- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 січня 2020 р.
за № 100/34383
Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації приватним виконавцем
Відповідно до вимог частини третьої
статті 33 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок підвищення кваліфікації приватним виконавцем, що додається.
2. Державному підприємству "Національні інформаційні системи" (Бережний О.) разом з Департаментом державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (Кисельов М.) вжити заходів для забезпечення реалізації цього наказу.
3. Департаменту з питань правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції України (Олійник О.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року
№ 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Гайченка А.
ПОГОДЖЕНО: Генеральний директор державного підприємства "Національні інформаційні системи" |
О. Бережний |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
28 січня 2020 року № 297/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
29 січня 2020 р.
за № 100/34383
ПОРЯДОК
підвищення кваліфікації приватним виконавцем
1. Цей Порядок визначає механізм організації підвищення кваліфікації приватного виконавця, а також порядок проведення іспиту за результатом підвищення кваліфікації та перед поновленням діяльності приватного виконавця після закінчення строку її зупинення у зв’язку із застосуванням до нього дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення діяльності приватного виконавця.
2. Метою підвищення кваліфікації приватного виконавця є вдосконалення його професійної підготовки шляхом оновлення, поглиблення і розширення професійних знань, умінь і навичок, забезпечення інформацією про зміни у чинному законодавстві та практику їх застосування під час здійснення примусового виконання судових рішень і рішень інших органів.
3. Підвищення кваліфікації приватного виконавця є безперервним процесом і здійснюється на принципах доступності, ґрунтовності, системності й послідовності навчання, поєднання теоретичних знань з практичними вміннями та навичками.
4. Підвищення кваліфікації приватного виконавця може здійснюватися за такими видами:
безперервний професійний розвиток;
навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації, яке організовують навчальні заклади (установи), що відповідають встановленим у пункті 6 цього Порядку вимогам (далі - заклади);
курси, тренінги, семінари, що організовують органи самоврядування приватних виконавців.
5. Безперервний професійний розвиток як вид підвищення кваліфікації приватний виконавець може здійснювати шляхом публікацій науково-практичних статей з питань примусового виконання судових рішень і рішень інших органів у фахових друкованих виданнях, електронних фахових та інших професійних виданнях (газетах, журналах, інших періодичних виданнях) в Україні та за кордоном; видання монографій, підручників, посібників тощо; участі у семінарах, організованих шляхом проведення дистанційного навчання, вебінарів тощо; участі у міжнародних семінарах, симпозіумах, науково-практичних конференціях з питань примусового виконання судових рішень і рішень інших органів; навчання з метою здобуття наукових ступенів за професійно спрямованими напрямами підготовки у сфері примусового виконання судових рішень і рішень інших органів.
Про підвищення кваліфікації за цим видом можуть свідчити документи, зокрема копії опублікованих науково-практичних статей, дипломів, сертифікатів, довідок тощо.
6. Проводити навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації може заклад, який відповідає таким вимогам:
надає освітні послуги у сфері вищої освіти;
здійснює підготовку або підвищення кваліфікації фахівців за напрямом (спеціальністю) "Право";
має третій або четвертий рівень акредитації із напряму (спеціальності) "Право" протягом не менше трьох років або має досвід з проведення навчання або підвищення кваліфікації фахівців вузькоспеціалізованих профілів спільно з центральними органами виконавчої влади за цим напрямом (цією спеціальністю) не менше ніж 10 років.
7. Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації, яке організовують заклади, проводиться за такими тематиками:
актуальні питання організації діяльності приватного виконавця;
новели у законодавстві України, що стосуються діяльності приватного виконавця та примусового виконання рішень;
правила ведення діловодства та архіву приватного виконавця;
судова практика у справах з питань примусового виконання судових рішень і рішень інших органів;
інші питання, пов’язані з діяльністю приватного виконавця, знання яких потребують постійного оновлення та удосконалення.
8. Заклади на кожний курс навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації готують програму з питань примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (далі - Програма) та подають її на погодження до Мін’юсту. Програма має містити інформацію про зміст навчання, розподіл навчального часу аудиторних занять і самостійної навчальної роботи для вивчення кожної теми, організаційні форми її вивчення та викладачів, які будуть залучені до викладення теми.
За 30 календарних днів до початку проведення навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації заклади надсилають інформацію до Мін’юсту про намір, строк і місце його проведення з метою оприлюднення її на офіційному вебсайті Мін’юсту.
9. Структурний підрозділ Мін’юсту, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) (далі - Структурний підрозділ Мін’юсту), на підставі письмових повідомлень закладів про намір проводити навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації перевіряє такі заклади на відповідність вимогам, визначеним у пункті 6 цього Порядку, формує перелік закладів, що проводять навчання, та забезпечує його розміщення на офіційному вебсайті Мін’юсту.
10. Заклади можуть організовувати позапланові та додаткові заходи з підвищення кваліфікації за програмами тематичних короткострокових семінарів для приватних виконавців за безпосереднім зверненням зазначених осіб на договірних засадах.
До організації навчань за професійною програмою підвищення кваліфікації можуть залучатися представники вищих навчальних закладів, наукових установ, інших державних органів, громадських і професійних об’єднань.
У тематичних короткострокових семінарах, які організовуються закладами, можуть брати участь помічники приватних виконавців, які виявили бажання пройти навчання за програмами цих семінарів.
Приватному виконавцю, який пройшов навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації або взяв участь у тематичному короткостроковому семінарі для приватних виконавців, заклад видає сертифікат про підвищення кваліфікації.
11. Підвищення кваліфікації може передбачати платне або безоплатне відвідування приватним виконавцем навчальних курсів, тренінгів, семінарів, що організовують органи самоврядування приватних виконавців.
12. Приватний виконавець зобов’язаний постійно підвищувати свою кваліфікацію та кожні п’ять років з дня отримання посвідчення приватного виконавця безоплатно складати іспит шляхом автоматизованого анонімного тестування.
Приватний виконавець, діяльність якого на час складення іспиту зупинено, зобов’язаний скласти іспит перед поновленням діяльності.
Приватний виконавець, діяльність якого зупинено на підставі пункту 4 частини першої
статті 42 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", зобов’язаний скласти іспит перед поновленням діяльності.
13. Автоматизоване анонімне тестування проводить Мін’юст.
Приватний виконавець не пізніше ніж за місяць до спливу п’яти років з дня отримання посвідчення приватного виконавця подає відповідну заяву до Структурного підрозділу Мін’юсту для проходження автоматизованого анонімного тестування.
Протягом одного місяця з дня надходження такої заяви Мін’юст забезпечує проходження приватним виконавцем автоматизованого анонімного тестування.
У разі якщо строк складання приватним виконавцем іспиту шляхом автоматизованого анонімного тестування настав у період дії воєнного стану на території України, такий строк продовжується до припинення або скасування воєнного стану за письмовою заявою приватного виконавця, поданою до Структурного підрозділу Мін’юсту.
Протягом одного місяця з дня припинення або скасування воєнного стану Мін’юст забезпечує проходження автоматизованого анонімного тестування приватним виконавцям, яким у період дії воєнного стану строк його складання було продовжено.
У період дії воєнного стану приватний виконавець, якому продовжено строк складання автоматизованого анонімного тестування, може звернутись до Структурного підрозділу Мін’юсту з письмовою заявою про проходження автоматизованого анонімного тестування. Протягом одного місяця з дня надходження такої заяви Мін’юст забезпечує проходження приватним виконавцем автоматизованого анонімного тестування.
Приватному виконавцю, діяльність якого зупинено на підставі пункту 4 частини першої
статті 42 Закону України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", Мін’юст забезпечує проходження автоматизованого анонімного тестування протягом десяти робочих днів з дня закінчення строку зупинення його діяльності. У цьому випадку заява про проходження автоматизованого анонімного тестування приватним виконавцем не подається.
У разі якщо приватний виконавець не пройшов автоматизоване анонімне тестування, для проходження повторного автоматизованого анонімного тестування приватним виконавцем подається заява не пізніше трьох місяців з дня, коли він не пройшов автоматизоване анонімне тестування.
Повторне автоматизоване анонімне тестування забезпечує Мін’юст протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня надходження заяви приватного виконавця.
................Перейти до повного тексту