1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
09.07.2020 № 530
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 серпня 2020 р.
за № 785/35068
Про затвердження Положення про рейтинг з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства молоді та спорту № 3543 від 21.09.2022 № 7565 від 12.12.2023 )
Відповідно до статті 7 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", пункту 8 та абзацу тринадцятого підпункту 17 пункту 4 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 220 (зі змінами), з метою визначення єдиного рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту та уніфікації системи оцінки результатів виступів спортсменів України в офіційних спортивних змаганнях НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про рейтинг з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність, накази Міністерства молоді та спорту України:
від 21 жовтня 2013 року № 677 "Про затвердження Положення про рейтинг з олімпійських видів спорту в Україні", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2013 року за № 1893/24425 (зі змінами);
від 07 листопада 2013 року № 876 "Про затвердження Положення про рейтинг з неолімпійських видів спорту в Україні", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 листопада 2013 року за № 1991/24523 (зі змінами).
3. Міністерству освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, структурним підрозділам з фізичної культури та спорту обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій визначати рейтинг з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні згідно з цим Положенням.
4. Департаменту олімпійського спорту подати цей наказ до Міністерства юстиції України на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (зі змінами).
5. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2021 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр молоді та спорту
України


В. Гутцайт
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
молоді та спорту України
09 липня 2020 року № 530
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
14 серпня 2020 р.
за № 785/35068
ПОЛОЖЕННЯ
про рейтинг з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає умови та порядок визначення:
рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту, визнаних в Україні (далі - Єдиний рейтинг);
рейтингу закладів фізичної культури і спорту (далі - рейтинг закладів);
рейтингу у видах спорту;
рейтингу спортсменів і тренерів у видах спорту.
2. Метою рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту є:
залучення інститутів громадянського суспільства до реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту;
визначення пріоритетності та головних напрямів розвитку олімпійських та неолімпійських видів спорту;
створення належних умов для підтримки і розвитку пріоритетних олімпійських та неолімпійських видів спорту;
уніфікація системи оцінювання виступів спортсменів України в офіційних спортивних змаганнях з олімпійських та неолімпійських видів спорту.
3. Єдиний рейтинг визначається окремо серед:
Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя;
всеукраїнських фізкультурно-спортивних товариств, структурного підрозділу з фізичної культури і спорту центрального органу виконавчої влади у сфері оборони, Комітету з фізичного виховання та спорту центрального органу виконавчої влади у сфері освіти (далі - організації фізкультурно-спортивної спрямованості);
дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
4. Рейтинг закладів визначається в олімпійських видах спорту окремо серед таких закладів фізичної культури і спорту:
спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву;
шкіл вищої спортивної майстерності;
закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання відповідно до розподілу за групами закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, наведеного у додатку 1 до цього Положення.
5. Рейтинг у видах спорту визначається відповідними всеукраїнськими спортивними федераціями (за згодою) серед:
адміністративно-територіальних одиниць;
організацій фізкультурно-спортивної спрямованості;
спортсменів (окремо чоловіки і жінки) і тренерів.
Рейтинг у видах спорту всеукраїнські спортивні федерації оприлюднюють на власних вебсайтах або інформують в інший спосіб заінтересовані юридичні особи до 15 числа першого місяця наступного року та надають до Мінмолодьспорту до 31 числа першого місяця наступного року.
6. Підсумкові інформаційні матеріали Єдиного рейтингу надсилаються Мінмолодьспортом керівництву Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, організацій фізкультурно-спортивної спрямованості.
7. Структурний підрозділ Мінмолодьспорту, до повноважень якого належить взаємодія з громадськістю та засобами масової інформації, оприлюднює інформацію щодо підсумків Єдиного рейтингу та рейтингу закладів на офіційному вебсайті Мінмолодьспорту.
II. Порядок та умови визначення рейтингу
1. Єдиний рейтинг та рейтинг закладів за рік, що минув, визначається структурним підрозділом Мінмолодьспорту, до повноважень якого віднесено визначення таких рейтингів, на підставі рейтингу у видах спорту, та затверджується наказом Мінмолодьспорту до 15 числа другого місяця наступного року.
2. Єдиний рейтинг, крім дитячо-юнацьких спортивних шкіл, визначається за найбільшою кількістю очок, що нараховані за зайняте місце в рейтингу у видах спорту згідно з таблицею визначення Єдиного рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні, наведеною у додатку 2 до цього Положення.
3. Рейтинг дитячо-юнацьких спортивних шкіл та рейтинг закладів визначається за найбільшою кількістю очок, що нараховані за результатами виступів спортсменів у спортивних змаганнях згідно з таблицею визначення рейтингу у видах спорту, наведеною у додатку 3 до цього Положення.
4. Рейтинг у видах спорту визначається за найбільшою кількістю очок, що нараховані за результатами виступів спортсменів у спортивних змаганнях згідно з таблицею визначення рейтингу у видах спорту, наведеною у додатку 3 до цього Положення.
Юридичні особи, визначені у пунктах 3, 4 розділу I цього Положення, які не отримали очки за виступи спортсменів у спортивних змаганнях, до рейтингу не включаються.
5. У рейтингу у видах спорту очки нараховуються кожному спортсмену за здобуте місце в індивідуальних, групових і командних номерах програми та ігрових видах спорту.
Очки з коефіцієнтом 0,5 нараховуються:
в олімпійських видах спорту - у неолімпійських номерах програми та спортивних змаганнях, що проводяться в умовах, які не відповідають регламенту проведення Олімпійських ігор (з легкої атлетики і стрільби з лука в закритих приміщеннях, з плавання у 25-метровому басейні, з перегонів на лижеролерах, командні чемпіонати у видах спорту тощо);
у неолімпійських видах спорту, що входять до програми Всесвітніх ігор з неолімпійських видів спорту, Всесвітніх ігор з єдиноборств, Всесвітньої шахової олімпіади - у номерах програми, які не входять до програми цих змагань;
Автономній Республіці Крим, областям, містам Києву і Севастополю - за результати виступів спортсменів цих адміністративно-територіальних одиниць протягом останніх двох років на змаганнях, визначених у додатку 3 до цього Положення, у разі їх переходу до іншої адміністративно-територіальної одиниці;
дитячо-юнацьким спортивним школам - за результати виступів вихованців цих спортивних шкіл протягом двох років з дня їх направлення для підвищення рівня спортивної майстерності до закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки і команд з ігрових видів спорту, які беруть участь у чемпіонатах України найвищих ліг;
школам вищої спортивної майстерності - за результати виступів спортсменів-учнів змінного складу;
закладам спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання - за результати виступів учнів (студентів) додаткового контингенту.
У видах спорту, де не проводяться фінальні змагання Кубків світу і Європи серед дорослих, а також немає підрахунку загального заліку за підсумками етапів, враховується кращий результат спортсмена на одному зі змагань Кубка світу та/або Кубка Європи.
У тенісі кращий спортивний результат, показаний на одному зі змагань "Великий шолом" серед дорослих протягом поточного року, прирівнюється до спортивного результату на чемпіонаті світу; участь українських спортсменів у матчах плей-оф світової групи і світовій групі на змаганнях Кубка Девіса (чоловіки) та у матчах плей-оф світової групи і у світових групах на змаганнях Кубка федерацій (жінки) прирівнюється до спортивного результату - 1 місце на чемпіонаті Європи; участь українських спортсменів у 2 раунді групи I Європейсько-Африканської зони на змаганнях Кубка Девіса (чоловіки) та у матчах плей-оф групи I Європейсько-Африканської зони на змаганнях Кубка федерацій (жінки) прирівнюється до спортивного результату - 5 місце на чемпіонаті Європи; кращий спортивний результат, показаний на одному із змагань "Великий шолом" серед юніорів протягом поточного року прирівнюється до спортивного результату на чемпіонаті світу серед молоді.
В індивідуальних зимових олімпійських видах спорту кращий спортивний результат прирівнюється до:
чемпіонату Європи - показаний на одному з етапів розіграшу Кубка світу в гірськолижному спорті, лижних гонках, лижному двоборстві, стрибках на лижах з трампліна, сноубордингу, фристайлі;
чемпіонату Європи серед молоді або найближчої до дорослих спортсменів вікової групи - показаний на одному з етапів розіграшу Кубка Європи (Континентального Кубка) у гірськолижному спорті, ковзанярському спорті, лижних гонках, лижному двоборстві, стрибках на лижах з трампліна, сноубордингу, фристайлі, шорт-треку та на одному з етапів серії Гран-Прі серед юніорів у фігурному катанні.
У хокеї з шайбою замість чемпіонату Європи враховується місце за турнірною таблицею чемпіонату світу, за винятком команд з країн, що не належать до країн Європи. Враховуються місця згідно зі Схемою розіграшу чемпіонату світу з хокею, де у Вищому дивізіоні (1-16 місця) IIHF World Men Ice Hockey Championships грають 16 команд.
У рукопашному бою кращий спортивний результат, показаний на Всесвітніх спортивних іграх CSIT, прирівнюється до спортивного результату на чемпіонаті світу.
( Пункт 5 розділу II доповнено абзацом п’ятнадцятим згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 7565 від 12.12.2023 )
У пляжній боротьбі кращий спортивний результат, показаний у фіналі світової серії, прирівнюється до спортивного результату на чемпіонаті світу.
( Пункт 5 розділу II доповнено абзацом шістнадцятим згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 7565 від 12.12.2023 )
У змаганнях чемпіонатів України серед дорослих команд найвищої ліги (дивізіону) з американського футболу, баскетболу, бейсболу, водного поло, волейболу, гандболу, регбі, регбілігу, софтболу, флорболу, футболу, футзалу, хокею на траві, хокею з шайбою очки нараховуються з коефіцієнтом 1 крім неолімпійських номерів програми в олімпійських ігрових видах спорту, де нараховуються очки з коефіцієнтом 0,5.
У наступних за найвищою лігою (дивізіоном) змаганнях чемпіонатів України з цих видів спорту очки нараховуються з коефіцієнтом у такій послідовності: 0,75; 0,5; 0,25.
6. Для визначення відповідного рейтингу структурні підрозділи з фізичної культури і спорту Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій до 5 числа першого місяця наступного року надсилають до Мінмолодьспорту підсумкові інформаційні матеріали усіх спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву та п’яти кращих комплексних дитячо-юнацьких спортивних шкіл, дитячо-юнацьких спортивних шкіл з видів спорту.
7. У разі набрання однакової кількості очок єдиний рейтинг, рейтинг у видах спорту та рейтинг закладів визначається за кращими результатами спортсменів на Олімпійських іграх, Всесвітніх іграх з неолімпійських видів спорту, чемпіонатах світу, Всесвітній шаховій олімпіаді, Всесвітніх іграх з єдиноборств, Європейських іграх, чемпіонатах Європи.
8. На період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом одного року з дня припинення чи скасування воєнного стану суб’єктам сфери фізичної культури і спорту, які перебувають у місцях тимчасового переміщення (евакуації) на території України, де не ведуться бойові дії, та суб’єктам сфери фізичної культури і спорту, на адміністративно-територіальних одиницях яких перебувають тимчасово переміщені (евакуйовані) суб’єкти сфери фізичної культури і спорту, встановлюються однакові спортивні результати, за які нараховуються очки відповідно до таблиці визначення рейтингу у видах спорту, наведеної у додатку 3 до цього Положення, у таких розмірах:
на період дії правового режиму воєнного стану в Україні - з коефіцієнтом 1;
протягом одного року з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні - з коефіцієнтом 0,5.
( Розділ II доповнено новим пунктом згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 3543 від 21.09.2022 )
III. Нагородження
1. За підсумками рейтингів адміністративно-територіальні одиниці, організації і заклади, зазначені у пунктах 3-4 розділу I цього Положення, що посіли 1-3 місця, нагороджуються пам’ятними кубками та дипломами Мінмолодьспорту.
2. Нагородження переможців та призерів рейтингу закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання проводиться окремо у групах.

Директор департаменту
олімпійського спорту


Н. Гайріян
Додаток 1
до Положення про рейтинг
з олімпійських та неолімпійських
видів спорту в Україні
(пункт 4 розділу I)
РОЗПОДІЛ
за групами закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання
Перша група
1. Комунальний заклад Київської обласної ради "Броварський спортивний фаховий коледж"
2. Комунальний заклад "Дніпропетровський фаховий коледж спорту" Дніпропетровської обласної ради
3. Комунальний заклад "Донецький обласний спеціалізований коледж спортивного профілю ім. С. Бубки"
4. Кримське вище училище олімпійського резерву
5. Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський фаховий коледж спорту"
6. Комунальний заклад фахової передвищої освіти "Миколаївський фаховий коледж фізичної культури" Миколаївської обласної ради
7. Олімпійський коледж імені Івана Піддубного
8. Харківське державне вище училище фізичної культури № 1
9. Комунальний заклад "Харківський професійний коледж спортивного профілю" Харківської обласної ради
10. Комунальний заклад "Херсонський фаховий спортивний коледж" Херсонської обласної ради
Друга група
1. Комунальний заклад "Березнівський ліцей-інтернат спортивного профілю" Березнівської районної ради Рівненської області
2. Комунальний заклад "Бердичівський ліцей-інтернат спортивного профілю" Житомирської обласної ради
3. Комунальний заклад "Запорізька спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю" Запорізької обласної ради
4. Загальноосвітній навчальний заклад "Київський спортивний ліцей-інтернат"
5. Комунальний заклад Київської обласної ради "Київський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту"
6. Комунальний заклад "Костопільський ліцей-інтернат спортивного профілю II-III ступенів" Рівненської обласної ради
7. Комунальний заклад "Луганський обласний ліцей-інтернат фізичної культури і спорту"
8. Харківський республіканський ліцей-інтернат спортивного профілю
9. Комунальний заклад Сумської обласної ради "Обласний ліцей-інтернат спортивного профілю "Барса"
Додаток 2
до Положення про рейтинг
з олімпійських та неолімпійських
видів спорту в Україні
(пункт 2 розділу II)
ТАБЛИЦЯ
визначення Єдиного рейтингу з олімпійських та неолімпійських видів спорту в Україні
Місце у рейтингу з виду спорту Кількість очок, що нараховуються за місця у видах спорту
олімпійських неолімпійських
що включені до програми Всесвітніх ігор, Всесвітніх ігор з єдиноборств, Всесвітньої шахової олімпіади міжнародні федерації з яких підписали угоду про співпрацю із всесвітнім антидопінговим агентством інші
К-1 К-0,5 К-0,25 К-0,1
1 300 150 75 30
2 290 145 72,5 29
3 280 140 70 28
4 240 120 60 24
5 230 115 57,5 23
6 220 110 55 22
7 210 105 52,5 21
8 200 100 50 20
9 190 95 47,5 19
10 180 90 45 18
11 170 85 42,5 17
12 160 80 40 16
13 150 75 37,5 15
14 140 70 35 14
15 130 65 32,5 13
16 120 60 30 12
17 110 55 27,5 11
18 100 50 25 10
19 90 45 22,5 9
20 80 40 20 8
21 70 35 17,5 7
22 60 30 15 6
23 50 25 12,5 5
24 40 20 10 4
25 30 15 7,5 3
26 20 10 5 2
27 10 5 2,5 1

................
Перейти до повного тексту