1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 21 жовтня 2020 р. № 982
Київ
Деякі питання діяльності акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 691 від 17.06.2022 № 887 від 09.08.2022 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити політику власності акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України", що додається.
2. Наглядовій раді акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" у тримісячний строк подати в установленому порядку на затвердження Кабінету Міністрів України проект Стратегії акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України".
3. Правлінню акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" підготувати звіт про виконання очікуваних результатів діяльності Компанії у 2017-2020 роках, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 351 "Про затвердження основних засад здійснення державної власності щодо публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 45, ст. 1393).
4. Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства у тримісячний строк розробити та подати на розгляд Кабінету Міністрів України ключові показники ефективності діяльності наглядової ради акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України".
5. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 р. № 351 "Про затвердження основних засад здійснення державної власності щодо публічного акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (Офіційний вісник України, 2017 р., № 45, ст. 1393).

Прем'єр-міністр України

Д.ШМИГАЛЬ

Інд. 25


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 21 жовтня 2020 р. № 982
ПОЛІТИКА ВЛАСНОСТІ
акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"
1. Ця політика власності НАК "Нафтогаз України" (далі - Компанія), засновником та єдиним акціонером якої є держава, визначає пріоритети, згідно з якими держава володіє Компанією; основні напрями її діяльності та показники ефективності; спосіб, у який держава реалізує свої права власності щодо Компанії.
2. Пріоритетами, згідно з якими держава володіє Компанією, є:
1) мета державного володіння. Збереження Компанії у державній власності для забезпечення:
безпеки постачання природного газу споживачам України;
досягнення Україною енергетичної незалежності, зокрема незалежності від імпорту природного газу;
успішної трансформації енергетичного сектору та завершення реформи ринку природного газу України;
ефективного представлення та захисту інтересів України на внутрішньому та міжнародних енергетичних ринках, зокрема у відносинах з національними нафтогазовими компаніями інших країн;
видобування нафти і природного газу;
транспортування нафти і нафтопродуктів;
2) стратегічні цілі та напрями діяльності Компанії. Для досягнення мети державного володіння держава в особі Кабінету Міністрів України визначає стратегічні цілі та напрями діяльності Компанії та очікує, що в межах свого комерційного статусу Компанія зможе у прибутковий та сталий спосіб створити необхідні умови для їх реалізації на довгострокову перспективу, використовуючи власні масштаби та переваги вертикальної інтеграції, знання та досвід, а саме:
у сфері безпеки постачання природного газу Компанія забезпечує безпечне постачання енергії, зокрема природного газу, з урахуванням таких особливостей, як:
- залежність населення від державних субсидій та його вразливість до коливань ціни на природний газ;
- високий ризик неплатежів серед учасників ринку природного газу.
Виконання зазначеної цілі буде досягнуто, зокрема, шляхом використання потенціалу підземних сховищ природного газу, забезпечення наявності станом на 1 жовтня 2022 р. природного газу в сховищах в обсязі, достатньому для стабільного проходження осінньо-зимового періоду 2022/23 року, в тому числі задоволення потреб побутових споживачів та підприємств теплопостачання, але не менш як 19 млрд. куб. метрів, у тому числі за рахунок купівлі природного газу, видобутого на території України;
( Абзац п’ятий підпункту 2 пункту 2 в редакції Постанови КМ № 691 від 17.06.2022; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 887 від 09.08.2022 )

................
Перейти до повного тексту