1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 вересня 2021 р. № 1071
Київ
Про затвердження Порядку взаємодії адміністрації морських рибних портів, портопунктів, місць базування суден флоту рибної промисловості та Державної екологічної інспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами (плавзасобами) забруднюючих речовин у межах акваторії порту, портопунктів та місць базування суден
Відповідно до частини четвертої статті 46 Закону України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів" Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Порядок взаємодії адміністрації морських рибних портів, портопунктів, місць базування суден флоту рибної промисловості та Державної екологічної інспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами (плавзасобами) забруднюючих речовин у межах акваторії порту, портопунктів та місць базування суден, що додається.
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.
Прем'єр-міністр України Д.ШМИГАЛЬ
Інд. 75
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 вересня 2021 р. № 1071
ПОРЯДОК
взаємодії адміністрації морських рибних портів, портопунктів, місць базування суден флоту рибної промисловості та Державної екологічної інспекції із забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами (плавзасобами) забруднюючих речовин у межах акваторії порту, портопунктів та місць базування суден
1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії адміністрації морських рибних портів, портопунктів, місць базування суден флоту рибної промисловості (далі - місця базування суден) та Держекоінспекції щодо забезпечення дотримання законодавства про охорону навколишнього природного середовища у разі виявлення випадків скидання суднами (плавзасобами) (далі - судна) забруднюючих речовин у межах акваторії морського рибного порту, портопунктів та місць базування суден.
Взаємодія здійснюється через адміністрації морського рибного порту, портопункту, місця базування суден (далі - адміністрація) та територіальні і міжрегіональні територіальні органи Держекоінспекції (далі - територіальні органи Держекоінспекції).
Дія цього Порядку не поширюється на морські термінали, що користуються акваторією морського порту та підпадають під визначення терміна "морський термінал" , яке наведено у Законі України "Про морські порти України".
2. У цьому Порядку під терміном "забруднююча речовина" розуміється будь-яка шкідлива речовина, що скидається з судна, визначення якої наведено у статті 2 Міжнародної конвенції із запобігання забрудненню з суден 1973 року .
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Міжнародній конвенції із запобігання забрудненню з суден 1973 року, Водному кодексі України, Кодексі торговельного мореплавства України, Законі України "Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів", Правилах охорони внутрішніх морських вод і територіального моря від забруднення та засмічення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 р. № 269 (ЗП України, 1996 р., № 8, ст. 241; Офіційний вісник України, 2002 р., № 14, ст. 741), та інших нормативно-правових актах, прийнятих відповідно до них.
3. У разі виявлення випадків скидання суднами забруднюючих речовин у межах акваторії місць базування суден адміністрація забезпечує для виконання державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища, що реалізують повноваження в межах відповідної території (далі - державні інспектори), безперешкодний доступ до місць базування суден.
4. У разі виявлення випадків скидання із судна забруднюючих речовин, зримих плавучих часток або виникнення видимих слідів нафти, нафтовмісних або інших забруднюючих речовин у районі скидання, або якщо поряд із судном візуально спостерігаються ознаки забруднення або засмічення у межах акваторії місць базування суден:
державним інспектором - він протягом 30 хвилин за допомогою засобів фіксованого або рухомого (мобільного) зв’язку, телекомунікацій (електронного зв’язку) повідомляє про можливе забруднення або засмічення адміністрації з фіксацією у журналі, форма якого наведена у додатку;
адміністрацією - адміністрація протягом 30 хвилин за допомогою засобів фіксованого або рухомого (мобільного) зв’язку, телекомунікацій (електронного зв’язку) повідомляє про можливе забруднення або засмічення територіальному органу Держекоінспекції з фіксацією у журналі, форма якого наведена у додатку.
5. Територіальний орган Держекоінспекції та адміністрація під час отримання повідомлення про можливе забруднення або засмічення направляють своїх представників до місця виявлення можливого забруднення або засмічення, зазначеного у повідомленні.
6. Після прибуття у зазначене в повідомленні місце:
державний інспектор разом з представником адміністрації проводить обстеження (огляд) акваторії місця базування суден у районі можливого скидання забруднюючих речовин, зримих плавучих часток, виникнення видимих слідів нафти, нафтовмісних або інших забруднюючих речовин;
державний інспектор разом з представником адміністрації проводить обстеження (огляд) території місця базування суден з метою встановлення джерел можливого забруднення або засмічення акваторії;

................
Перейти до повного тексту