- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ СПЕЦІАЛЬНОГО ЗВ'ЯЗКУ ТА ЗАХИСТУ ІНФОРМАЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 серпня 2020 р.
за № 819/35102
Про затвердження Інструкції про порядок відбору та прийому кандидатів на навчання до закладу освіти Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
1. Затвердити Інструкцію про порядок відбору та прийому кандидатів на навчання до закладу освіти Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, що додається.
2. Директору Департаменту кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Держспецзв'язку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України відповідно до розподілу обов'язків.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Голова Служби полковник |
В. Петров |
ПОГОДЖЕНО: Ректор Київського політехнічного інституту ім. Ігоря Сікорського Т.в.о. Міністра освіти і науки України Перший заступник Міністра цифрової трансформації України |
М. Згуровський Л. Мандзій О. Вискуб |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації Державної
служби спеціального зв'язку
та захисту інформації України
06 липня 2020 року № 381
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 серпня 2020 р.
за № 819/35102
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок відбору та прийому кандидатів на навчання до закладу освіти Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція встановлює вимоги щодо відбору та прийому кандидатів на навчання до закладу освіти Держспецзв'язку (далі - ЗО Держспецзв'язку).
2. У цій Інструкції терміни вживаються у таких значеннях:
відбір - проведення заходів з визначення кандидатів на навчання до ЗО Держспецзв'язку;
кандидати - громадяни України, які виявили бажання за очною (денною) формою навчання на основі повної загальної середньої освіти або вищої освіти здобути за державним замовленням у ЗО Держспецзв'язку вищу освіту для подальшої військової служби на посадах офіцерського складу в Держспецзв'язку та відповідають установленим вимогам проходження військової служби (навчання) курсантами ЗО Держспецзв'язку;
курсант - особа, яка в установленому порядку зарахована до ЗО Держспецзв'язку за очною (денною) формою навчання і навчається з метою здобуття вищої освіти за певним ступенем, якій присвоєно військове звання рядового або сержантського і старшинського складу та з якою укладено контракт про проходження військової служби (навчання) курсантами ЗО Держспецзв'язку;
студент - особа, яка в установленому порядку зарахована до закладу вищої освіти, військовим навчальним підрозділом якого є ЗО Держспецзв'язку (далі - ЗВО), за очною (денною) формою навчання і навчається з метою здобуття вищої освіти.
Інші терміни, що використовуються у цій Інструкції, вживаються у значеннях, наведених у Законі України "Про вищу освіту".
3. Кандидатом на навчання у ЗО Держспецзв'язку може бути особа, яка має повну загальну середню або вищу освіту, віком від 17 до 30 років, у тому числі якій 17 років виповнюється у рік початку військової служби (навчання).
4. Підготовка здобувачів вищої освіти у ЗО Держспецзв'язку здійснюється за державним замовленням за очною (денною) формою навчання.
5. Адміністрація Держспецзв'язку щороку визначає загальні обсяги прийому на навчання до ЗО Держспецзв'язку за спеціальностями, перелік яких надсилається до ЗО Держспецзв'язку для організації та проведення вступної кампанії.
Обсяги державного замовлення на підготовку здобувачів вищої освіти у ЗО Держспецзв'язку на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти визначаються щорічно ЗВО за листом-клопотанням Адміністрації Держспецзв'язку.
6. Відбір кандидатів з метою здобуття вищої освіти для потреб Держспецзв'язку здійснюється з урахуванням їх подальшого проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу в Держспецзв'язку.
На етапі відбору кандидатів на навчання до ЗО Держспецзв'язку, вони мають бути відібрані та вивчені Департаментом кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Держспецз'язку, територіальними органами Адміністрації Держспецзв'язку, територіальними підрозділами, закладами, установами Держспецзв'язку (далі - підрозділи Держспецзв'язку).
7. Організація прийому, вимоги до рівня освіти кандидатів, відбір кандидатів, порядок прийому заяв і документів для участі у конкурсному відборі та його проведення, порядок складання вступних випробувань (іспитів), зарахування тощо визначаються додатком до правил прийому до ЗВО, який щороку готується ЗО Держспецзв'язку, погоджується Адміністрацією Держспецзв'язку та затверджується вченою радою ЗВО.
Додаток до правил прийому до ЗВО розробляється відповідно до умов прийому на навчання для здобуття вищої освіти на відповідний рік, затверджених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки.
8. Підготовка здобувачів вищої освіти на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти здійснюється у статусі студента ЗВО 1 рік, а у статусі курсанта ЗО Держспецзв'язку 3 роки.
9. Студенти, які успішно виконали навчальний план на першому курсі, пройшли обов'язковий медичний огляд та професійно-психологічний відбір, за результатами яких визнані придатними до проходження військової служби (навчання), укладають з начальником ЗО Держспецзв'язку відповідний контракт про проходження військової служби (навчання) курсантами ЗО Держспецзв'язку, складають Військову присягу на вірність Українському народові, їм присвоюються військові звання рядового або сержантського і старшинського складу і вони продовжують навчання на 2 - 4 курсах.
10. Підготовка здобувачів вищої освіти на другому (магістерському) рівні вищої освіти здійснюється у статусі курсанта.
II. Організація проведення заходів щодо відбору та прийому на навчання у ЗО Держспецзв'язку
1. Відбір та вивчення кандидатів здійснюються на добровільній основі.
2. Письмові заяви кандидатів приймають підрозділи Держспецзв'язку за місцем їх дислокації до 01 травня року вступу.
3. Строки приймання документів у кандидатів, проведення конкурсного відбору та зарахування на навчання у ЗО Держспецзв'язку щорічно визначаються додатком до правил прийому до ЗВО на відповідний рік.
4. На підставі заяви кандидата на навчання до ЗО Держспецзв'язку Департамент кадрової роботи та управління персоналом Адміністрації Держспецзв'язку та підрозділи Держспецзв'язку проводять заходи щодо вивчення кандидата, які передбачають одержання від нього необхідної інформації та документів, оцінки його моральних, ділових, особистих якостей і професійної придатності з метою визначення можливості навчання кандидата в ЗО Держспецзв'язку.
5. Кандидати, які виявили бажання навчатися в ЗО Держспецзв'язку за направленням підрозділів Держспецзв'язку, проходять медичний огляд та професійно-психологічний відбір з метою визначення придатності навчатися в ЗО Держспецзв'язку. Професійно-психологічний відбір кандидатів здійснюється до проходження медичного огляду та оформлення матеріалів вивчення кандидата.
6. Медичний огляд кандидатів до вступу проводиться у відповідних закладах охорони здоров'я Держспецзв'язку, а також Служби безпеки України, Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України та центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я (далі - заклади охорони здоров'я), за угодами, укладеними Держспецзв'язку із зазначеними відповідними державними органами.
За результатами медичного огляду до підрозділів Держспецзв'язку, які направили кандидатів на медичний огляд, заклади охорони здоров'я надсилають висновки військово-лікарської комісії.
................Перейти до повного тексту