- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Постанова
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 вересня 2021 р. № 1071 Київ |
Про затвердження Порядку взаємодії адміністрації морських рибних портів, портопунктів, місць базування суден флоту рибної промисловості та Державної екологічної інспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами (плавзасобами) забруднюючих речовин у межах акваторії порту, портопунктів та місць базування суден
1. Затвердити Порядок взаємодії адміністрації морських рибних портів, портопунктів, місць базування суден флоту рибної промисловості та Державної екологічної інспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами (плавзасобами) забруднюючих речовин у межах акваторії порту, портопунктів та місць базування суден, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
Прем'єр-міністр України |
Д.ШМИГАЛЬ |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 вересня 2021 р. № 1071
ПОРЯДОК
взаємодії адміністрації морських рибних портів, портопунктів, місць базування суден флоту рибної промисловості та Державної екологічної інспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами (плавзасобами) забруднюючих речовин у межах акваторії порту, портопунктів та місць базування суден
1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії адміністрації морських рибних портів, портопунктів, місць базування суден флоту рибної промисловості (далі - місця базування суден) та Держекоінспекції щодо забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами (плавзасобами) (далі - судна) забруднюючих речовин у межах акваторії морського рибного порту, портопунктів та місць базування суден.
Взаємодія здійснюється через адміністрації морського рибного порту, портопункту, місця базування суден (далі - адміністрація) та територіальні і міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції (далі - територіальні органи Держекоінспекції).
Дія цього Порядку не поширюється на морські термінали, що користуються акваторією морського порту та підпадають під визначення терміна "морський термінал" , яке наведено у Законі України
"Про морські порти України".
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в
Міжнародній конвенції із запобігання забрудненню з суден 1973 року,
Водному кодексі України,
Кодексі торговельного мореплавства України, Законі України
"Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів",
Правилах охорони внутрішніх морських вод і територіального моря від забруднення та засмічення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. № 269 (ЗП України, 1996 р., № 8, ст. 241; Офіційний вісник України, 2002 р., № 14, ст. 741), та інших нормативно-правових актах, прийнятих відповідно до них.
3. У разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії місць базування суден адміністрація забезпечує для виконання державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища, що реалізують повноваження в межах відповідної території (далі - державні інспектори), безперешкодний доступ до місць базування суден.
4. У разі виявлення випадків скидання із судна забруднюючих речовин, зримих плавучих часток або виникнення видимих слідів нафти, нафтовмісних або інших забруднюючих речовин у районі скидання, або якщо поряд із судном візуально спостерігаються ознаки забруднення або засмічення у межах акваторії місць базування суден:
державним інспектором - він протягом 30 хвилин за допомогою засобів фіксованого або рухомого (мобільного) зв’язку, телекомунікацій (електронного зв’язку) повідомляє про можливе забруднення або засмічення адміністрації з фіксацією у журналі, форма якого наведена у додатку;
адміністрацією - адміністрація протягом 30 хвилин за допомогою засобів фіксованого або рухомого (мобільного) зв’язку, телекомунікацій (електронного зв’язку) повідомляє про можливе забруднення або засмічення територіальному органу Держекоінспекції з фіксацією у журналі, форма якого наведена у додатку.
5. Територіальний орган Держекоінспекції та адміністрація під час отримання повідомлення про можливе забруднення або засмічення направляють своїх представників до місця виявлення можливого забруднення або засмічення, зазначеного у повідомленні.
6. Після прибуття у зазначене в повідомленні місце:
державний інспектор разом з представником адміністрації проводить обстеження (огляд) акваторії місця базування суден у районі можливого скидання забруднюючих речовин, зримих плавучих часток, виникнення видимих слідів нафти, нафтовмісних або інших забруднюючих речовин;
державний інспектор разом з представником адміністрації проводить обстеження (огляд) території місця базування суден з метою встановлення джерел можливого забруднення або засмічення акваторії;
................Перейти до повного тексту