
резервний фонд.
35. Амортизаційний фонд створюється за рахунок амортизаційних відрахувань і призначається для відтворення основних засобів (устаткування, машин, будівель тощо), які в процесі виробництва піддаються фізичному та моральному зносу, через що втрачають частину споживчої вартості.
36. Фонд розвитку виробництва створюється за рахунок коштів відрахувань від чистого прибутку в порядку, передбаченому законодавством. Кошти фонду використовуються для розвитку матеріально-технічної бази підприємства.
37. Фонд споживання (оплати праці) створюється в розмірах, які визначаються згідно із законодавством.
38. Резервний фонд підприємства створюється у відсотках фонду споживання (оплати праці) і призначений для покриття витрат, які пов’язані з відшкодуванням збитків та позапланових витрат.
39. Джерелом формування фінансових ресурсів підприємства є прибуток (дохід), амортизаційні відрахування, кошти, одержані від продажу цінних паперів, безоплатні або благодійні пожертви членів трудового колективу, підприємств, організацій, громадян та інші надходження (включаючи централізовані капітальні вкладення та кредити).
40. Використання фондів здійснюється відповідно до затвердженого фінансового плану підприємства.
Права та обов’язки підприємства
41. Для досягнення мети своєї діяльності підприємство має право:
1) самостійно планувати діяльність, визначати стратегію та основні напрями діяльності відповідно до стратегічного плану розвитку підприємства, затвердженого суб’єктом управління;
2) реалізовувати свою продукцію, роботи і послуги за цінами, що формуються відповідно до умов економічної діяльності, а у випадках, передбачених законодавством, за державними регульованими цінами;
3) придбавати, випускати та реалізовувати цінні папери відповідно до законодавства;
4) утворювати філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи, затверджувати положення про них, відкривати рахунки в банках;
5) обирати предмет договору, визначати зобов’язання, будь-які інші умови господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству;
6) об’єднуватися в установленому законом порядку з іншими суб’єктами господарювання.
42. Підприємство зобов’язане:
1) забезпечувати своєчасну сплату податків і зборів до державного бюджету згідно із законом;
2) відповідно до державного контракту, державного замовлення, укладених договорів забезпечувати виробництво та поставку продукції і товарів;
3) виконувати норми і вимоги щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання та відтворення природних ресурсів і забезпечення екологічної безпеки;
4) вести первинний (оперативний) облік результатів своєї діяльності, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством;
5) складати і виконувати затверджений в установленому законодавством порядку фінансовий план;
6) дотримуватися фінансової дисципліни;
7) створювати належні умови для високопродуктивної праці, забезпечувати додержання вимог законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, загальнообов’язкового державного соціального страхування;
8) проводити інвентаризацію належного йому майна для забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та звітності;
9) дотримуватися вимог законодавства про державну таємницю;
................Перейти до повного тексту