1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
НАКАЗ
24.04.2020 № 784
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 травня 2020 р.
за № 427/34710
Про затвердження Правил застосування спрощеного підходу до розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР)
Відповідно до абзацу другого пункту 1 частини першої статті 6 та частини п'ятої статті 11 Закону України "Про безпечність та гігієну кормів" , пункту 9 Положення про Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 459 (із змінами),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила застосування спрощеного підходу до розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), що додаються.
2. Директорату безпечності харчових продуктів забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України згідно з розподілом обов'язків.
Міністр розвитку економіки,
торгівлі та сільського
господарства України


І. Петрашко
ПОГОДЖЕНО:

Т.в.о. Голови Державної регуляторної
служби України

Т.в.о. Голови Державної служби України
з питань безпечності харчових продуктів
та захисту споживачів



О. Мірошніченко



О. Шевченко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства розвитку
економіки, торгівлі та сільського
господарства України від
24 квітня 2020 року № 784
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
08 травня 2020 р.
за № 427/34710
ПРАВИЛА
застосування спрощеного підходу до розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР)
I. Загальні положення
1. Ці Правила визначають сутність та умови застосування спрощеного підходу до розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) (далі - система НАССР), а також види потужностей, на яких він може застосовуватися.
2. У цих Правилах терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України " Про безпечність та гігієну кормів" (далі - Закон), " Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів".
3. Оператори ринку можуть застосовувати спрощений підхід до розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи НАССР, у всіх випадках, що дають змогу контролювати всі небезпечні фактори, які можуть бути під час виробництва та/або обігу кормів, з урахуванням видів (походження) технологічних процесів, які здійснює оператор ринку, та розмірів потужності.
4. Допускається не здійснювати розроблення, впровадження та застосування постійно діючих процедур, що засновані на принципах системи НАССР, якщо програми-передумови (незалежно від того, упроваджені вони з використанням настанов з належної практики виробництва чи без них) дають змогу контролювати небезпечні фактори в кормах і за умови виконання зобов'язання операторів ринку щодо випуску (реалізації) безпечних кормів.
5. Вимоги щодо розробки, упровадження та ефективного застосування процедур за спрощеним підходом повинні бути пропорційними ризику. Під час визначення можливості застосування спрощеного підходу до процедур, заснованих на принципах системи НАССР, ураховуються небезпечні фактори, пов'язані з технологічним процесом, харчовим продуктом та імовірністю їх впливу на безпечність кормів.
6. Під час розроблення, запровадження та використання постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи НАССР, оператори ринку повинні враховувати такі фактори:
1) система НАССР стосується виключно безпечності кормів, а не їх якості;
2) система НАССР є запобіжним інструментом контролю небезпечних факторів;
3) можливість застосування спрощеного підходу залежно від виду технологічних процесів, видів кормів, застосування методичних настанов, належності потужності до категорії малих потужностей (потужності, які мають не більше п'яти осіб робочого персоналу);
4) невід'ємною частиною та основою системи НАССР є заходи контролю, що складаються з програм-передумов. Програми-передумови є обов'язковими та призначені для ефективного функціонування системи безпечності кормів та контролю за небезпечними факторами і повинні бути розроблені, задокументовані та повністю впроваджені операторами ринку перед застосуванням системи НАССР. Сфера застосування програм-передумов повинна охоплювати всі потенційні загрози безпечності, зокрема:

................
Перейти до повного тексту