- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
29 грудня 2020 р.
за N 1307/35590
Деякі питання реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року N 1026
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію з організації харчування особового складу Збройних Сил України із застосуванням Каталогу продуктів харчування під час закупівлі послуг щодо забезпечення харчуванням, що додається.
2. Головному управлінню розвитку та супроводження матеріального забезпечення Збройних Сил України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому законодавством порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони України |
А. Таран |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
24 грудня 2020 року N 490
ІНСТРУКЦІЯ
з організації харчування особового складу Збройних Сил України із застосуванням Каталогу продуктів харчування під час закупівлі послуг щодо забезпечення харчуванням
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція регулює особливості організації харчування особового складу Збройних Сил України із застосуванням Каталогу продуктів харчування (далі - Каталог продуктів) під час закупівлі послуг щодо забезпечення харчуванням.
2. У цій Інструкції терміни вживаються в такому значенні:
комплект продуктів - перелік харчових продуктів за Каталогом продуктів, що закуповується як одне ціле;
послуга забезпечення комплектами продуктів - постачання згідно з заявками командирів військових частин (установ, закладів) харчових продуктів у вигляді комплектів продуктів до визначених у заявках місць (одиниця виміру - комплект продуктів);
послуга щодо забезпечення харчуванням - комплекс заходів, спрямованих на забезпечення харчуванням особового складу Збройних Сил України в стаціонарних та польових умовах, а саме: приймання, зберігання, переміщення, освіження запасів продовольства, видача продуктів харчування, їх облік, приготування страв у стаціонарних та польових умовах, забезпечення технічних засобів приготування їжі паливом, підтримання об'єктів продовольчої служби (їдалень, складів), обладнання та майна в належному стані (придатному для використання) та їх технічне обслуговування, забезпечення належного санітарного стану об'єктів продовольчої служби, відшкодування комунальних витрат та інші заходи, спрямовані на якісну організацію харчування, без урахування вартості розціненого під час проведення процедури закупівлі комплекту продуктів; надається згідно з заявками командирів військових частин у визначених в заявках місцях (одиниця виміру - послуга);
послуга з організації харчування військової частини - надання комплексу послуг, що включає послугу забезпечення комплектами продуктів та послугу щодо забезпечення харчуванням (одиниця виміру - послуга).
Ціна та калорійність на кожне найменування продукту, вартість послуги забезпечення комплектами продуктів, а також вартість однієї послуги щодо забезпечення харчуванням без урахування вартості послуги забезпечення комплектами продуктів визначається за результатами проведених процедур закупівель.
II. Планування забезпечення послугами з організації харчування військової частини
1. Вихідні дані для визначення потреби в послугах з організації харчування військової частини, а саме послугах забезпечення комплектами продуктів та послугах щодо забезпечення харчуванням, беруться як вихідні дані для визначення потреби в харчових продуктах відповідно до Порядку застосування Каталогу продуктів.
2. Військова частина подає заявку на закупівлю послуг з організації харчування військової частини (додаток 1) на наступний рік на необхідну кількість комплектів продуктів, які дорівнюють кількості послуг забезпечення комплектами продуктів в установленому законодавством порядку за підпорядкованістю, а зведені заявки за підпорядковані військові частини - у порядку та строки, визначені Порядком застосування Каталогу продуктів. У цій заявці окремо вказується необхідна кількість послуг щодо забезпечення харчуванням на добу, яка визначається за формулою:
НКП = НКК - НСП - ККПвс, де:
НКП - необхідна кількість послуг щодо забезпечення харчуванням на добу;
НКК - необхідна кількість комплектів продуктів (прирівнюється до послуг забезпечення комплектами продуктів) на добу, що визначається відповідно до Порядку застосування Каталогу продуктів;
НСП - необхідна середня кількість наборів сухих продуктів на добу (Норма N 10 - повсякденний набір сухих продуктів, Норма N 15 - добовий польовий набір продуктів);
ККПвс - необхідна середня кількість послуг забезпечення комплектами продуктів, використаних для організації силами військової частини харчування особового складу та годування штатних тварин Збройних Сил України на добу.
3. Командування Сил логістики Збройних Сил України надає узагальнену заявку на закупівлю послуг з організації харчування військової частини (додаток 2) на наступний рік (визначений період) до Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони України в порядку та строки, визначені Порядком застосування Каталогу продуктів, та додатково вказує необхідну кількість послуг щодо забезпечення харчуванням.
У заявках дозволяється надавати додаткову інформацію, яка сприятиме проведенню закупівлі та якісній організації харчування особового складу Збройних Сил України.
4. Коефіцієнти, що застосовуються до відповідних категорій військових частин для визначення граничних обсягів коштів для замовлення послуг забезпечення комплектами продуктів, визначені у Порядку застосування Каталогу продуктів.
III. Організація харчування
1. Організація харчування, проведення освіження наявних (перехідних) запасів харчових продуктів, отримання харчових продуктів, що надійшли як гуманітарна (благодійна) допомога, здійснюються відповідно до вимог Порядку застосування Каталогу продуктів.
2. Під час надання послуг щодо забезпечення харчуванням заявки на отримання продуктів не формуються, а лише формуються розкладки продуктів з урахуванням вимог Порядку застосування Каталогу продуктів та умов укладеного договору. Під час формування розкладки продуктів враховується:
граничний обсяг коштів на відповідний період;
визначена кількість ккал на одного військовослужбовця;
період постачання харчових продуктів;
обсяг вивільнених коштів за попередні прийоми їжі, який дозволяється використовувати для урізноманітнення харчування військовослужбовців;
У розкладці продуктів дозволяється здійснювати заміну продуктів харчування в межах Каталогу продуктів за алгоритмом: продукт = ціна = продукт.
................Перейти до повного тексту