1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 січня 2020 р. № 33
Київ
Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії "Європейський зелений курс"
( Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 786 від 02.09.2020 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 786 від 02.09.2020 )
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Утворити міжвідомчу робочу групу з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії "Європейський зелений курс" у складі згідно з додатком.
2. Затвердити Положення про міжвідомчу робочу групу з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії "Європейський зелений курс", що додається.
( Текст Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 786 від 02.09.2020 )
Прем'єр-міністр України О.ГОНЧАРУК
Інд. 55
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 24 січня 2020 р. № 33
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 2 вересня 2020 р. № 786
)
СКЛАД
міжвідомчої робочої групи з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії "Європейський зелений курс"
Прем’єр-міністр України, голова міжвідомчої робочої групи
Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, заступник голови міжвідомчої робочої групи
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів
Міністр енергетики
Міністр інфраструктури
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства
Міністр розвитку громад та територій
Міністр закордонних справ
Народні депутати України (за згодою)
Радники Прем’єр-міністра України (за згодою)
Представник Апарату Ради національної безпеки і оборони (за згодою)
Представники міжнародних організацій та установ в Україні, незалежні експерти і представники громадських об’єднань та неурядових організацій (за згодою)
Генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів, секретар міжвідомчої робочої групи
( Склад в редакції Постанови КМ № 786 від 02.09.2020 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 січня 2020 р. № 33
ПОЛОЖЕННЯ
про міжвідомчу робочу групу з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії "Європейський зелений курс"
( У назві та тексті Положення слова "Європейська зелена угода" замінено словами "Європейський зелений курс" згідно з Постановою КМ № 786 від 02.09.2020 )
1. Міжвідомча робоча група з питань координації подолання наслідків зміни клімату в рамках ініціативи Європейської Комісії "Європейський зелений курс" (далі - міжвідомча робоча група) є тимчасовим консультативно-дорадчим органом Кабінету Міністрів України.
2. Міжвідомча робоча група у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, а також указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції і законів України, актами Кабінету Міністрів України та цим Положенням.
3. Міжвідомча робоча група утворена з метою забезпечення узгоджених дій центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо визначення механізмів реалізації державної політики з питань імплементації цілей сталого розвитку України, створення умов для забезпечення конкурентоспроможності українських виробників та підприємств під час реалізації ініціативи Європейської Комісії "Європейський зелений курс", збереження біорізноманіття, захисту здоров’я, добробуту громадян від ризиків та наслідків зміни клімату.
4. Основними завданнями міжвідомчої робочої групи є:
сприяння забезпеченню та координації дій органів виконавчої влади з питань подолання наслідків зміни клімату;
сприяння забезпеченню виконання завдань щодо посилення інституційної взаємодії між Україною та Європейською Комісією з метою впровадження зазначеної ініціативи;
сприяння підготовці національного інтегрованого плану з енергетики та зміни клімату на 2021-2030 роки;
забезпечення взаємодії та координації діяльності міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади для забезпечення поступового переходу до низьковуглецевого розвитку держави за умови економічної, енергетичної та екологічної безпеки і підвищення добробуту громадян;
підготовка пропозицій та рекомендацій щодо механізмів, оптимальних шляхів розв’язання проблем та сприяння реалізації державної політики за такими напрямами:
зменшення викидів парникових газів;
розвиток сфери використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива;
розвиток транспортної інфраструктури щодо використання низьковуглецевих видів моторного палива, електричних, водневих автомобілів громадського та спеціального електротранспорту, створення мультимодальних транспортних сполучень та автоматизації руху, смарт-мобільності;
зменшення обсягів виробництва та споживання енергоємних продуктів;
збереження об’єктів рослинного та тваринного світу, їх угруповань та комплексів, екосистем та складових елементів екомережі;
запобігання та скорочення промислового забруднення;
залучення "зелених" інвестицій та розроблення інвестиційних планів, спрямованих на їх реалізацію;
сприяння виробництву товарів та продукції багаторазового використання, створення інноваційної екосистеми;
застосування цифрових технологій, зокрема використання штучного інтелекту, хмарних технологій, Інтернету речей, стандартів зв’язку, мобільних мереж, та визначення їх впливу на довкілля з метою сприяння переходу до низьковуглецевого розвитку держави та зменшення ресурсоємності;

................
Перейти до повного тексту